Araç Kaplama Fiyatları 2023 Güncel

Ülkemiz de son 5 yıldır araç kaplamaları oldukça popüler hale gelmiştir. Hem otomobile karşı duyulan ilgiyi artırıyor hem de boyadan daha iyi işlenebildiği için tercih edilme sebebi olmaktadır. Aracınızın dış görünüşünü tamamen değiştirmek ve ilgi odağı olmak isterseniz eğer araç kaplama oldukça hoşunuza gidebilir. Ülkemiz de son zamanlarda ki kur artışından dolayı araç kaplama fiyatları da artmaya başlamıştır. Araç karbon kaplama fiyatları, araç altın kaplama fiyatları, mat siyah kaplama fiyatları birbirinden farklı olmaktadır. İlk önce aracınıza nasıl bir kaplama türü yapılacağını kesinleştirdikten sonra fiyat kısmını öğrenebilirsiniz.  Aracınızın sadece tavanı veya kaputu kaplatacak olursanız da buna göre fiyatlar belirlenmektedir. Uygun bir şekilde lokal kaplama da yapılabilmektedir.

Komple araç kaplama fiyatları 2023 yılında bir önceki 2021 yılına göre değişkenlik gösterebilir. Bütçenize uygun firmaları da araştırarak bulabilirsiniz. Araç kaplama fiyatları İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, İzmir, Adana , Samsun ve diğer tüm illerde hemen hemen birçok kaplama firması bulunmaktadır. Aracınızın marka ve model serisi kaplama açısından hiç önemli değildir. Aracınız BMW, Audi, Hyundai, Honda, Renault, Skoda, Fiat, Opel veya Tofaş serisi olabilir. Bunun herhangi bir önemi yoktur. Tüm araçlara istenilen kaplama modelleri komple olarak uygulanabilmektedir.
Komple Araç Kaplama Fiyatları 2023 : Araba Kaplama Fiyatları | Oto Kaplama Mat Siyah Altın , Folyo Komple Giydirme Karbon Kamuflaj Ücretleri marka model fark etmeksizin görünümünü iyileştirmek istediğiniz tüm otomobillere uygulanır.

Araç Kaplama Fiyatları 2023

Komple Araç Kaplama Fiyatları Ne Kadar?

Araç kaplama fiyatları 2023 yılında aracın büyüklüğüne, modeline, hat keskinliğine ve  istediğiniz alana göre belirlenmektedir. Bazı otomobillerin hatları çok kıvrak olabilir. Bu gibi durumlarda fiyat artabilmektedir. Çünkü yapılacak işin zamanı artıyor ve çok detaylı bir işçilik istiyor olabilir. Araç kaplama fiyatları bulunduğunuz ile göre de değişir. Eğer ucuzdan pahalıya doğru gidecek olursak şöyle bir fiyat çıkacaktır. En ucuz araç kaplama fiyatları 2000 TL’ den başlar ve 70.000 TL ‘ ye kadar çıkabilir. Seramik kaplama fiyatları 2023 senesi fiyatları ve tüm bilgileri altta görebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse GMG garage fiyatlarını merak eden bir kullanıcı GMG garage fiyat listesi için firma ile iletişime geçerek en güncel fiyatlara da sahip olabilmektedir.

Türkiye’de ortalama olarak araç kaplama fiyatları aşağıda ki gibidir. ( Rakamlar ve yapılan işler farklı kaplama firmalarından yansımaktadır. )

Fiat Palio Komple Mat Siyah Kaplama Ücreti26.000 TL
Grand Cherokee Mat Yeşil Kaplama fiyatı38.000 TL
Peugeot 307 Kaput Kaplama3600 TL
Fiat Linea Komple Sarı Kaplama3.000 TL
Honda Civic Komple Siyah Kaplama42.000 TL
BMW 320d xdrive komple sarı kaplama60.000 TL
BMW X5 Parlak beyaz kaplama fiyatı69.000 TL
Ford Fiesta parlament mavisi kaplama fiyatı36.000 TL
Porsche Cayenne MAT siyah kaplama62.000 TL
Ford Ranger Komple Siyah kaplama fiyatı60.000 TL
Toyota Hilux Komple Mat yeşil kaplama60.000 TL
Renault Megane 2 Sedan Tavan Kaplama3200 TL
Araç Kaplama Fiyatları

Araç Kaplama İşlemi Nedir Nasıl Yapılır ?

Araç kaplama işlemi aracınızın rengini ve görüntüsünü daha iyileştirmek için atılan adımlardan birisidir. Bunun boya işlemine göre daha zorlu bir süreci vardır ve tamamen profesyonellik isteyen bir iştir. Boyadan çok daha iyi sebepleri vardır. Diyelim ki ilerleyen dönemlerde sıkıldınız ve farklı bir renk yapmak istediğiniz de kaplama çok daha cazip hale gelmektedir. Araç komple kaplama işinde çok farklı alternatif renkler vardır. Sizin istediğiniz herhangi bir resmi, istediğiniz herhangi bir rengi veya deseni kaplama firmaları aracınıza uygulamaktadırlar.

Kaplama yaparken araç üzerinde ki tüm plastik aksamlar sökülmektedir. Bu sayede daha kaliteli bir işcilik ortaya çıkmakta ve titizlikle uygulanmaktadır. Tüm plastikler söküldüğü zaman araç özel maddeler ile tamamen temizlenir. Kaplamanın sıkı tutması için bu çok önemlidir. Temizlik iyi olmadığı taktirde yapılan iş ileride sorunlar açabilir. Sonrasında ise hazırlanan kaplama araca titizlikle yerleştirilmeye başlanır.

Güncel Araç Kaplama Fiyatları

Aracınızı Kaplattıktan Sonra Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Araç kaplaması yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır.  Folyo kaplaması yapılan müthiş bir araca sahipsiniz ve kesinlikle zarar görmesini istemez siniz. Bunun için alttaki kurallara uymak gereklidir.

  • Benzinliklerde tazyikli araç yıkamaları
  • Bıcı bıcı makineleri
  • Alkol seviyesi yüksek temizleyici maddeler
  • Güçlü, aşındırıcı temizlik maddeleri tercih edilmemelidir.

Bunlar yerine aracınızı yıkarken bir leğen ve sünger tercih etmelisiniz. Aracı yıpratan, aşındıran tazyikli yıkamalardan uzak durmalısınız. Sünger ve leğen ile aracınız hiç aşınmadan  temizleyebilirsiniz.

Araç Kaplama Nerelerde Yapılıyor ?

Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Konya, Adana, Mersin gibi birçok büyük illerde profesyonel araç kaplama firmaları mevcuttur. Küçük illerde de geniş bir araştırma ile kaplama yapan özel firmaları rahatlıkla bulabilirsiniz. Her geçen yıl kaplama yaptırmak isteyen kullanıcıların artmasıyla birçok ilde giderek yaygınlaşmaya devam etmektedir.

Kamuflaj Mat Kaplama Fiyatları

Araç Mat Kaplama Fiyatları 2022

Otomobiller de en çok dikkat çeken kaplama modellerinden biriside mat siyah olmaktadır. Özellikle büyük birçok araca çok yakışmakta ve ilgi çekici hale getirmektedir. Mat siyah kaplama işlerinde titiz, profesyonel firmalar ile çalışmanız önemle tavsiye olunur. Mat siyah kaplama fiyatları ortalama 15 bin liradan başlayıp marka ve modeline göre çok daha yüksek tutarlara çıkabilir.

Araç Kamuflaj Kaplama fiyatları

Özellikle OFF-Road – SUV tarzı araçlara çok uyumlu olmaktadır. Kamuflaj kaplamaları genellikle arazi araçlarında ve büyük araçlarda görmekteyiz. Ne kadar güzel durduğu ve ilgi çektiği de geçtiği andan itibaren belli olmaktadır. Fiyatları ise ortalama off road araçlarda 30bin tl’den , binek araçlarda ise 16- 18 bin TL’ den başlamaktadır.

Araç Kaplama Değerini Düşürür Mü?

Modellere Göre Komple Araç Kaplama Fiyatları 2023 Güncel

Marka ve ModelYapılan İşlemGüncel Fiyat
Fiat DobloMat sarı kaplama30.000 TL
Peugeot 208Mat siyah kaplama35.000 TL
Hoda JazzKaput kaplama7.500 TL
Ford FocusMat siyah kaplama38.000 TL
Toyota YarisParlak beyaz kaplama35.000 TL
Modellere Göre Komple Araç Kaplama Fiyatları 2023 Güncel

Araç Kaplama Değerini Düşürür Mü?

Araç kaplama genelde aracın değerine etki eden bir durum değildir. Çünkü boyanın aksine kaplama sürücülerin aklında aracı makyajlamak için kullanılan bir ürün olarak yer etmiştir. Bu nedenle satış konusunda çok sorun çıkarmayacaktır. Ayrıca sürücüler aracı satamadıkları noktada kaplamayı çıkarak satmayı deneyebilirler. Pek ala kaplama altından da kazalı bir araç çıkabilir. Yani kaplamalı araç almakta bir risktir. Fakat boyalı araç kadar kaplama dikkat çekmemektedir. Araç kaplama esasında komple boyamaya göre aracın değerini daha az düşürmektedir. Bu durum esasında son zamanlarda araç kaplama işlemine olan talebin de artış göstermesini mümkün kılmaktadır.

Araç Kaplama Değerini Düşürür Mü?

Araç Kaplama Sökülür Mü?

Aracın üzerinde ki kaplama istendiği zaman sökülebilir. Bu işlem çok zorlu değildir. Sökme işlemi profesyonel ellerde dikkatli bir şekilde yapılırsa hiçbir iz kalmaz. Aracın boyasına zarar vermez fakat nadiren cilası önceden zarar görmüş araçlarda boyanın üzerinde ki koruyucu katman kalkabilir. Kaplama koruyucu bir üründür. Uzun süreler sorunsuzca kullanılabilir. Sürücüler kaplama işleminden üç gün sonra araçlarını yıkabilir. Basınçlı su ve otomatik yıkama makineleri ile kaplanmış aracın yıkanmaması gerekmektedir. Özellikle araç kaplama sökme işleminin oldukça titiz bir işlem olduğu biliniyor. Dolayısıyla bu tarz bir işlemi mutlaka alanında uzman olanlara yaptırmanız gerekiyor.

Araç Kaplama Sökülür Mü?

Seramik Kaplama Ekspertiz De Çıkar Mı?

Seramik kaplama gibi yöntemler için uzmanlar genelde aldatıcı tabirini kullanmaktadır. Çünkü bu tarz kaplamaların altında ki boyayı tespit etmek mümkün değildir. Kaplama sökülmediği sürece aracın boyanıp boyanmadığı anlaşılamaz. Özellikle aracın tramer kaydı varsa ya da eksper parça değişimi yapılmış olabileceğini söylüyorsa bu araçlardan uzak durmak en iyisi olacaktır. Aksi taktirde araç mağduriyet yaratabilir. Seramik kaplamanın kendine özgü bir kaplama türü olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu aşamada hem seramik kaplama yaptırırken hem de bu kaplamayı söktürürken dikkatli bir araştırma yaptıktan sonra bu tarz bir işlemi yaptırmakta fayda vardır.

Seramik Kaplama Ekspertiz De Çıkar Mı?

Folyo Kaplama Mı Seramik Kaplama Mı?

Folyo kaplama ile seramik kaplama birbirinden farklı iki yöntemdir. Sürücüler ihtiyaçlarına göre iki yöntem arasında karar vermelidir. Seramik kaplama daha yeni bir yöntemdir. Aracın rengini değiştirmez. Sadece onu çevre koşullarına karşı korumaya yarar. Folyo kaplama ise çok daha ekonomik bir yöntemdir. Genelde sürücüler araçlarını makyajlamak istediğinde folyo kaplama yöntemini seçer. Hem folyo kaplamanın hem de seramik kaplamanın kendine göre farklı avantajları bulunmaktadır. Burada esasında ne tarz bir kaplamanın sizi mutlu edeceğine karar vermek, bu kararı aldıktan sonra amacınıza uygun olan bir modeli tercih etmek gerekiyor.

Folyo Kaplama Mı Seramik Kaplama Mı?

Boya Koruma Mı Yoksa Seramik Kaplama Mı?

Boya koruması ile seramik kaplama arasında bir tercih yapılması gerektiğinde uzmanlar parası olanlara seramik kaplamayı önermektedir. Seramik kaplama öncelikle daha çevreci bir üründür. Yüzeye tutunma yüzdesi daha fazladır. Aracın parlak görünmesini sağlar. Boya korumaya göre çok daha uzun ömürlüdür. Koruyuculuğu çok daha fazladır. Kirlerin yüzeye tutunması daha zor hale gelir. Böylece aracınızın dış boyası korunmuş oluyor. Elbette ki bu tarz bir işlemden istediğiniz etkiyi elde etmeyi istiyorsanız mutlaka işlem öncesinde detaylı bir araştırmanın içerisinde yer almak durumundasınız. Ancak bu sayede tam olarak beklentinizi karşılayan bir çalışmaya imza atma fırsatına sahip olursunuz.

Boya Koruma Mı Yoksa Seramik Kaplama Mı?

Seramik Kaplama En İyi Marka Hangisi?

Seramik kaplama konusunda öne çıkan markaların başında Hikari Pro, Carpro, CKQ3, 3M, Ceramic Pro, İGL Coasting markaları gelmektedir. Pahalı ürünlerdir ama koruyuculukları yüksektir. Doğru şekilde uygulandığı taktirde aracın boyasının ömrünü uzatacaktır. Bu nedenle seramik kaplama markasına dikkat edildiği kadar uygulayan firmaya da dikkat edilmelidir. Aksi taktirde kaplamanın koruyuculuğu ve ömrü düşük olacaktır. Bir de bu tarz işlemlerin uygulamasını yapan ekibin mutlaka alanlarında uzman olmaları gerekiyor. Ayrıca seramik kaplama konusunda deneyim sahibi olan bir ekibe bu tarz bir işlemi yaptıracak olursanız, tam da istediğiniz gibi bir kaplama yaptırma şansını elde edersiniz.

Seramik Kaplama En İyi Marka Hangisi?

Seramik Kaplamanın Ömrü Ne Kadardır?

Uygulanan seramik kaplamanın ömrü tamamen nasıl uygulandığı ve malzemenin kalitesi ile alakalıdır. Eğer doğru şekilde ve tek katman değil çok katmanlı şekilde uygulanırsa 2 yıldan fazla dayanabilir. Seramik kaplama dış çevre koşullarından etkilenen bir ürün olmadığından ömrü kullanıma bağlı olarak kısalmaz. Bu özelliği de sürücülerin seramik kaplamayı seçmesinin ana nedenidir. Özetlemek gerekirse seramik kaplamanın ömrü aracı nasıl kullandığınız, aracı kullandığınız bölgedeki iklim koşullarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bir de seramik kaplamanın kalitesi ve bu uygulamanın üst düzeyde bir şekilde uygulanmış olması da kullanım ömrünü doğrudan etkiler.

Araç Kaplama Fiyatları Ne Kadardan Başlar?

Araç kaplama fiyatları günümüzde 2500 TL’den başlayıp 70.000 TL’ye kadar çıkabilir.

Araç Kaplama Ömrü Kaç Sene?

Kaliteli yapılan bir araç kaplaması ortalama 6-7 yıl sorunsuz şekilde kullanılır.

“Araç Kaplama Fiyatları 2023 Güncel” üzerine 148 yorum

    • Seat Leon 2014 marka model aracınızın Komple Araç Kaplama fiyatı kırmızı renk için ortalama 20.000 – 25.000 tl civarı fiyat çıkarır.

      Cevapla
Yorum yapın