Ford Periyodik Bakım Fiyatları 2023

Ford marka araçlar tüm dünyada son günlerde en çok satışı yapılan araçlar arasında bulunuyor. Ford periyodik bakım fiyatları farklı nedenlere bağlı olarak güncellendiğinden bu yazımızda en güncel bilgileri sizlerle paylaşmayı istedik. Markanın araçlarının her geçen gün daha fazla alıcıya ulaşması kalitesini gösteriyor. Otomobillerin periyodik bakımı söz konusu olduğunda araçların birçok işlemden geçtiğini belirtmek gerekir.

İçerik

Bilindiği üzere markanın araçlarının rutin periyodik bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekiyor. Düzenli olarak bakımının yapılması araçların sürüş performansını artıran en önemli kritik eşiklerden birisidir. İşte karşınızda Ford marka araçların periyodik bakım fiyatları! Tüm detaylar yazımızın devamında sizlerle!

Ford Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Periyodik Bakımı Neleri Kapsar?

Markanın otomobilleri periyodik bakım kapsamında birçok işlemden geçiyor. Bu işlemler günümüzde farklılık göstermekle beraber araçların birçok mekanik parçası ilk olarak kontrol edilir. Mekanik parçaların kontrollerinden sonra araçlara aşağıdaki işlemler uygulanır. Bu işlemler şu şekilde sıralanabilir;

 • Yağ sızıntılarının kontrolleri,
 • Şanzıman kontrolleri,
 • Süspansiyon sistemlerinin kontrolleri,
 • Motor yağının kontrolleri,
 • Far ve rot ayarlarının kontrollerinin yapılması,
 • Fren kontrollerinin gerçekleşmesi,
 • Egzoz borusu kontrolleri,
 • Partikül filtresinin kontrolleri,
 • Hava filtresi kontrolleri,

Yukarıdaki sayılan faktörler araçların periyodik bakım kapsamında geçmesi gereken işlemler arasında bulunuyor. Bu işlemlerden geçerek araçlar her açıdan sürüş performansını en etkili şekilde gerçekleştirmeye devam eder. Aracınızın sürüş performansını maksimum düzeyde tutmak istiyorsanız periyodik bakım yaptırmanız şiddetle tavsiye edilmektedir.

Ford Periyodik Bakımı Neleri Kapsar?

Ford Ağır Bakımları Kaç Km’de Yapılmalıdır?

Ağır bakımlar araçların mutlak suretle yapılması gereken bakımları arasında bulunuyor. Markanın otomobillerin ağır bakımları 70 bin km ile 110 bin km arasında yapılması gerekir. Bu aralıklarla ağır bakımlarının yapılması araçların sürüş performansını etkileyecek en önemli detaylar arasında bulunuyor.

Ford Ağır Bakımları Kaç Km’de Yapılmalıdır?

Ford Ağır Bakımında Neler Yapıyor?

Otomobillerin ağır bakımlarında günümüzde birçok işlemin yapıldığı biliniyor. Markanın araçlarının ağır bakımında aşağıdaki işlemler en ince ayrıntısına kadar yapılır. Bu işlemler;

 • Hava filtresi ve partikül filtresi kontrolleri,
 • Triger kayışı kontrolleri,
 • Süspansiyon sistemi ve şanzıman yağı kontrolleri,
 • Sistem aksamlarının kontrol edilmesi,
 • Motor aksamlarının kontrolleri,
 • Far ayarları ve rot ayarlarının kontrol edilmesi,

Yukarıdaki işlemlerin yanı sıra periyodik bakım kapsamında yapılan bütün bakım işlemleri ağır bakım kapsamında da yapılmaktadır.

Ford Ağır Bakımında Neler Yapıyor?

Ford Fiesta Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Fiesta araçlar son günlerde kişilerin kullanmayı tercih ettiği araçların başında yer alıyor. Serinin araçlarının periyodik bakım fiyatları söz konusu olduğunda fiyatların sürekli olarak farklılık gösterdiğini belirtmek gerekir. Fiyatlar her yıl yeni fiyat güncellemeleriyle değişir. Elbette ki servis firmaları da fiyatlar üzerinde doğrudan etkiye sahiptir. Periyodik bakım fiyatlarının oluşumunda şehir faktörünün de etkili olduğu biliniyor. Örneğin İstanbul’daki bakım fiyatları ile Düzce’deki periyodik bakım fiyatları farklılık göstermektedir. Bu bölümde sizler için markanın araçlarının periyodik bakım fiyatlarını araştırdık. İşte karşınızda markanın araçlarının periyodik bakım fiyatları!

Ford FiestaPeriyodik Bakım1500 TL-3000 TL
Ford Fiesta Periyodik Bakım Fiyatları
Ford Fiesta Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Fiesta Yağ Bakımı Fiyatları

Yağ bakımı günümüzde araçların motor performansını etkileyen kritik bir eşiktir. Her 10 bin km ile 14 bin km arasında yaptırılması oto-servis firmaları tarafından tavsiye edilir. Minimum 2 defa maksimum ise 3 defa yıl içinde yağ bakımının yaptırılması önemlidir. Yağ bakımı fiyatları konusunda fiyatların sürekli olarak farklılık gösterdiğinden bahsetmemiz gerekir. Yıllık olarak fiyatlarda artışlar yaşanarak fiyatlar servis firması faktörüne bağlı olarak da yukarı doğru artış gösterir. Yağ bakımı kapsamında araçların yağ sızıntıları kontrol edilir, motor yağının kontrolleri yapılır. Bu bölümde sizlere serinin araçlarının bakım fiyatlarından bahsedeceğiz. İşte karşınızda o liste!

Ford FiestaYağ  Bakım700 TL-1500 TL
Ford Fiesta Periyodik Bakım Fiyatları
Ford Fiesta Kışlık Bakım Fiyatları

Ford Fiesta Kışlık Bakım Fiyatları

Güvenlik ve sürüş performansı söz konusu olduğunda kışlık bakımın önemli bir işlem olduğunu bilmek gerekir. Kışlık bakım fiyatları 2023 yılında oto-servis firmasından firmasına değişiklik gösteriyor. Serinin araçlarının kışlık bakımları düzenli olarak kış öncesi dönemde yaptırılmalıdır. Kışlık bakım sırasında araçların bütün sistemsel aksamlarının kontrolleri ilk olarak yapılır. Sonrasında araçların mekanik sistemlerinin kontrolleri gerçekleşir. Bu aşamalardan sonra araçların süspansiyon sistemi ve şanzımanları kontrol edilir. Şasi ve direksiyon kontrolleri de yapılarak kışlık bakıma araçlar böylelikle hazır hale gelir.

Ford FiestaKışlık Bakım2000 TL-3500 TL
Ford Fiesta Kışlık Bakım Fiyatları
Ford Focus Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Focus Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Focus marka otomobillerin periyodik bakımları günümüzde önemli bir işlevselliğe sahiptir. Araçların periyodik bakımlarının düzenli olarak senede iki defa yaptırılması önem teşkil eder. Aksi durumda araçların sürüş performansında ciddi düzeyde düşüşler yaşanacaktır. Periyodik bakım kapsamında araçların şasileri ve süspansiyonları kontrol edilir. Bütün sistemsel aksamlarının kontrolleriyle beraber araçların far ve rot ayarlarının kontrolleri sağlanır. Sonrasında ise araçların hava filtresi ve partikül filtresi kontrol edilerek onarılır. Periyodik bakım fiyatları söz konusu olduğunda ise fiyatların sürekli değişkenlikler gösterdiğini belirtmekte fayda var. Araçlar, herhangi bir makinede olduğu gibi, düzenli bakım ve onarıma ihtiyaç duyarlar. Periyodik bakım, aracın daha güvenli, daha verimli ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Ayrıca, periyodik bakım, aracınızın performansını da artırır.

Ford FocusPeriyodik Bakım2000 TL-3650 TL
Ford Focus Periyodik Bakım Fiyatları
Ford Focus Yağ Bakım Fiyatları

Ford Focus Yağ Bakım Fiyatları

Ford Focus yağ bakım fiyatları sürekli olarak günümüzde değişkenlik göstermektedir. Yağ bakımı sırasında araçlarda yağ sızıntıları olup olmadığı kontrol edilir. Eğer ki araçlarda yağ sızıntısı mevcut ise gerekli onarımlar yapılır. Böylelikle yağ sızıntısı sorunu çözülür. Sonrasında ise motor yağı kontrolleri yapılır ve eski yağ boşaltılarak yeni yağ ile değiştirilir. Bu süreçte aynı zamanda süspansiyon yağının da kontrolleri en ince ayrıntısına kadar yapılarak araçların böylelikle periyodik yağ bakımları tamamlanmış olur. Markanın araçlarının yağ bakımlarının 10 bin km ile 16 bin km arasında yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Ford FocusYağ  Bakım2250 TL-3800 TL
Ford Focus Yağ Bakım Fiyatları
Ford Focus Kışlık Bakım Fiyatları

Ford Focus Kışlık Bakım Fiyatları

Kışlık bakımlar söz konusu olduğunda bu sürecin her kış ayında tekrarlanması önemli bir süreçtir. Kış aylarında kışlık bakımı yapılan araçların performans açısından sürücülere en iyiyi sunacağını belirtmek gerekir. Serinin araçlarının kışlık bakım fiyatları sürekli olarak farklılık gösteriyor. Dolayısıyla fiyatlar konusunda sabit bir fiyat bilgisinden söz etmek mümkün değildir. Fiyatlar genellikle ortalama bazdadır. Sizlere bu bölümde serinin araçlarının kışlık bakım fiyatlarından bahsedeceğiz. Sizler için geniş standartlarda araştırma yaparak ortalama kışlık bakım fiyatlarının olduğu tabloyu hazırladık. İşte karşınızda o tablo!

Ford FocusKışlık Bakım2500 TL-3800 TL
Ford Focus Kışlık Bakım Fiyatları
Ford Puma Periyodik Bakım FiyatlarıFord Puma Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Puma Periyodik Bakım Fiyatları

Öncelikle, periyodik bakım, aracın güvenliği için önemlidir. Bu bakım türü, aracın frenleri, lastikleri, süspansiyon sistemleri ve diğer önemli bileşenlerini kontrol ederek, aracın güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlar. Örneğin, frenlerin zamanında değiştirilmesi, aracın acil durumlarda daha iyi fren yapmasını sağlar. 2023 yılının en gösterişli araçları arasında ilk sırada yer alan Ford Puma araçlar teknik özellikleriyle sürücülere mükemmel bir sürüş konforu sunuyor. Araçların sürüş performansından en iyi şekilde yararlanmak ve yararlanmaya devam istiyorsanız periyodik bakımlarını yaptırmanız önemlidir. Periyodik bakımları araçların genellikle yılda 2 defa yapılır. Yaz öncesi ve kış öncesi dönemde periyodik bakımlarının yaptırılması serinin araçlarının tavsiye edilir. Periyodik bakım fiyatları konusunda ise fiyatların sürekli olarak firma faktörüne bağlı olarak değiştiğinden bahsetmemiz gerekir. İşte karşınız periyodik bakım fiyatları!

Ford PumaPeriyodik Bakım2250 TL-4000 TL
Ford Puma Periyodik Bakım Fiyatları
Ford Puma Yağ Bakımı Fiyatları

Ford Puma Yağ Bakımı Fiyatları

Yağ bakımı süreci yağ sızıntılarının kontrolleriyle başlar. Araçların motor ve şanzıman bölmeleri kontrol edilerek yağ sızıntısı olup olmadığının kontrolleri sağlanır. Eğer ki araçlarda yağ sızıntısı mevcut ise araçların onarımı yapılır. Bu işlemden sonra motor yağının kontrolleri yapılır. Motor yağlarının kontrollerinde eski yağlar boşaltılarak yeni yağ ile değiştirilir. Bu işleminde ardından sonra araçların sistemsel aksamlarının kontrolleri yapılır. Son olarak serinin araçlarının süspansiyon yağlarının kontrolleri de yapılarak periyodik yağ bakımı markanın araçlarının tamamlanmış olur. Araçların yağ bakım fiyatları ise aşağıdaki gibidir!

