Araç Kaplama Fiyatları 2022 Güncel

Ülkemiz de son 5 yıldır araç kaplamaları oldukça popüler hale gelmiştir. Hem otomobile karşı duyulan ilgiyi artırıyor hem de boyadan daha iyi işlenebildiği için tercih edilme sebebi olmaktadır. Aracınızın dış görünüşünü tamamen değiştirmek ve ilgi odağı olmak isterseniz eğer araç kaplama oldukça hoşunuza gidebilir. Ülkemiz de son zamanlarda ki kur artışından dolayı araç kaplama fiyatları da artmaya başlamıştır. Araç karbon kaplama fiyatları, araç altın kaplama fiyatları, mat siyah kaplama fiyatları birbirinden farklı olmaktadır. İlk önce aracınıza nasıl bir kaplama türü yapılacağını kesinleştirdikten sonra fiyat kısmını öğrenebilirsiniz.  Aracınızın sadece tavanı veya kaputu kaplatacak olursanız da buna göre fiyatlar belirlenmektedir. Uygun bir şekilde lokal kaplama da yapılabilmektedir.

Komple araç kaplama fiyatları 2022 yılında bir önceki 2021 yılına göre değişkenlik gösterebilir. Bütçenize uygun firmaları da araştırarak bulabilirsiniz. Araç kaplama fiyatları İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, İzmir, Adana , Samsun ve diğer tüm illerde hemen hemen birçok kaplama firması bulunmaktadır. Aracınızın marka ve model serisi kaplama açısından hiç önemli değildir. Aracınız BMW, Audi, Hyundai, Honda, Renault, Skoda, Fiat, Opel veya Tofaş serisi olabilir. Bunun herhangi bir önemi yoktur. Tüm araçlara istenilen kaplama modelleri komple olarak uygulanabilmektedir.
Komple Araç Kaplama Fiyatları 2022 : Araba Kaplama Fiyatları | Oto Kaplama Mat Siyah Altın , Folyo Komple Giydirme Karbon Kamuflaj Ücretleri marka model fark etmeksizin görünümünü iyileştirmek istediğiniz tüm otomobillere uygulanır.

Araç Kaplama Fiyatları 2022

Komple Araç Kaplama Fiyatları Ne Kadar?

Araç kaplama fiyatları 2022 yılında aracın büyüklüğüne, modeline, hat keskinliğine ve  istediğiniz alana göre belirlenmektedir. Bazı otomobillerin hatları çok kıvrak olabilir. Bu gibi durumlarda fiyat artabilmektedir. Çünkü yapılacak işin zamanı artıyor ve çok detaylı bir işçilik istiyor olabilir. Araç kaplama fiyatları bulunduğunuz ile göre de değişir. Eğer ucuzdan pahalıya doğru gidecek olursak şöyle bir fiyat çıkacaktır. En ucuz araç kaplama fiyatları 2000 TL’ den başlar ve 50.000 TL ‘ ye kadar çıkabilir. Seramik kaplama fiyatları 2022 senesi fiyatları ve tüm bilgileri altta görebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse GMG garage fiyatlarını merak eden bir kullanıcı GMG garage fiyat listesi için firma ile iletişime geçerek en güncel fiyatlara da sahip olabilmektedir.

Türkiye’de ortalama olarak araç kaplama fiyatları aşağıda ki gibidir. ( Rakamlar ve yapılan işler farklı kaplama firmalarından yansımaktadır. )

Fiat Palio Komple Mat Siyah Kaplama Ücreti16.000 TL
Grand Cherokee Mat Yeşil Kaplama fiyatı28.000 TL
Peugeot 307 Kaput Kaplama1600 TL
Fiat Linea Komple Sarı Kaplama18.000 TL
Honda Civic Komple Siyah Kaplama22.000 TL
BMW 320d xdrive komple sarı kaplama30.000 TL
BMW X5 Parlak beyaz kaplama fiyatı29.000 TL
Ford Fiesta parlament mavisi kaplama fiyatı16.000 TL
Porsche Cayenne MAT siyah kaplama32.000 TL
Ford Ranger Komple Siyah kaplama fiyatı40.000 TL
Toyota Hilux Komple Mat yeşil kaplama40.000 TL
Renault Megane 2 Sedan Tavan Kaplama1200 TL
Araç Kaplama Fiyatları

Araç Kaplama İşlemi Nedir Nasıl Yapılır ?

Araç kaplama işlemi aracınızın rengini ve görüntüsünü daha iyileştirmek için atılan adımlardan birisidir. Bunun boya işlemine göre daha zorlu bir süreci vardır ve tamamen profesyonellik isteyen bir iştir. Boyadan çok daha iyi sebepleri vardır. Diyelim ki ilerleyen dönemlerde sıkıldınız ve farklı bir renk yapmak istediğiniz de kaplama çok daha cazip hale gelmektedir. Araç komple kaplama işinde çok farklı alternatif renkler vardır. Sizin istediğiniz herhangi bir resmi, istediğiniz herhangi bir rengi veya deseni kaplama firmaları aracınıza uygulamaktadırlar.

Kaplama yaparken araç üzerinde ki tüm plastik aksamlar sökülmektedir. Bu sayede daha kaliteli bir işcilik ortaya çıkmakta ve titizlikle uygulanmaktadır. Tüm plastikler söküldüğü zaman araç özel maddeler ile tamamen temizlenir. Kaplamanın sıkı tutması için bu çok önemlidir. Temizlik iyi olmadığı taktirde yapılan iş ileride sorunlar açabilir. Sonrasında ise hazırlanan kaplama araca titizlikle yerleştirilmeye başlanır.

Güncel Araç Kaplama Fiyatları

Aracınızı Kaplattıktan Sonra Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Araç kaplaması yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır.  Folyo kaplaması yapılan müthiş bir araca sahipsiniz ve kesinlikle zarar görmesini istemez siniz. Bunun için alttaki kurallara uymak gereklidir.

 • Benzinliklerde tazyikli araç yıkamaları
 • Bıcı bıcı makineleri
 • Alkol seviyesi yüksek temizleyici maddeler
 • Güçlü, aşındırıcı temizlik maddeleri tercih edilmemelidir.

Bunlar yerine aracınızı yıkarken bir leğen ve sünger tercih etmelisiniz. Aracı yıpratan, aşındıran tazyikli yıkamalardan uzak durmalısınız. Sünger ve leğen ile aracınız hiç aşınmadan  temizleyebilirsiniz.

Araç Kaplama Nerelerde Yapılıyor ?

Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Konya, Adana, Mersin gibi birçok büyük illerde profesyonel araç kaplama firmaları mevcuttur. Küçük illerde de geniş bir araştırma ile kaplama yapan özel firmaları rahatlıkla bulabilirsiniz. Her geçen yıl kaplama yaptırmak isteyen kullanıcıların artmasıyla birçok ilde giderek yaygınlaşmaya devam etmektedir.

Kamuflaj Mat Kaplama Fiyatları

Araç Mat Kaplama Fiyatları 2022

Otomobiller de en çok dikkat çeken kaplama modellerinden biriside mat siyah olmaktadır. Özellikle büyük birçok araca çok yakışmakta ve ilgi çekici hale getirmektedir. Mat siyah kaplama işlerinde titiz, profesyonel firmalar ile çalışmanız önemle tavsiye olunur. Mat siyah kaplama fiyatları ortalama 15 bin liradan başlayıp marka ve modeline göre çok daha yüksek tutarlara çıkabilir.

Araç Kamuflaj Kaplama fiyatları

Özellikle OFF-Road – SUV tarzı araçlara çok uyumlu olmaktadır. Kamuflaj kaplamaları genellikle arazi araçlarında ve büyük araçlarda görmekteyiz. Ne kadar güzel durduğu ve ilgi çektiği de geçtiği andan itibaren belli olmaktadır. Fiyatları ise ortalama off road araçlarda 30bin tl’den , binek araçlarda ise 16- 18 bin TL’ den başlamaktadır.

Araç Kaplama Fiyatları Ne Kadardan Başlar?

Araç kaplama fiyatları günümüzde 2500 TL’den başlayıp 50.000 TL’ye kadar çıkabilir.

Araç Kaplama Ömrü Kaç Sene?

Kaliteli yapılan bir araç kaplaması ortalama 6-7 yıl sorunsuz şekilde kullanılır.

5/5

“Araç Kaplama Fiyatları 2022 Güncel” üzerine 101 yorum

 1. Feyaz dedi ki:

  sa BMW 640GC inci beyazi matt ne tutar

  1. otoayar dedi ki:

   İnci beyazı mat kaplama fiyatı aracınız için ortalama 20- 25 bin TL arasında tutabilmektedir. Kaplamanın kalitesine ve firmaya göre fiyatlar daha da artabilir.

 2. Arda dedi ki:

  2004 opel parlak beyaz kaplama nekadar tutar

  1. otoayar dedi ki:

   Parlak beyaz kaplaması 2004 Opel aracı için ortalama 14- 17 bin TL arası tutabilmektedir.

 3. Turgut dedi ki:

  Merhaba,
  Peugeot 207cc 2008 model aracımı arka tamponunu kaplatmak istiyorum. Hem sadece arka tampon hem de tam kaplama fiyat ne kadar tutar ? Renk: Turuncu

  1. otoayar dedi ki:

   Peugeot 207cc 2008 arka tampon kaplaması 1300- 2000 TL arası ( kaplamanın kalitesine göre ), tam kaplama ise seçilecek malzemeye göre 16- 22 bin TL arası tutabilmektedir. Kaplamalar oldukça çeşitli markalara sahiptir ve yapılacak tercihlere göre fiyatlar düşebilmekte veya artabilmektedir. Kaplama firmasının geçmişi, tecrübesi gibi maddeler de fiyatları etkilemektedir.

 4. Bayram dedi ki:

  Selamlar aracım ctruen C5 1.6 rengi füme kompile aynı renginden kaplama olacak fiyat ne tutar

 5. miraç ok dedi ki:

  92 brodway siyah pırlanta kaplama fiyat ne tutar ?

  1. otoayar dedi ki:

   Aracınızın siyah pırlanta kaplaması ortalama olarak 18- 20 bin TL arasında tutabilmekte. Kaplamanın kalitesine göre fiyat azalabilir veya yükselebilir.

 6. Selim dedi ki:

  Ford Connect komple kaplama mat siyah fiyat

 7. Berkan dedi ki:

  Bmw e46 4kapili 1998 model mat gri

  1. otoayar dedi ki:

   Bmw e46 1998 model mat gri kaplaması 15-17 bin TL arasında tutar. Kullanılacak malzemenin kalitesine göre fiyatlar değişebilir.

 8. Emre dedi ki:

  Fiat Punto Evo 2011 model mor parlak kaplama yaptırmak istiyorum fiyat alabilir miyim ?

  1. otoayar dedi ki:

   Fiat Punto Evo 2011 model aracın mor parlak kaplanması ortalama 13- 16 bin TL arasında tutmaktadır.

 9. hakan dedi ki:

  selamunaleyküm kaedesim benim bmw x6 e71 var kaplatmak istiyorum parlak altın nekadar tutar bir bilgi verirseniz sevinirim

  1. otoayar dedi ki:

   BMW x6 e71 aracın parlak altın rengine kaplanması ortalama olarak 24- 28 bin TL arasında tutabilmektedir. Fiyatlar kullanılacak malzemenin kalitesine göre azalabilir veya artabilir.

 10. Yasin dedi ki:

  2008 model Renault symbol Mat siyah kaplamak istiyorum kopmle fiyat öğrenebilir miyim?

  1. otoayar dedi ki:

   2008 model Renault symbol aracın komple mat siyaha kaplanması uygulanacak olan malzemeye göre değişir. Standart bir kalitede mat kaplama işi ortalama olarak 14- 17 bin TL arasında tutabilir.

 11. Recep dedi ki:

  Bmw e46 cabrio mavi mat kaplamak istiyorum,fiyat?

 12. . dedi ki:

  2014 station vagon skoda octavia mat siyah için fiyat alabilirmiyim

  1. otoayar dedi ki:

   2004 SW Skoda aracınızın komple mat siyaha kaplanma işlemi ortalama 12- 13bin TL arasında tutmaktadır.

 13. Hakan dedi ki:

  Fiat linea tavan ve kapı üstündeki Sağ sol ön camdan dan arka cama kadr ulaşan direkler piano Black kaplamak kaç para tutar

 14. Erol dedi ki:

  1998 honda crv aracimi yesil mat kaplama yaptirmak istiyorum.Fiyat nedir.

  1. otoayar dedi ki:

   Honda CRV mat yeşil kaplama fiyatları günümüz de ortalama olarak 15- 17 bin TL arası tutmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.