Jaguar F Pace Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Jaguar F Pace 83 fiyat listesi ve özellikleri gündeme geldiği zaman 2023 yılında farklı fiyat seçeneklerinden rahatlıkla söz edebiliyoruz. Lüks araç severler için muhteşem özellikleriyle ilgileri üzerine çekmeyi başaran Jaguar F Pace araçlar son günlerin ön plana çıkan araçlarıdır.

F Pace versiyon adıyla piyasaya sürülen Jaguar F Pace otomobilleri 180 beygir gücüne sahip özellikleriyle piyasada ön plana çıkıyorlar. İçten yanmalı motor güç ünitesine sahip olmalarının yanında araçların gövde tipi SUV olarak belirlenmiştir. Koltuk sayıları 5 olmakla beraber araçlar 5 kapı sayısına sahip durumdadırlar.

430 nm maksimum tork özelliklerinin yanı sıra Jaguar F Pace 83 mm silindir çapıyla biliniyor. Silindir adedi olarak araçların 4 adede sahip olduğunu ve 1999 cm3 silindir hacmi özelliklerinde oldukları biliniyor. Büyük motorlu araçlardan bir tanesi olması hız tutkunları için onu muhteşem bir araç haline getiriyor.

Silindir pozisyonu özellikleri göz önüne alındığında araçların sıralı özelliklere sahip olduğu bilinen detaylardan bazıları konumundadır. Ek olarak araçların 92.4 mm silindir içi vuruş özellikleri mevcut durumdadır. Turbo motorlu araçlar olarak bilinirler ve partikül filtresi özellikleriyle piyasada varlık göstermeyi başarırlar. 1790 kg ağırlık kapasitesine sahiptirler.

Jaguar F Pace Fiyat Listesi ve Özellikleri

Jaguar F Pace Yakıt Tüketimi

180 beygir gücüyle bilinen ve sıralı silindir pozisyonuna sahip olan Jaguar F Pace araçların yakıt tüketimi merak edilen konular arasında bulunuyor. Yakıt tipi özelliklerini incelediğimizde araçların dizel yakıtlı araçlar olduklarını gözlemleyebiliyoruz. Aynı zamanda Jaguar F Pace araçların günümüzde 6.6 litre şehir içi yakıt tüketimi gerçekleştirdiği biliniyor ve bu oran bazı zamanlarda 6.7 litreye kadar çıkabiliyor.

Şehir dışı yakıt tüketimi incelendiğinde ise Jaguar F Pace araçların 4.9 litre ile 5.1 litre yakıt tükettikleri ölçülmüştür. Ortalama yakıt tüketimi özellikleri Jaguar F Pace otomobillerinin günümüzde 5.5 ile 5.7 arasında değişkenlik göstermektedir.  CO2 emisyon değerleri incelendiği zaman ise 146- 150 g/ km özelliklere sahip olduğu biliniyor.

Maksimum hızlanma kapasiteleri araçların 8.6 saniye olarak belirlenmiş olup, maksimum sürat kapasiteleri ise 208 km/saat olarak belirlenmiş durumdadır. Litre başına güç kapasitesi araçların 90 bg/lt olarak ön plandadır ve motor pozisyonu özellikleri bakımından ön-boyuna özelliklerindedirler. 1999 cm3 motor hacmine sahip olmaları onların ne kadar büyük motorlu araçlar olduklarını kanıtlayan özelliklerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Jaguar Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız!

Jaguar F Pace Kampanyalı Fiyat Listesi

Jaguar F Pace Kampanyalı Fiyat Listesi

Araçların günümüzde fiyat listesinin oluşumunda birçok faktörün ve değişken unsurun etkili olduğunu bilmekteyiz. 1999 cm3 silindir hacmine ek olarak Jaguar F Pace araçlar 92.4 mm silindir içi vuruş özelliklerine sahiptirler. Sıkıştırma oranlarını incelediğimiz zaman Jaguar F Pace araçların 15.5 oranına sahip olduğu biliniyor ve silindir başına düşen valf kapasitesi ise bu süreçte 4 olarak belirlenmiş durumdadır.

Motor yağı kapasitesi araçların 6.5 litredir ve soğutma sıvısı araçların 7.7 litredir. Motor sistemleri olarak araçlarda partikül filtresi mevcut olup, 2380 kg maksimum ağırlık kapasitesine sahiptirler.  Azami yük özellikleri incelendiğinde Jaguar F Pace araçların 590 kg olduğu biliniyor. Yakıt deposu hacmi incelendiğinde Jaguar F Pace otomobillerinin günümüzde yaklaşık olarak 60 litre deposunun olduğunu biliyoruz. Jaguar F Pace 83 fiyat listesi ve özellikleri Dynamic, dynamic black ile R-Dynamic için;

MarkaModelFiyat
Jaguar F PaceDynamic3.771.713TL
Jaguar F PaceDynamic Black4.132.793TL
Jaguar F PaceR-Dynamic4.012.433TL
Jaguar F Pace ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Jaguar F Pace ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Jaguar F Pace ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

ÖTV oranının belirlenmesinde günümüzde rol oynayan en önemli faktör araçların silindir hacmi ve fiyat listesidir. Jaguar F Pace araçların silindir hacmi 1999 cm 3 olarak ön plana çıkarken ÖTV oranları ise günümüzde araçların %60 ile %110 arasında değişiyor. Araçları aynı zamanda %90 engeli bulunan vatandaşlarımız ÖTV’siz ve KDV’siz olarak hızlı bir şekilde ekonomik koşullar altında satın alabiliyorlar.

Araçların KDV oranları günümüzde %18 olarak belirlenmiş olup, araçların ÖTV oranlarının oluşumunda donanım paketinin de etkili olduğu biliniyor. Jaguar F Pace günümüzde 590 kg azami yük kapasitesine sahip araçlardan birisidir. %45 engeli bulunan vatandaşlarımız araçları %27 ÖTV indirimli olarak satın alabiliyorlar ve böylelikle ÖTV indiriminden faydalanma fırsatlarına sahip oluyorlar. Jaguar F Pace 83 fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimiyle;

MarkaModelFiyat
Jaguar F PaceDynamic2.865.000TL
Jaguar F PaceDynamic Black3.234.535TL
Jaguar F PaceR-Dynamic3.124.000TL
Yorum yapın