Ford PumaYağ Bakım1000 TL-2250 TL
Ford Puma Yağ Bakımı Fiyatları
Ford Puma Kışlık Bakım Fiyatları

Ford Puma Kışlık Bakım Fiyatları

Sürüş performansını kışın üst seviyede tutmak istiyorsanız markanın araçlarının kışlık bakımlarının yaptırılması önemlidir. Kışlık bakımın düzenli olarak aralık ayında veya kasım ayında yaptırılması önerilir. Böylelikle araçlarınız kış öncesi döneme hazırlı olur. Bu sayede kışın performanslarından ödün vermeden sürücülere en iyi sürüş performansını sunmaya devam ederler. Kışlık bakım kapsamında araçların lastik kontrolleri en ince ayrıntısına kadar yapılarak araçlar kış şartlarına tam uyumlu hale getirilir. Ek olarak serinin araçlarının egzoz kontrolleri ve klima kontrolleri de kışlık bakım kapsamında yapılan işlemlerden birisi olarak ön plana çıkmaktadır.

Ford PumaKışlık Bakım2500 TL-4250 TL
Ford Puma Kışlık Bakım Fiyatları
Ford Kuga Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Kuga Periyodik Bakım Fiyatları

Teknik özellikleriyle ve mükemmel tasarımlarıyla son günlerde sürücüleri büyüleyen araçlardan birisi de Ford Kuga araçlar olarak bilinir. Markanın araçlarının periyodik bakımları söz konusu olduğunda araçların birçok aşamadan geçtiği bilinmektedir. Araçların periyodik bakım sürecinde bütün mekanik parçalarının kontrolleri yapılır. Aynı zamanda bu süreçte sistem aksamlarının da yapıldığı biliniyor. Serinin araçlarının periyodik bakım fiyatları ise servisten servise farklılık gösterir. Ek olarak bu süreçte araçların süspansiyonları, şasileri ve motorlarının da kontrolleri yapılıyor. Egzoz ve hava partikül filtresi yapılmaktadır. Unutmamak gerekir ki periyodik bakım, aracın verimliliğini artırır. Düzenli bakım, aracın motor, yakıt enjeksiyonu, buji ve diğer bileşenlerinin çalışmasını optimize ederek, daha az yakıt tüketmesini sağlar. Bu da yakıt tasarrufu ve daha düşük emisyonlar anlamına gelir.

Ford KugaPeriyodik Bakım2000 TL-3950 TL
Ford Kuga Periyodik Bakım Fiyatları
Ford Kuga Yağ Bakımı Fiyatları

Ford Kuga Yağ Bakımı Fiyatları

Otomobillerin 10 bin km ile 15 bin km’de bir yağ bakımlarının yapılması önemli bir süreçtir. Yağ bakımının düzenli olarak yapılmaması araçların sürüş performansını olumsuz yönde etkileyen faktörler arasında bulunuyor. Serinin araçlarının yağ bakımları söz konusu olduğunda yağ sızıntılarının kontrolleri ilk olarak yapılır. Yağ sızıntısı kontrolleri yapılarak araçların gerekli kontrolleri tam teşekküllü yapılır. Sonrasında ise şanzıman yağı kontrolleri yapılarak serinin araçlarının kontrolleri yapılır. Yağ bakımı fiyatları sürekli olarak yeni güncellemelerle beraber farklılık gösterir. Dolayısıyla fiyatlar ortalama fiyatlar olarak ön plana çıkar.

Ford KugaYağ Bakım700 TL-2000 TL
Ford Kuga Yağ Bakımı Fiyatları
Ford Kuga Kışlık Bakım Fiyatları

Ford Kuga Kışlık Bakım Fiyatları

Markanın otomobillerinin kışlık bakımları söz konusu olduğunda serinin araçlar birçok işlemden geçiyor. İlk olarak araçların kışlık bakımı kapsamında süspansiyon sistemi ve far kontrolleri yapılır. Motor aksamlarıyla beraber araçların sistemsel aksamları da kontrol edilmektedir. Markanın araçlarının kışlık bakımı sırasında araçların lastiklerinin kontrolleri de yapılır. Lastik kontrolleri yapılarak serinin araçlarının lastikleri kış şartlarına uyumlu hale getirilir. Böylelikle sürüş performansından ödün vermeden kışın araçlar en iyi sürüş performansını sürücülere sunmayı başarır. Serinin araçlarının kışlık bakım fiyatları aşağıdaki tabloda olduğu gibidir!

Ford KugaPeriyodik Bakım2350 TL-4100 TL
Ford Kuga Kışlık Bakım Fiyatları
Ford Eco Sport Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Eco Sport Periyodik Bakım Fiyatları

Periyodik bakımlar düzenli olarak her yıl 2 defa yaptırılması gereken işlemlerden birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Serinin araçlarının periyodik bakımları söz konusu olduğu zaman araçların birçok işlemden geçtiğini belirtmekte fayda var. Araçların periyodik bakımları yılda 2 defa yaptırılır. Yılda 2 defa yaptırılırken araçların süspansiyon sistemi ve şanzıman yağlarının kontrolleri yapılır. Hava filtresi ve partikül fitresi kontrolleri yapılarak şasilerde bu süreçte kontrol edilir. Motor aksamı ve sistem aksamlarının kontrolleri yapılarak markanın araçlarının periyodik bakımları tamamlanmış olur. Periyodik bakım, aracın ömrünü de uzatır. Düzenli bakım, aracın parçalarının daha uzun süre dayanmasını ve aşınmayı önlemesini sağlar. Bu, daha az onarım maliyeti ve aracın daha uzun ömürlü olması anlamına gelir.

Ford Eco SportPeriyodik Bakım2000 TL-3850 TL
Ford Eco Sport Periyodik Bakım Fiyatları
Ford Eco Sport Yağ Bakımı Fiyatları

Ford Eco Sport Yağ Bakımı Fiyatları

Serinin araçlarının yağ bakımı söz konusu olduğunda yağ sızıntılarının kontrolleri en ince ayrıntısına kadar yapılmaktadır. Yağ sızıntıları kontrol edildikten sonra gerekli görüldüğü taktirde araçların yağ sızıntıları tespit edilerek onarılır. Serinin araçlarının yağ bakımlarının 10 bin km’de bir yaptırılması tavsiye edilir. Yılda 3 defa yağ bakımı yaptırmak araçların sürüş performansını etkileyecektir. Böylelikle araçlarınızdan en iyi sürüş performansını elde edebileceksiniz. Ek olarak araçların motor ömrü de bu süreçte artış gösterecek ve daha uzun ömürlü bir motora sahip olacaktır.

Ford Eco SportYağ Bakım1000 TL-2200 TL
Ford Eco Sport Yağ Bakımı Fiyatları
Ford Eco Sport Kışlık Bakım Fiyatları

Ford Eco Sport Kışlık Bakım Fiyatları

Kışlık bakım kış öncesi dönem de yapılan bir işlem çeşidi olarak bilinir. Yılda bir defa mahsus olarak yaptırılması gerekir. Performansın yanı sıra araçların güvenliği açısından da kışlık bakımın yapılması önemlidir. Kışlık bakım kapsamında serinin araçlarının süspansiyon sistemleri ve şasilerinin kontrolleri yapılır. Aynı zamanda markanın araçlarının hava filtresi ve partikül fitrelerinin kontrolleri de yapılır. Motor aksamları ve sistem aksamlarının kontrolleri yapılarak markanın araçlarının aynı zamanda lastiklerinin de kontrolleri yapılır. Yazlık lastikler çıkartılarak kış lastikleriyle değiştirildikten sonra kışlık bakım tamamlanmış olur.

Ford Eco SportKışlık Bakım2250 TL-3900 TL
Ford Eco Sport Kışlık Bakım Fiyatları
Ford Tourneo Courier Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Tourneo Courier Periyodik Bakım Fiyatları

Serinin araçlarının periyodik bakımları söz konusu olduğunda araçların birçok aşamadan geçtiğini belirmekte fayda var. Markanın araçları bu kapsamda günümüzde sistemsel aksamlar başta olmak üzere mekanik parçaların aksamlarının tamamının kontrolleri sağlanmış olur. Periyodik bakım kapsamında aynı zamanda markanın otomobillerinin süspansiyon sistemi ve şasilerinin de kontrolleri yapılmaktadır. Ek olarak markanın araçlarının bu süreçte hava filtresi ve rot ayarları da periyodik bakım kapsamında yapılır. Böylelikle en iyi sürüş performansına sürücüler erişmiş olur. Fiyatlar üzerinde etkili olan unsur ise günümüzde servis firmalarıdır. Nitelikli bir periyodik bakım, aracın performansını artırır. Düzenli bakım, aracın motorunun ve diğer bileşenlerinin en yüksek performans seviyesinde çalışmasını sağlar. Bu da aracın daha hızlı, daha güçlü ve daha iyi tepki vermesine neden olur.

Ford Tourneo CourierPeriyodik Bakım1750 TL-3300 TL
Ford Tourneo Courier Periyodik Bakım Fiyatları
Ford Tourneo Courier Yağ Bakımı Fiyatları

Ford Tourneo Courier Yağ Bakımı Fiyatları

Yağ bakımının düzenli olarak yaptırılması günümüzde 10 bin km’de 1 önemlilik teşkil etmektedir. Şanzıman yağı kontrolleri başta olmak üzere araçların bütün aksamlarının kontrolleri yapılır. Aynı zamanda bu süreçte araçların yağ sızıntısı kontrolleri de yapılır. Ek olarak araçların eski motor yağı boşaltılır, eski motor yağı boşaltıldıktan sonra araçlara yeni motor yağı ilave edilir. Yağ bakımının düzenli olarak yaptırılması araçların sürüş performansını artı yönde etkiler. Aynı zamanda motor yağının düzenli olarak yaptırılması araçların günümüzde motor ömrünü de uzatmaktadır. Böylelikle araçlar her açıdan sürücülere en iyi performansı sunmuş olur.

Ford Tourneo CourierYap Bakım1000 TL-1750 TL
Ford Tourneo Courier Yağ Bakımı Fiyatları
Ford Tourneo Courier Yağ Bakımı Fiyatları

Ford Tourneo Courier Kışlık Bakım Fiyatları

Kışlık bakım her yıl kasım ve aralık ayında yaptırılması gereken bir bakım türüdür. Araç sahipleri bu bakımları yaptırarak sürüş performansını kışında en iyi düzeyde tutabilmektedir. Markanın araçlarının kışlık bakımları kapsamında bütün sistemsel ve motor mekanik parçalarının bakımları yapılır. Şasi ve süspansiyon sistemlerinin kontrolleri yapılarak markanın araçlarının aynı zamanda lastiklerinin kontrolleri de yapılır. Lastik kontrolleriyle beraber araçların lastikleri kış şartlarına hazır hale getirilir. Serinin araçlarının kışlık bakım fiyatları söz konusu olduğunda fiyatlar sürekli olarak farklılık göstermektedir.

Ford Tourneo  CourierKışlık Bakım2000 TL-3850 TL
Ford Tourneo Courier Kışlık Bakım Fiyatları
Ford Tourneo Courier Kışlık Bakım Fiyatları

Ford Tourneo Connect Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Tourneo Connect otomobillerinin periyodik bakımlarının her yıl düzenli olarak yılda iki defa yaptırılması gerekmektedir. Yılda iki defa yaptırılması araçların performansının olumlu yönde etkilenmesini sağlar. Serinin araçlarının periyodik bakımları söz konusu olduğunda birçok aşamadan geçtiklerini belirtmekte fayda var. Süspansiyon sistemleri başta olmak üzere şanzıman sistemi ve rot ayarları araçların yapılır. Aynı zamanda araçların fren kontrolleri yapılır ve egzoz borularının da kontrolleri yapılarak araçların periyodik bakım işlemleri gerçekleşmiş olur. Ek olarak bu süreçte araçların klimaları da kontrol edilmektedir.

Ford Tourneo ConnectPeriyodik Bakım2150 TL-3700 TL
Ford Tourneo Connect Periyodik Bakım Fiyatları
Ford Tourneo Connect Yağ Bakımı Fiyatları

Ford Tourneo Connect Yağ Bakımı Fiyatları

Markanın araçlarının yağ bakımları söz konusu olduğunda bu işlemin yılda üç defa tekrarlanması oldukça önemli bir süreci kapsar. Yağ bakımı kapsamında araçların 10 bin km ile 14 bin km’de bir bakımlarının düzenli olarak yaptırılması araçların performansını etkileyecektir. Aynı zamanda bu süreçte düzenli olarak yağ bakımının yapılması aracın motor ömrünü de uzatan bir faktördür. Serinin araçlarının yağ bakımı kapsamında şanzıman yağlarının kontrolleri sağlanır. Sonrasında ise araçların yağ sızıntılarının kontrolleri sağlanarak serinin araçlarının yağ bakım süreci tamamlanmış olur. Fiyatlar servis firmasından firmasına farklılık göstermektedir.

Ford Tourneo ConnectYağ Bakım1000 TL-2150 TL
Ford Tourneo Connect Yağ Bakımı Fiyatları
Ford Tourneo Connect Kışlık Bakım Fiyatları

Ford Tourneo Connect Kışlık Bakım Fiyatları

Kasım ve aralık aylarında günümüzde Ford Tourneo Connect araçların kışlık bakımının yapılması oto-servis firmaları tarafından tavsiye edilmektedir. Serinin araçlarının kışlık bakımı kapsamında periyodik bakımda olduğu gibi birçok işlemden geçtiği biliniyor. Bu işlemler arasında mekanik parça aksamı ve sistem aksam kontrolleri en çok yapılan işlemler arasında ilk sırada yer alıyor. Periyodik bakımdan ek olarak bu süreçte araçların lastik kontrolleri yapılır. Lastik kontrolleri yapılırken araçların lastikleri kış şartlarına göre uyarlanır.  Rot ayarı ve far ayarlarıyla beraber fren ayarları da araçların günümüzde kontrol edilen bileşenleri arasında bulunuyor.

Ford Tourneo ConnectKışlık Bakım2350 TL-3800 TL
Ford Tourneo Connect Kışlık Bakım Fiyatları
Ford Tourneo Custom Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Tourneo Custom Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Tourneo Custom marka otomobillerin periyodik bakımı günümüzde önemli bir süreci teşkil etmektedir. Araçların periyodik bakımlarının her yıl düzenli olarak yaptırılması gerekiyor. Düzenli olarak periyodik bakımları yapılan araçların sürüş performansının daha yüksek düzeylerde olduğu bilinmektedir. Markanın araçlarının periyodik bakım kapsamında birçok aşamadan geçtiğini bilmekteyiz. Her şeyden önce araçların sistemsel aksamları bu süreçte kontrol edilir.

YouTube video

Şasiler ve süspansiyon sistemlerinin de kontrolleriyle beraber hava filtresi ve partikül filtresi kontrolleri sağlanır. Böylelikle araçların periyodik bakım süreci tamamlanmış olur. Unutmamak gerekir ki periyodik bakım, araç sahipleri için oldukça önemlidir. Bu bakım türü, aracın güvenliği, verimliliği, ömrü ve performansı için kritik bir rol oynar. Düzenli olarak periyodik bakım yaptırmak, aracın sağlığına yatırım yapmak ve aracınızın daha uzun süre sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamak için önemlidir.

Ford Tourneo CustomPeriyodik Bakım2100 TL-3500TL
Ford Tourneo Custom Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Tourneo Custom Yağ Bakımı Fiyatları

Ford Tourneo Custom Yağ Bakımı Fiyatları

Her 10 bin km’de 1 ile 15 bin km’de 1 araçların yağ bakımının yıl içinde maksimum 3 defa yaptırılması önerilmektedir. Minimum ise bu sayı 2’dir. Kıştan önce ve yazdan önce yağ bakım kontrolleri 2 defa yaptırılarak senelik yağ bakım süreci tamamlanmış olur. Fakat yıl için üç defa yağ bakımını yaptırmak elbette ki araçların sürüş performansını olumlu yönde etkileyecek anahtar işlemlerden birisidir. Yağ bakımı kapsamında eski yağlar boşaltılır. Eski yağlar boşaltıldıktan sonra araçlara yeni yağ ilavesi yapılır. Sonrasında ise araçların şanzıman yağlarının kontrolleriyle beraber aksam kontrolleri tamamlanmış olur.

Ford Tourneo CustomYağ Bakım800 TL-2100 TL
Ford Tourneo Custom Yağ Bakımı Fiyatları
Ford Tourneo Custom Kışlık Bakım Fiyatları

Ford Tourneo Custom Kışlık Bakım Fiyatları

Günümüzde kışlık bakımı düzenli olarak yaptırılan araçların sürüş ve güvenlik performanslarının zorlu kış şartlarında en iyi düzeyde olduğu bilinir. Periyodik bakım kapsamında yapılan bütün işlemler kışlık bakım kapsamında da araç sahiplerine sunulmaktadır. Serinin araçlarının kışlık bakım fiyatları söz konusu olduğunda birçok işlemden geçtiklerini bilmekteyiz. Araçların bu süreçte rot ayarları ve fren kontrolleri yapılır. Aynı zamanda far kontrolleri de yapılarak araçların motor yağı kontrolleri sağlanır. En önemli faktör ise bu süreçte kış lastikleridir. Araçların lastiklerinin kontrolleri sağlanır ve araçların lastikleri kış lastiğine uyumlu hale getirilir.

Ford Tourneo CustomKışlık Bakım2200 TL 4000 TL
Ford Tourneo Custom Kışlık Bakım Fiyatları
Ford Ranger Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Ranger Periyodik Bakım Fiyatları

Son yılların en popüler araçları olarak sektörde tanınan Ford Ranger araçların SUV model bir araç olduğunu belirtmek önemlidir. Dolayısıyla SUV model araçların periyodik bakımlarının yaptırılması diğer binek araçlara nazaran daha önemlidir. Aracınızdan maksimum sürüş performansını almak istiyorsanız periyodik bakımın günümüzde her yıl ortalama olarak 2 defa yaptırılması önerilmektedir. Periyodik bakımının düzenli olarak yapılması araçların sürüş performansını etkileyen en önemli detaylar arasında bulunuyor. Bu kapsamda araçların bütün mekanik ve sistem aksamlarının kontrolleri sağlanır. Hava filtreleri ve partikül fitreleri de aynı zamanda gene periyodik bakım kapsamında kontrol edilir.

Ford RangerPeriyodik Bakım2000 TL-4000 TL
Ford Ranger Periyodik Bakım Fiyatları
Ford Ranger Yağ Bakımı Fiyatları

Ford Ranger Yağ Bakımı Fiyatları

Markanın araçlarının yağ bakımlarının 10 bin km’de 1 yaptırılması tavsiye edilir. Yağ bakım fiyatları üzerinde belirleyici faktör günümüzde servis firmasıdır. Servis firmasından firmasına günümüzde fiyatların farklılık gösterdiği bilinmektedir. Serinin araçlarının yağ bakımı günümüzde minimum iki defa, maksimum ise üç defa yapılması gerekir. Yağ bakımının düzenli olarak yaptırılması araçların sürüş performansının olumlu yönde seyretmesinde etkili olan detaylar arasında bulunuyor. Böylelikle araçların motorlarının kullanım ömrü daha uzun olmakla beraber sürücüler araçlarından maksimum sürüş performansı elde etmiş olacaktır.

Ford RangerYağ Bakım800 TL-1000 TL
Ford Ranger Yağ Bakımı Fiyatları
Ford Ranger Kışlık Bakım Fiyatları

Ford Ranger Kışlık Bakım Fiyatları

Yollarda kışın güvenli bir sürüş deneyimi yaşamak istiyorsanız yılda bir defa mahsus olmak üzere kasım ve aralık ayları arasında kışlık bakımınızı yaptırmanız önemlidir. Kışlık bakım kapsamında araçların bütün parçalarının kontrolleri yapılır. Oto-servis firmaları bu süreçte fiyatlar bakımından birbirlerinden bağımsız hareket ederler ve farklı fiyat listeleri sunarlar. Kışlık bakım süresi kapsamında araçların süspansiyon sistemleri ve şasilerinin kontrolleri sağlanır. Partikül filtresi, triger kayışı, direksiyon kontrolleri yapılır. Aynı zamanda fren, rot ve ayarları kontrolleri gene bu süreçte kontrol edilen bileşenler arasında bulunuyor.

Ford RangerKışlık Bakım2250 TL-4300 TL
Ford Ranger Kışlık Bakım Fiyatları
Ford Ranger Raptor Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Ranger Raptor Periyodik Bakım Fiyatları

SUV model araç sektörünün lider markası olarak ön plana çıkan Ford Ranger Raptor araçlar SUV model araç serisinin en görkemli araçlarıdır. Markanın araçlarının periyodik bakımlarının düzenli olarak yılda 2 defa yaptırılması önemlidir. Fakat bu durum 3 kereye kadar da çıkabilir. Periyodik bakım kapsamında araçların ilk olarak mekanik bileşenlerinin kontrol işlemleri sağlanır. Mekanik bileşenler kontrol edildikten sonra serinin araçlarının sistemsel aksamları kontrol edilir. Bu işlemlerin ardından şasiler, süspansiyon sistemi, lastikler, hava filtreleri, egzoz borusu filtresi, partikül filtresi gibi bileşenlerin kontrolleri de sağlanır.

Ford Ranger RaptorPeriyodik Bakım2300 TL-4500 TL
Ford Ranger Raptor Periyodik Bakım Fiyatları
Ford Ranger Raptor Yağ Bakımı Fiyatları

Ford Ranger Raptor Yağ Bakımı Fiyatları

Yağ bakımının düzenli olarak yaptırılması araçların motor kullanım ömrünü uzatmaktadır. Aynı zamanda düzenli olarak yağ bakımı yapılması araçların sürüş performansını da günümüzde artıran bir faktördür. Ford Ranger Raptor araçların yağ bakım fiyatları üzerinde günümüzde belirleyici faktör firma faktörü olarak bilinir. Fiyatlar firmalardan firmalara farklılık göstermekle beraber fiyatların belirlenmesinde mevsimsel dönemlerinde etkili olduğu biliniyor. Bu periyotta ilk olarak araçların yağ sızıntılarının kontrolleri sağlanır. Yağ sızıntısı mevcut ise araçların onarımları yapılır. Yağ bakımı kapsamında aynı zamanda araçların eski yağları boşaltılarak yeni yağ takviyesi yapılmaktadır.

Ford Ranger RaptorYağ Bakım1000 TL-2300 TL
Ford Ranger Raptor Yağ Bakımı Fiyatları
Ford Ranger Raptor Kışlık Bakım Fiyatları

Ford Ranger Raptor Kışlık Bakım Fiyatları

Günümüzde kışlık bakım söz konusu olduğunda araçların seneden seneye kış bakımlarının yaptırılması önem teşkil eder. Bu süreçte araçlar periyodik bakım kapsamında olduğu gibi birçok aşamadan geçerler. Ek olarak araçların lastiklerinin bakımı en ince ayrıntısına kadar yapılır ve lastikler değiştirilerek kış şartlarına uyumlu hale getirilmektedir. Serinin araçlarının SUV model araçlar olması kışlık bakımın önemini arttırıyor. SUV araçlardan kışın maksimum verimlilik elde etmek istiyorsanız ve güvenli bir sürüş deneyimi yaşamak istiyorsanız kışlık bakımı düzenli olarak yaptırmanız gerekir.

Ford Ranger RaptorKışlık Bakım2000 TL-4700 TL
Ford Ranger Raptor Kışlık Bakım Fiyatları
Ford Transit Courier Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Transit Courier Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Transit Courier marka araçların periyodik bakımları düzenli olarak yılda 2 kez tekrarlanmaktadır. Markanın araçlarının periyodik bakım kapsamında birçok aşamadan geçtiğini bilmekteyiz. Süspansiyon sistemi kontrolleri başta olmak üzere şanzıman sistemleri ve şasi kontrolleri bu kapsamda en belirgin kontrol detayları arasında bulunuyor. Periyodik bakım fiyatları sürekli olarak farklılık göstermektedir. Dolayısıyla sabit bir fiyat bilgisinden ziyade sizlere bu bölümde bahsedeceğimiz fiyatlar tamamıyla ortalama fiyatlar olarak ön plana çıkmaktadır. İşte karşınızda markanın araçlarının ortalama periyodik bakım fiyatlarının olduğu tablo!

Ford Transit CourierPeriyodik Bakım2000 TL-4250 TL
Ford Transit Courier Periyodik Bakım Fiyatları
Ford Transit Courier Yağ Bakımı Fiyatları

Ford Transit Courier Yağ Bakımı Fiyatları

Yağ bakımı süreci günümüzde yağ sızıntısı kontrolleriyle başlar. Yağ sızıntıları araçların motor performansını düşüren ve motor ömrünü kısaltan en önemli olguların başında gelmektedir. Dolayısıyla bu süreçte düzenli olarak yağ bakımının yaptırılması önemlidir. Aynı zamanda yağ sızıntıları kontrol edildikten sonra araçların onarımı sağlanır. Motor yağı boşaltılarak eski yağın yerine yeni yağ ilave edilir. Ek olarak bu süreçte süspansiyon yağlarının da kontrolleri sağlanır. Serinin araçlarının yağ bakımının düzenli olarak yapılması araçların motor performansını artıran en önemli olguların başında geliyor. Bu bölümde sizlere Ford Transit Courier araçların yağ bakım fiyatlarından bahsedeceğiz. İşte o tablo!

Ford Transit CourierYağ Bakım700 TL-2000 TL
Ford Transit Courier Yağ Bakımı Fiyatları
Ford Transit Courier Kışlık Bakım Fiyatları

Ford Transit Courier Kışlık Bakım Fiyatları

Kış bakımı araçların hem sürüş performansı hem de güvenlik performansı açısından günümüzde önemli bakım türüdür. Kışlık bakım kapsamında günümüzde araçların bütün aksamlarının kontrolleri sağlanır. Aynı zamanda sistem kontrolleri de sağlanarak araçlar kış şartlarına hazır hale gelir. Ek olarak araçların lastiklerinin kontrolleri sağlanır ve kış mevsimi şartlarına göre uyarlanır. Serinin araçlarının kışlık bakım fiyatları sürekli olarak farklılık gösterir. Dolayısıyla sabit bir fiyat bilgisinden ziyade sizlere bu bölümde bahsedeceğimiz fiyatlar tamamıyla ortalama fiyatlardır. İşte karşınızda markanın araçlarının kışlık bakım fiyatları!

Ford Transit CourierKışlık Bakım2250 TL-4500 TL
Ford Transit Courier Kışlık Bakım Fiyatları
Ford Transit Custom Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Transit Custom Periyodik Bakım Fiyatları

Teknik özellikleriyle son günlerde ilgileri üzerine çekmeyi başaran Ford Transit Custom araçların periyodik bakım fiyatları sürekli olarak değişmektedir. Markanın araçlarının periyodik bakım fiyatları üzerinde servis firmaları doğrudan rol oynayan faktördür. Motor aksamı kontrolleri, sistem aksam kontroller, far, rot ayarları, fren ayarları, süspansiyon sistemi, şanzıman kontrolleri periyodik bakım kapsamında sağlanır. Aynı zamanda bu süreçte araçların bütün parçaları kontrol edilmektedir. Markanın araçlarının aynı zamanda bu süreçte triger kayışı bileşenleri de kontrol edilir ve klima sistemlerinin de kontrolleri sağlanır.

Ford Transit CustomPeriyodik Bakım2350 TL-4600 TL
Ford Transit Custom Periyodik Bakım Fiyatları
Ford Transit Custom Yağ Bakımı Fiyatları

Ford Transit Custom Yağ Bakımı Fiyatları

Serinin araçlarının yağ bakımlarının her 10 bin km’de 1 düzenli olarak yaptırılması gerekir. Günümüzde en fazla yıl içinde üç defa yağ bakımının yapılması gerekiyor. Fakat iki kez yapılması da minimum yeterli olacaktır. Serinin araçlarının yağ bakım fiyatları yıldan yıla farklılık göstermektedir. Yıl faktörü başta olmak üzere servis firması faktörü ve şehir faktörü fiyatlar üzerinde doğrudan etkili olan faktörler arasında bulunuyor. Yağ bakımı kapsamında araçların süspansiyon yağlarının kontrolleri sağlanır. Bununla beraber araçların yağ sızıntılarının kontrolleri de gene yağ bakımı sürecinde gerçekleşmektedir.

