Skoda Superb Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Skoda Superb fiyat listesi ve özellikleri konusuna detaylı bir şekilde yer verdiğimiz bu yazımızda bu tarz araçların yakıt bilgisine vs de ulaşacaksınız! Skoda Superb, Çek otomobil üreticisi Skoda Auto firması tarafından üretilen orta boy lüks bir Sedan marka araçtır. Teknik özellikler söz konusu olduğunda, markanın araçları birçok açıdan farklı özellikler sumaktadır. İki gövde stili, klasik bir salon ve daha sportif bir liftback gibi özellikler araçlarda mevcuttur.

Araçlarda, 1.4 litrelik TSI turbo şarjlı benzinli dört ile 2.0 litrelik TDI turbo şarjlı dizel dört arasında değişen benzinli ve dizel motorların bir kombinasyonu bulunmaktadır. Güç çıkışları motora bağlı olarak 110 ila 280 beygir gücü arasında değişir. Aynı zamanda markanın araçları manuel ve otomatik şanzıman sistemlerine sahip olmasıyla ilgileri üzerine çekmeyi başarmaktadır.

Otomobil ayrıca klima kontrolü, hands -free telefon erişimi, uydu navigasyonu ve dokunmatik ekranlı multimedya eğlence sistemi gibi çeşitli modern teknolojik avantajlar sunmaktadır. Güvenlik markanın araçları için bir önceliktir. Araçlar günümüzde, standart hava yastığı paketine ek olarak otomatik acil frenleme ve şerit tutma yardımı gibi bir dizi sürücü destek teknolojisine sahiptir.

Skoda Superb Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Skoda Superb Yakıt Tüketimi

Skoda Superb, ilk kez 2001 yılında piyasaya sürülen birinci sınıf bir otomobildir. Skoda araç markalarının en iyi segmenti olarak ön plana çıkmaktadır. Yıllar geçtikçe, Superb araçları Avrupa’nın en popüler otomobillerinden biri haline gelmeyi başarmıştır. Skoda Superb’in en son versiyonu, sürücülerin ilgisini çekerek sürücülerin araçları satın almasında etkili olmaktadır.

 1.8 TSI ila 2.0 TDI arasında değişen çeşitli motor boyutlarında mevcuttur. Ayrıca  turbo şarjlı seçenekler de mevcuttur. Araç, istenilen sürüş deneyimine bağlı olarak manuel veya çift kavramalı otomatik şanzıman sistemlerine sahiptir. Araçlar, dört tekerlekte de bağımsız süspansiyon sistemleri ile donatılmıştır. Ayın zamanda bu özellikler aracı virajlarda inanılmaz derecede duyarlı ve çevik hale getirir. Ek olarak, araç şerit değiştirme uyarısı, kör nokta izleme sistemi ve acil durum freni gibi gelişmiş güvenlik özellikleri ile donatılmıştır.

Markanın araçlarının yakıt tüketimi özellikleri incelende karma yakıt tüketimi araçların günümüzde 6.5 litre olarak ön plana çıkmaktadır. Şehir içi yakıt tüketimi 7.5 litre iken, şehir dışı yakıt tüketimi ise bu süreçte 5.5 litredir. Skoda güncel fiyat listesi için tıklayınız!

Skoda Superb Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Skoda Superb Kampanyalı Fiyat Listesi

Teknik özellikler açısından, Superb çeşitli gelişmiş özelliklerle donatılmıştır. Motor, mevcut farklı modeller arasındaki temel fark olarak ön plana çıkmaktadır. Motorun 1,4 litreden 2,0 litreye kadar değişen dört model versiyonu mevcuttur. Tüm modellerde dört silindir veya beş silindir bulunur. Şanzıman sistemleri 6 ileri otomatik veya 8 ileri DSG ünite sistemine sahiptir. Güvenlik söz konusu olduğunda, Superb, ESP ve yedi hava yastığı gibi en son güvenlik teknolojilerine sahiptir.

Süspansiyon, önde MacPherson amortisörlerden ve arkada çok bağlantılı bir kurulumdan oluşur. Frenler etrafındaki disk frenlerden oluşur. Özellikler açısından, araçlar klima, sabit hız kontrolü ve arka park sensörleri de dahil olmak üzere bir dizi seçenekle sunulmaktadır. Skoda Superb fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
Skoda SuperbSportline1.534.900TL
Skoda SuperbCrystal1.634.900TL
Skoda SuperbCrystal 4×42.298.900TL
Skoda Superb Kampanyalı Fiyat Listesi
Skoda Superb ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Skoda Superb ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Skoda Superb araçları için benzinli motor seçenekleri arasında 123 kW (170 Ps) gücünde 1.4 litre TSI benzinli motor bulunmaktadır. Aynı zamanda 180 kW (245 Ps) gücünde 2.0 litre TSI benzinli motor ve 220 kW (300 Ps) gücünde 3.6 litre V6 FSI benzinli motor bulunmaktadır. Dizel motor seçenekleri 103 kW (140 Ps) gücünde 2.0 litre TDI dizel motor olarak ön plana çıkar.

Ambitiontrim, daha geniş bir tekerlek ve yan panel dekorasyonu seçeneğinin yanı sıra anahtarsız çalıştırma sistemi, start – stop teknolojisi ve elektrikli olarak ayarlanabilen ön koltuklar bulunmaktadır. Araçlar günümüze en yüksek özellikli Style trim, deri döşeme ve otomatik park sistemi, kör nokta algılama ve yükseltilmiş stereo sistemi gibi ek konfor özellikleri sunar. Skoda Superb fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimiyle;

MarkaModelFiyat
Skoda SuperbSportline1.334.433TL
Skoda SuperbCrystal1.511.323TL
Skoda SuperbCrystal 4×41.976.554TL
Skoda Superb ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın