Tesla Model S Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Tesla Model S fiyat listesi ve özellikleri 2023 yılının trend konuları arasında yer alıyor. Tesla Model S, Tesla Motors tarafından tasarlanan son derece gelişmiş, tamamen elektrikli lüks bir sedan araçtır. Bu model, performanstan ödün vermeden güvenli ve konforlu bir sürüş sağlamak için tasarlanmıştır. Tesla Model S’in teknik özellikleri kapsamında ön plana çıkan ilk özellikleri motorlarıdır. Tesla, güçlü ve verimli olan çift motorlu, dört tekerlekten çekişli bir güç aktarma organı sistemlerine sahiptir.

Tesla Model S, 2,5 saniye gibi kısa bir sürede 0 -60 KM/saat hıza ulaşabiliyor. Pil aralığı araçların günümüzde 335 km’dir. Bu da uzun mesafeli yolculuklar için mükemmel bir seçimdir. Tesla Model S ayrıca etkileyici bir güvenlik özelliklerine sahiptir. Potansiyel bir çarpışmayı tespit etmek için radar ve kameralar kullanan ve gerektiğinde otomatik olarak fren yapan Otomatik Acil Durum Frenlemesi araçlarda bulunan en önemli özellikler arasında bulunuyor.

Ayrıca ekstra bir güvenlik katmanı sağlamak için 16 hava yastığı ve yedi kameraya sahiptir. Araçlar ayrıca Autopilot sistemi ile sürücü güvenliğini de kontrol altına almakatdır. Otomatik pilot, trafik kontrol sistemigibi özellikler günümüzde markanın araçlarında bulunan ve ön plana çıkan özellikler arasındadır.

Tesla Model S fiyat listesi ve özellikleri

Tesla Model S Yakıt Tüketimi

Tesla Model S araçlar günümüz piyasasının en gelişmiş elektrikli araçlarından biridir. Piyasadaki en iyi elektrikli otomobillerden biri olmasını sağlayan bir dizi gelişmiş teknik özelliğe sahiptir. Model S’e güç sağlamak için, şarj başına 300 km sağlayabilen bir lityum – iyon pil paketi kullanıyor.

Bu pil optimum verimlilik için tasarlanmıştır. Ayrıca değiştirilmesi gerekmeden önce 10 yıla kadar dayanabilir. Model S’de kullanılan elektrik motoru elektrik endüksiyonudur. Yani yüksek verimli ve yüksek tork üretirken aynı zamanda kusursuz, sessiz bir sürüş deneyimi sağlar. Elektrik motoru da inanılmaz derecede hafiftir. Bu da otomobilin sürüş konforunu inanılmaz derecede iyi yapmaktadır.

Tesla Model S ayrıca, sürüşü daha güvenli ve daha kolay hale getirmek için tasarlanmış Otomatik Pilot ve Geliştirilmiş Otopilot gibi çeşitli sürücü destek teknolojileri ile donatılmıştır. Bu işlevler arasında şerit tutma yardımı, uyarlanabilir hız sabitleme kontrolü ve yol işareti tanımanın yanı sıra, içinde bir sürücü olmadan aracı bir otoparktan çağırma yeteneği bulunmaktadır. Yakıt tüketimi olarak araçlar son derece ekonomi dostudur. Tesla Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi  için tıklayınız.

Tesla Model S Kampanyalı Fiyat Listesi

Tesla Model S Kampanyalı Fiyat Listesi

Tesla Model S, gelişmiş teknik olanaklara sahip elektrikli araçlardan biri olarak piyasada ön plana çıkmayı başarmaktadır. Tam dolum bir şarjla 315 km kadar menzile sahip tamamen elektrikli lüks bir sedan model araçtır. Markanın araçlarının teknik özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir;

• Çift Motorlu Dört Tekerlekten Çekiş: Model S, her aksta ayrı bir motora sahip çift motorlu bir sisteme sahiptir. Bu gelişmiş özellik, çekiş sistemi ve hızlanma kontrolü sağlayarak yolda benzersiz bir performans sağlar.

• Otomatik Pilot: Bu özellik yarı otonom sürüş sağlar. Ayrıca 1.000 km seyir güzergahına kadar menzil avantajı sağlar. Böylelikle araçlar sizlere her açıdan konforlu bir sürüş deneyimi sunmaktadır.

• Süper şarj: Model S, bataryaları bir ev şarj cihazından on kat daha hızlı şarj eden yerleşik bir Süper şarj ile donatılmıştır. Tesla Model S fiyat listesi ve özellikleri 2018 model için;

MarkaModelFiyat
Tesla Model S2018 Tesla Model S3.999.000TL
Tesla Model S Kampanyalı Fiyat Listesi
Tesla Model S ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Tesla Model S ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

İlk olarak, Tesla Model S inanılmaz derecede etkileyici hızlanma performansına sahiptir. Serinin araçları günümüzde 469 beygir gücü üreten ve sadece 3.2 saniyede 0 ‘dan 60 km/saate hızlanabilen kombine motorlara sahip durumdadır. Ayrıca, otomobil 358 km menzile sahiptir. Dolayısıyla bu da uzun mesafeli yolculuklar için mükemmeldir. Tesla Model S ayrıca geniş bir bagaj bölmesine sahiptir. Araçlara günümüzde 5 yolcu rahatlıkla sığabilmektedir.

Markanın araçları günümüzde hız sabitleme sistemi başta olmak üzere otomatik frenleme sistemi, ESC sistemi, yokuş kalkış desteği gibi özelliklere sahip olmasıyla ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor. Araçların ÖTV oranlarını incelediğimizde %60 olarak ön plana çıktığını gözlemleyebiliyoruz. %90 engeli bulunanlar araçları günümüzde ÖTV’siz olarak satın alabiliyor. Tesla Model S fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimiyle birlikte;

MarkaModelFiyat
Tesla Model S2018 Tesla Model S3.105.350TL
Tesla Model S ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın