Tesla Periyodik Bakım Fiyatları 2023

Tesla araçların periyodik bakım fiyatları söz konusu olduğunda günümüzde fiyatları etkileyen birçok unsurun olduğu bilinir. Markanın araçlarının fiyatları üzerinde günümüzde oto-servis alanında faaliyet gösteren firmalar doğrudan rol oynuyor. Oto-servis firmalarından firmalarına araçların periyodik bakım fiyatları farklılık gösteriyor. Serinin araçlarının periyodik bakım sürecinde birçok işlemden geçtiği biliniyor. Sizlere bu yazıda Tesla periyodik bakım fiyatları ve süreci  hakkında genel bilgiler vereceğiz. Böylelikle aklınıza takılan bütün soruların cevabını yazımızda bulmuş olacaksınız.

Tesla Periyodik Bakım Fiyatları

Tesla Periyodik Bakım Neleri Kapsar?

Serinin otomobillerinin periyodik bakım sürecinin oldukça kapsamlı olduğunu söylersek bu durum yanlış olmayacaktır. Otomobillerin periyodik bakım sürecinin 15 bin ile 20 bin km aralıklarla yaptırılması gerekir. Düzenli olarak periyodik bakımın yapılması araçların sürüş performansını artıran en önemli detaylar arasında bulunuyor. Periyodik bakım süreci kapsamında araçlara aşağıdaki işlemler uygulanır;

 • Akü takviyesi,
 • Yağ kontrolleri,
 • Süspansiyon ve şanzıman kontrolleri,
 • Şasi kontrolleri,
 • Sistem ve motor aksam kontrolleri,
 • Elektronik aksam kontrolleri,

Gibi işlemlerden serinin araçların periyodik bakım dahilinde geçer. Aynı zamanda serinin araçlarının periyodik bakım fiyatları üzerinde oto-servis firmalarının doğrudan rol oynadığı biliniyor. Fiyatlar oto-servis firmaları tarafından belirlenerek oluşturulur. Fiyatlar yıldan yıla farklılık gösteren bir süreci teşkil eder. Burada mutla Tesla periyodik bakım fiyatları hakkında detaylı bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Tesla Periyodik Bakım Fiyatları Ne Kadar

Tesla Ağır Bakım Kaç Km’de Yapılır?

Günümüzde Tesla araçların ağır bakım sürecinin mutlak suretle 75 bin ile 100 bin km aralıklarla yaptırılması oto-servis firmaları tarafından önerilen bir süreci teşkil ediyor. Tesla araçların ağır bakım sürecinin yaptırılması sürüş performansı açısından hayati öneme sahiptir.

Tesla Periyodik Bakım Fiyatları Ne Kadardır

Tesla Ağır Bakımları Neleri Kapsar?

Elektrik araç segmentinin en popüler araçları olarak bilinen ilgili markanın araçlarının ağır bakım sürecinde birçok farklı işlemden geçtiği biliniyor. Araçların bu süreçte bütün aktif parça aksamlarının kontrolleri ilk olarak gerçekleştirilir. Serinin otomobillerinin ağır bakım süreci kapsamında aşağıdaki işlemlerin yapıldığı bilinir. Bunlar;

 • Triger seti kayışı kontrolleri,
 • Sistem aksamları kontrolleri,
 • Akü takviyesi,
 • Yağ kontrolleri,
 • Lastik ve navigasyon sistemi kontrolleri,
 • Süspansiyon sistemi ve şasi kontrolleri,

Gibi işlemlerden serinin araçları geçerek ağır bakım süreci tamamlanmış olur.

Tesla Model 3 Periyodik Bakım Fiyatları

Tesla Model 3 Periyodik Bakım Fiyatları

Tesla Model 3 araçlar günümüzde elektrik sınıf araç kategorisinde yer almasıyla tanınıyor. Araçların periyodik bakım süreci dahilinde pek çok farklı işlemden geçtiği bilinir. Sistem aksamlarının kontrolleri başta olmak üzere elektronik aksamlarının kontrolleri gibi işlemlerden araçlar geçerek en iyi sürüş deneyimine hazır hale getirilir.

Bunun yanı sıra serinin otomobillerinin periyodik bakım fiyatları oto-servis firmaları tarafından sürekli olarak güncelleniyor. Dolayısıyla fiyatlar üzerinde günümüzde oto-servis hizmetleri sunan firmalar doğrudan rol oynayan en önemli faktörler arasında ilk sırada yer alıyor.

Tesla Model 3Periyodik bakım3000 TL-5000 TL
Tesla Model 3 Periyodik Bakım Fiyatları
Tesla Model S Periyodik Bakım Fiyatları

Tesla Model S Periyodik Bakım Fiyatları

Tesla Model S periyodik bakım fiyatları söz konusu olduğunda araçların birçok farklı işlemden geçtiği biliniyor. Markanın araçlarının serinin en güçlü özelliklerine sahip olduğu bilinir. Dolayısıyla mutlak suretle araçların periyodik bakımlarının 20 bin km bir aralıklarla yaptırılması gerekiyor. Düzenli olarak periyodik bakım yapıldığında serinin araçlarının sürüş performansından ödün vermeden en iyi sürüş deneyimini sunduğu bilinir. Tesla Model araçların periyodik bakımları günümüzde oto-servis uzmanları tarafından en iyi hizmet standartları dahilinde yapılıyor. Triger seti kayışı vb. birçok işlem bu süreçte yapılır.

Tesla Model SPeriyodik bakım3250 TL-5300 TL
Tesla Model S Periyodik Bakım Fiyatları
Tesla Model X Periyodik Bakım Fiyatları

Tesla Model X Periyodik Bakım Fiyatları

Son günlerin en popüler araçları arasında bulunan Tesla Model X araçlar lüks ve performansı en iyi şekilde sürücülere sunmasıyla ilgileri üzerine çekiyor. Araçların periyodik bakım fiyatları üzerinde günümüzde oto-servis alanında hizmetler sunan firmalar doğrudan rol oynuyor. Süspansiyon kontrolleri ve şasi kontrollerinin yanı sıra araçların aynı zamanda şanzıman yağı kontrolleri de en iyi şekilde yapılır. Navigasyon sistemi ve akü takviyesi de gene bu süreçte yapılarak araçların bütün sistem aksamlarının kontrolleri en ince ayrıntısına kadar günümüzde yapılır.

Tesla Model XPeriyodik bakım3300 TL-5450 TL
Tesla Model X Periyodik Bakım Fiyatları
Tesla Model Y Periyodik Bakım Fiyatları

Tesla Model Y Periyodik Bakım Fiyatları

Tesla Model Y otomobiller söz konusu olduğunda bu araçların lüks ve performans özellikleriyle tanındığı bilinen detaylardan birisidir. Motor aksamları başta olmak üzere araçların elektronik aksamlarının en ince ayrıntısına kadar yapılması araçların sürüş performansını artıran en önemli detaylar arasında bulunuyor.

YouTube video
Tesla Periyodik Bakım Fiyatları

Markanın araçlarının aynı zamanda bu süreçte mekanik parça aksamlarının da en iyi standartlarda yapıldığı biliniyor. Triger seti ve şasi kontrolleri de gene bu süreçte yapılan işlemler arasında bulunuyor. Ek olarak serinin araçlarının günümüzde navigasyon kontrolleri ve klima kontrolleri de yapılıyor.

Tesla Model YPeriyodik bakım3500 TL-5800 TL
Tesla Model Y Periyodik Bakım Fiyatları

Tesla periyodik bakımlarında neler yapılıyor?

Tesla markasına ait periyodik bakımlar söz konusu olduğu zaman; Akü takviyesi, Yağ kontrolleri, Süspansiyon ve şanzıman kontrolleri, Şasi kontrolleri, Sistem ve motor aksam kontrolleri, Elektronik aksam kontrolleri yapılmaktadır.

Tesla ağır bakımı ne zaman yapılmalıdır?

Tesla marka araçlarda ağır bakım aralığı söz konusu olduğu zaman 75 bin ile 100 bin km karşımıza çıkıyor. Bu araçların ağır bakım sürecinin yaptırılması sürüş performansı ve güvenliği açısından kritik bir etkiye sahiptir.

Tesla ağır bakımlarda neler yapılıyor?

Tesla ağır bakımlarında; Triger seti kayışı kontrolleri, Sistem aksamları kontrolleri, Akü takviyesi, Yağ kontrolleri, Lastik ve navigasyon sistemi kontrolleri, Süspansiyon sistemi ve şasi kontrolleri yapılıyor.

Yorum yapın