Tesla Model X Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Tesla Model X fiyat listesi ve özellikleri aracın donanıma göre ideal bir yapıya sahip! Tesla Model X model araçlar günümüzde son nesil elektrikli araçlar olarak piyasada varlık gösteriyorlar. Araçların teknik özelliklerini incelediğimizde araçların ön plana çıkan birçok özelliğinin olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Markanın araçları 1020 bg dual motor AWD sistemine sahiptir. Aynı zamanda araçların Plaid 100 kWh motor kapasitesinin olduğunu bilmekteyiz.

Segmentinin en güçlü donanımsal özelliklerine sahip olan Tesla model X araçların koltuk sayısı 7 olarak ön plana çıkıyor. Kapı sayısı olarak ise araçların 5 kapılı araçlar olduklarını bilmekteyiz.  Gövde tipi özellikleri incelendiğinde markanın araçlarının SUV model araçlar olduklarını gözlemleyebiliyoruz.  Güç ünitesi mimarisi incelendiğinde ise araçların BEV elektrikli araç kategorisinde olduğu bilinir. Serinin araçların tasarımları da oldukça dikkat çekicidir. Son nesil tasarım özelliklerinin araçlarda kullanıldığını bilmekteyiz.

Araçların bagaj hacmi özellikleri 2180 le 2577 Plaid özelliklerde olduğu bilinmektedir. Ölçülerine baktığımızda ise 5030 uzunluk, 2070 genişlik, 1068 yükseklik özellikleri mevcuttur. 2351 kg aracın toplam ağırlık kapasitesi mevcuttur. Araçlarda günümüzde alaşımlı jantların kullanıldığını bilmekteyiz. Kör nokta uyarı sistemi, hız sabitleme sistemleri de araçlarda mevcuttur.

Tesla Model X Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Tesla Model X Yakıt Tüketimi

Markanın araçlarının yakıt tüketimi sürücüler tarafından en çok merak edilen konulardandır. Elektrikli araç olarak ön plana çıkması araçları günümüzde yakıt tasarruflu araçlar yapmaktadır. SUV model elektrikli model araçlar olan Tesla Model X araçların brüt batarya kapasitesi günümüzde 100 kWh olarak ölçülmüş durumdadır. Batarya voltajı özellikleri bakımından ise araçların 407 V kapasitesine sahip olduğunu biliyoruz.

Ek olarak serinin araçları Lityum-İyon batarya teknolojisine sahiptir. Elektrikle gidilebilen menzil kapasitesi WLTP olarak 536 km olarak ön plana çıkmaktadır. Ortalama enerji tüketimi olarak araçların 21.1 kWh/ 100 km düzeyinde olduğu biliniyor. 33.96 MPGe, 4.7 km /kWh özelliklerinde olduğu bilinmektedir. Sistem gücü özellikleri araçların 1020 bg düzeyindedir. Ek olarak araçların günümüzde sistem tork kapasitesi ise 1200 Nm olarak ön plana çıkmaktadır.

Bu oranda 885.07 Ib-ft dolaylarındadır. Araçların ağırlık kapasitesi 2445 kg düzeyindeyken, bagaj hami en az 425 litredir. Bagaj hacmi en fazla ise araçların 2314 litre olarak ön plana çıkmaktadır. Frenli treyler yükü araçların 2268 kg, römork burun yükü 54 kg olarak bilinmektedir. Tesla Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi  için tıklayınız.

Tesla Model X Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Tesla Model X Kampanyalı Fiyat Listesi

Günümüzde Tesla Model X araçların kampanyalı fiyat listesi herkes tarafından merak edilen unsurlardan birisidir. Fakat araç piyasasının sürekli değiştiği bugünlerde fiyatlarda sürekli modelden modele değişkenlik göstermektedir. Serinin en güçlü donanımsal özelliklerine sahip olan markanın araçlarının 1680 mm yükseklik düzeyinde olduğu biliniyor. Ek olarak 2965 mm dingil mesafesine sahiptir.

Ön tekerlek izi araçların 1705 mm, arka tekerlek izi ise 1710 mm düzeyindedir. Ön çıkıntı özellikleri bakımından araçların 988 mm dolaylarında olduğu bilinir. Arka çıkıntı ise 1104 mm düzeyindedir. Yerden yükseklik kapasitesi araçların 146-206 mm, sürükle katsayısı ise 0.25 dolaylarındadır. En az dönüş açısı araçların 12.4 m yani 40.68 ft dolaylarında olarak ön plana çıkmaktadır. Tesla Model X fiyat listesi ve özellikleri S-Plaid için;

MarkaModelFiyat
Tesla Model XPerformans4.325.368TL
Tesla Model XS-Plaid5.016.875TL
Tesla Model X Kampanyalı Fiyat Listesi
Tesla Model X ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Tesla Model X ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Günümüzde araçların ÖTV indiriminin oluşumunda rol oynayan birçok farklı faktör bulunuyor. Bu faktörler arasında silindir hacmi başta olmak üzere fiyat listesi ÖTV oranlarını etkilemektedir. Markanın araçlarının ÖTV oranları günümüzde %60 olarak belirlenmiştir. T.C vatandaşı olan ve %90 seviyesinde ve üzerinde engeli bulunan kişiler araçları ÖTV’siz olarak satın alma avantajına sahiptir.

Ek olarak engel durumu %45 ile %89 arasında bulunan kişiler araçları günümüzde %28 ÖTV indirimli olarak satın alabiliyorlar. Araçların KDV oranlarını incelediğimizde ise markanın araçlarının %18 KDV oranına sahip olduğu bilinmektedir. Araçlarda hız sabitleme sistemi, sürücüsüz sürüş özelliği, yokuş kalkış desteği, lityum-iyon batarya kapasitesi mevcut durumdadır. Serinin araçları aynı zamanda çevre dostu araçlar olarak bilinirler. Tesla Model X fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimli;

MarkaModelFiyat
Tesla Model XPerformans3.564.988TL
Tesla Model XS-Plaid3.985.565TL
Tesla Model X ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın