Araç Kaplama Fiyatları 2022 Güncel

Ülkemiz de son 5 yıldır araç kaplamaları oldukça popüler hale gelmiştir. Hem otomobile karşı duyulan ilgiyi artırıyor hem de boyadan daha iyi işlenebildiği için tercih edilme sebebi olmaktadır. Aracınızın dış görünüşünü tamamen değiştirmek ve ilgi odağı olmak isterseniz eğer araç kaplama oldukça hoşunuza gidebilir. Ülkemiz de son zamanlarda ki kur artışından dolayı araç kaplama fiyatları da artmaya başlamıştır. Araç karbon kaplama fiyatları, araç altın kaplama fiyatları, mat siyah kaplama fiyatları birbirinden farklı olmaktadır. İlk önce aracınıza nasıl bir kaplama türü yapılacağını kesinleştirdikten sonra fiyat kısmını öğrenebilirsiniz.  Aracınızın sadece tavanı veya kaputu kaplatacak olursanız da buna göre fiyatlar belirlenmektedir. Uygun bir şekilde lokal kaplama da yapılabilmektedir.

Komple araç kaplama fiyatları 2022 yılında bir önceki 2021 yılına göre değişkenlik gösterebilir. Bütçenize uygun firmaları da araştırarak bulabilirsiniz. Araç kaplama fiyatları İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, İzmir, Adana , Samsun ve diğer tüm illerde hemen hemen birçok kaplama firması bulunmaktadır. Aracınızın marka ve model serisi kaplama açısından hiç önemli değildir. Aracınız BMW, Audi, Hyundai, Honda, Renault, Skoda, Fiat, Opel veya Tofaş serisi olabilir. Bunun herhangi bir önemi yoktur. Tüm araçlara istenilen kaplama modelleri komple olarak uygulanabilmektedir.
Komple Araç Kaplama Fiyatları 2022 : Araba Kaplama Fiyatları | Oto Kaplama Mat Siyah Altın , Folyo Komple Giydirme Karbon Kamuflaj Ücretleri marka model fark etmeksizin görünümünü iyileştirmek istediğiniz tüm otomobillere uygulanır.

Araç Kaplama Fiyatları 2022

Komple Araç Kaplama Fiyatları Ne Kadar?

Araç kaplama fiyatları 2022 yılında aracın büyüklüğüne, modeline, hat keskinliğine ve  istediğiniz alana göre belirlenmektedir. Bazı otomobillerin hatları çok kıvrak olabilir. Bu gibi durumlarda fiyat artabilmektedir. Çünkü yapılacak işin zamanı artıyor ve çok detaylı bir işçilik istiyor olabilir. Araç kaplama fiyatları bulunduğunuz ile göre de değişir. Eğer ucuzdan pahalıya doğru gidecek olursak şöyle bir fiyat çıkacaktır. En ucuz araç kaplama fiyatları 2000 TL’ den başlar ve 50.000 TL ‘ ye kadar çıkabilir. Seramik kaplama fiyatları 2022 senesi fiyatları ve tüm bilgileri altta görebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse GMG garage fiyatlarını merak eden bir kullanıcı GMG garage fiyat listesi için firma ile iletişime geçerek en güncel fiyatlara da sahip olabilmektedir.

Türkiye’de ortalama olarak araç kaplama fiyatları aşağıda ki gibidir. ( Rakamlar ve yapılan işler farklı kaplama firmalarından yansımaktadır. )

Fiat Palio Komple Mat Siyah Kaplama Ücreti16.000 TL
Grand Cherokee Mat Yeşil Kaplama fiyatı28.000 TL
Peugeot 307 Kaput Kaplama1600 TL
Fiat Linea Komple Sarı Kaplama18.000 TL
Honda Civic Komple Siyah Kaplama22.000 TL
BMW 320d xdrive komple sarı kaplama30.000 TL
BMW X5 Parlak beyaz kaplama fiyatı29.000 TL
Ford Fiesta parlament mavisi kaplama fiyatı16.000 TL
Porsche Cayenne MAT siyah kaplama32.000 TL
Ford Ranger Komple Siyah kaplama fiyatı40.000 TL
Toyota Hilux Komple Mat yeşil kaplama40.000 TL
Renault Megane 2 Sedan Tavan Kaplama1200 TL
Araç Kaplama Fiyatları

Araç Kaplama İşlemi Nedir Nasıl Yapılır ?

Araç kaplama işlemi aracınızın rengini ve görüntüsünü daha iyileştirmek için atılan adımlardan birisidir. Bunun boya işlemine göre daha zorlu bir süreci vardır ve tamamen profesyonellik isteyen bir iştir. Boyadan çok daha iyi sebepleri vardır. Diyelim ki ilerleyen dönemlerde sıkıldınız ve farklı bir renk yapmak istediğiniz de kaplama çok daha cazip hale gelmektedir. Araç komple kaplama işinde çok farklı alternatif renkler vardır. Sizin istediğiniz herhangi bir resmi, istediğiniz herhangi bir rengi veya deseni kaplama firmaları aracınıza uygulamaktadırlar.

Kaplama yaparken araç üzerinde ki tüm plastik aksamlar sökülmektedir. Bu sayede daha kaliteli bir işcilik ortaya çıkmakta ve titizlikle uygulanmaktadır. Tüm plastikler söküldüğü zaman araç özel maddeler ile tamamen temizlenir. Kaplamanın sıkı tutması için bu çok önemlidir. Temizlik iyi olmadığı taktirde yapılan iş ileride sorunlar açabilir. Sonrasında ise hazırlanan kaplama araca titizlikle yerleştirilmeye başlanır.

Güncel Araç Kaplama Fiyatları

Aracınızı Kaplattıktan Sonra Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Araç kaplaması yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır.  Folyo kaplaması yapılan müthiş bir araca sahipsiniz ve kesinlikle zarar görmesini istemez siniz. Bunun için alttaki kurallara uymak gereklidir.

 • Benzinliklerde tazyikli araç yıkamaları
 • Bıcı bıcı makineleri
 • Alkol seviyesi yüksek temizleyici maddeler
 • Güçlü, aşındırıcı temizlik maddeleri tercih edilmemelidir.

Bunlar yerine aracınızı yıkarken bir leğen ve sünger tercih etmelisiniz. Aracı yıpratan, aşındıran tazyikli yıkamalardan uzak durmalısınız. Sünger ve leğen ile aracınız hiç aşınmadan  temizleyebilirsiniz.

Araç Kaplama Nerelerde Yapılıyor ?

Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Konya, Adana, Mersin gibi birçok büyük illerde profesyonel araç kaplama firmaları mevcuttur. Küçük illerde de geniş bir araştırma ile kaplama yapan özel firmaları rahatlıkla bulabilirsiniz. Her geçen yıl kaplama yaptırmak isteyen kullanıcıların artmasıyla birçok ilde giderek yaygınlaşmaya devam etmektedir.

Kamuflaj Mat Kaplama Fiyatları

Araç Mat Kaplama Fiyatları 2022

Otomobiller de en çok dikkat çeken kaplama modellerinden biriside mat siyah olmaktadır. Özellikle büyük birçok araca çok yakışmakta ve ilgi çekici hale getirmektedir. Mat siyah kaplama işlerinde titiz, profesyonel firmalar ile çalışmanız önemle tavsiye olunur. Mat siyah kaplama fiyatları ortalama 15 bin liradan başlayıp marka ve modeline göre çok daha yüksek tutarlara çıkabilir.

Araç Kamuflaj Kaplama fiyatları

Özellikle OFF-Road – SUV tarzı araçlara çok uyumlu olmaktadır. Kamuflaj kaplamaları genellikle arazi araçlarında ve büyük araçlarda görmekteyiz. Ne kadar güzel durduğu ve ilgi çektiği de geçtiği andan itibaren belli olmaktadır. Fiyatları ise ortalama off road araçlarda 30bin tl’den , binek araçlarda ise 16- 18 bin TL’ den başlamaktadır.

Araç Kaplama Fiyatları Ne Kadardan Başlar?

Araç kaplama fiyatları günümüzde 2500 TL’den başlayıp 50.000 TL’ye kadar çıkabilir.

Araç Kaplama Ömrü Kaç Sene?

Kaliteli yapılan bir araç kaplaması ortalama 6-7 yıl sorunsuz şekilde kullanılır.

5/5

“Araç Kaplama Fiyatları 2022 Güncel” üzerine 101 yorum

 1. Erhan dedi ki:

  Merhaba pejo 307 cc tek kapı üstü açılır kırmızı kaplattırmak istiyorum fiyatı nedir acaba

 2. Elif dedi ki:

  audi a3 sportback 2011, siyah satin kaplama nekadar olur?

 3. Can dedi ki:

  Yamaha tricity sarı renk kaplama fiyat rica ediyorum.

 4. gurkan dedi ki:

  2018 grand cherokee mat siyah için fiyat alabilir miyim?

  1. otoayar dedi ki:

   Grand Cherokee mat kaplama fiyatları 24- 29 bin TL arasında olmaktadır. Malzemenin kalitesine göre fiyatlar daha da artabilmektedir.

 5. Şamil dedi ki:

  Merhabalar. MB W212 sedan siyah renge kaplama işlemi kaç TL tutar? Ve ortalama kaç yıl gider? Şimdiden teşekkürler.

 6. BMWX5_Bursa dedi ki:

  2004 bir BMW X5 parlak beyaz kaplama ne kadar tutar? Ya da parlak metalik ışıltılı açık kahverengi kaplama ne kadar tutar? Tüm araç kaplanır. Teşekkürler.

 7. Deniz dedi ki:

  Ford Fiesta Trend paket 2012 model
  Full mat siyah veya mat parliament mavisi kaplama fiyatı alabilir miyim

  1. otoayar dedi ki:

   Fiesta full mat veya parliament mavisi birinci sınıf malzeme ile ortalama 18-20 bin TL tutabilmektedir

 8. Emrah dedi ki:

  Polo Classic sadece ön kaput üstüne death pool resmi yapımı ne kadar acaba

 9. Kerem Selçuk dedi ki:

  Opel Vectra A saten krom mat kırmızı ne kadara olur

  1. otoayar dedi ki:

   Vectra a kasa için krom mat kırmızı kaplama ortalama olarak 18- 22 bin TL arasında tutmaktadır.

 10. bekir dedi ki:

  2006 Porsche cayenne MAT siyah ne kadar tutuyor acaba?

  1. otoayar dedi ki:

   2006 Porsche Cayenne MAT siyah ortalama olarak 18- 24 bin TL arası tutmaktadır. Markalara göre de fiyatlar oldukça değişebilmektedir.

 11. Raşit dedi ki:

  Merhabalar 86 model hacı murat mat renk komple kaplama ne kadar tutar? Teşekkürler

  1. otoayar dedi ki:

   Aracınızın komple mat renk kaplanması ortalama olarak 16-18 bin TL arasından başlar.

 12. Enes kartal dedi ki:

  Golf 5 askeri kamufilaj kaplama ne kadar tutar

  1. otoayar dedi ki:

   Golf 5 askeri kamuflaj kaplaması ortalama kaliteli bir malzeme ile beraber 17- 21 bin TL arası tutabilmektedir.

 13. Ali dedi ki:

  Passat b8 2017 mat mavi fiyat alabilirmiyim

 14. Doğan dedi ki:

  Merhabalar Clio 2004 heycbek mat siyah komple kaplama fiatı nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.