Ford Transit CustomYağ Bakım1000 TL-2350 TL
Ford Transit Custom Yağ Bakımı Fiyatları
Ford Transit Custom Kışlık Bakım Fiyatları

Ford Transit Custom Kışlık Bakım Fiyatları

Segmentinin en güçlü donanımsal özelliklerine sahip olmasıyla ilgileri üzerine çeken markanın araçlarının kışlık bakım fiyatları sürekli değişir. Kışlık bakım sürüş güvenliği açısından günümüzde mutlak suretle kış aylarındaki önceki sonbahar döneminde yapılması gerekir. Aksi durumda aracınızdan tam performans alamayacaksınız ve sürüş güvenliğiniz tehlikeye girmiş olacaktır. Markanın araçlarının kışlık bakım sürecinde lastikleri kontrol edilir. Lastiklerin değişimi yapılarak kış lastikleri takılır. Aynı zamanda bu süreçte markanın araçlarının bütün mekanik parça aksamlarının da kontrol edildiği bilinmektedir. Böylelikle bütün süreç tamamlanmış olur.

Ford Transit CustomKışlık Bakım2400 TL-4700 TL
Ford Transit Custom Kışlık Bakım Fiyatları
Ford Transit Connect Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Transit Connect Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Transit Connect araçlar ticari sınıf araçlar olarak sektörde tanınır. İşletme sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilen donanıma sahiptirler. Bu araçların periyodik bakımlarının düzenli olarak yapılması hem araç sahipleri için hem de aracın performans verimliliği açısından çok önemlidir. Serinin araçlarının periyodik bakım işlemleri birçok aşamadan oluşur. İlk olarak araçların mekanik parçalarının kontrolleri sağlanır ve gerekli görülürse ilgili bölüme onarımlar yapılır. Sonrasında ise süspansiyon sistemi ve motor aksamlarının kontrolleri sağlanır. Hava filtresiyle ve partikül filtrelerinin kontrollerinin yanı sıra egzoz borusu kontrolleri sağlanarak periyodik bakım süreci büyük ölçüde tamamlanmış olur.

Ford Transit ConnectPeriyodik Bakım Fiyatları2000 TL-4400 TL
Ford Transit Connect Periyodik Bakım Fiyatları
Ford Transit Connect Yağ Bakımı Fiyatları

Ford Transit Connect Yağ Bakımı Fiyatları

Serinin araçlarının yağ bakımlarının yaptırılması araçların hem motor performansı açısından hem de araçların motor kullanım ömrü bakımından önemlidir. Her 10 bin km’de 1 ile 15 bin km’de 1 araçların yağ bakımı yaptırılmalıdır. Yağ bakımı günümüzde son derece önemli bir süreci teşkil ediyor. Bu süreçte araçların yağ sızıntılarının kontrolleri sağlanmakla beraber şanzıman yağlarının kontrolleri de gene bu süreçte sağlanmaktadır. Ek olarak gene bu süreçte motor yağında bulunan eski yağ boşaltılarak yeni yağ ilave edilir. Böylelikle süreç tamamlanır.

Ford Transit ConnectYağ Bakım Fiyatları750 TL-2100 TL
Ford Transit Connect Yağ Bakımı Fiyatları
Ford Transit Connect Kışlık Bakım Fiyatları

Ford Transit Connect Kışlık Bakım Fiyatları

Kışlık bakım fiyatları günümüzde servis firmasından firmasına farklılık gösteren bir süreci teşkil etmektedir. Dolayısıyla sabit bir fiyat bilgisinden söz etmek günümüzde pek mümkün değildir. Bu bölümde sizlere bahsedeceğimiz fiyatlar tamamıyla araştırmalarımız sonucunda elde ettiğimiz ortalama fiyat aralıklarıdır. Kışlık bakımın güvenilir bir sürüşte kışın anahtar rol oynadığı sürücüler tarafından bilinmektedir. Bu sebepten ötürü kış öncesi dönemde mutlaka yaptırılması gerekir. Aksi durumda güvenlik problemleriyle beraber araçlarınızın motor performansında verimsiz bir döngü yaşayabilirsiniz. Kışlık bakım fiyatlarının olduğu tablo aşağıdaki gibidir!

Ford Transit ConnectKışlık Bakım Fiyatları2250 TL-4500 TL
Ford Transit Connect Kışlık Bakım Fiyatları
Ford Transit Van Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Transit Van Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Transit Van araçlar günümüzde minibüs tarzı araçlar olarak ön plana çıkmaktadır. Genellikle firma sahipleri tarafından servis taşımacılığı, karavan amaçlı olarak tercih edilmektedir. Dolayısıyla bu araçların periyodik bakımlarının düzenli olarak yaptırılması günümüzde önemli bir süreci teşkil etmektedir. Serinin araçlarının periyodik bakım fiyatları sürekli olarak yeni yapılan güncellemelere bağlı olarak farklılık gösteriyor. Bu sebepten ötürü net bir fiyat bilgisinden söz etmek günümüzde mümkün değildir. Markanın araçlarının periyodik bakım fiyatları yıldan yıla göre değişmektedir. İşte karşınızda ortalama fiyatların olduğu tablo!

Ford Transit VanPeriyodik Bakım2000 TL-3500 TL
Ford Transit Van Periyodik Bakım Fiyatları
Ford Transit Van Yağ Bakımı Fiyatları

Ford Transit Van Yağ Bakımı Fiyatları

Serinin araçlarının yağ bakımları 15 bin km’de 1 ve 20 bin km’de 1 aralıklarla yaptırılmalıdır. Yağ bakımının düzenli olarak yaptırılması araç sahiplerine performansından ödün vermeyen bir motor avantajı sağlar. Böylelikle aracınızın motoru uzun kullanım ömrüne sahip olur. Serinin araçlarının yağ bakımı fiyatları üzerinde etkili olan günümüzde birçok faktör bulunuyor. Bu faktörler arasında servis firması faktörü doğrudan rol oynayan en önemli bileşenler arasında yer alır. Serinin araçlarının yağ bakım fiyatları her açıdan sizlere sürüş konforu sunmakla beraber en iyi deneyimi sağlamayı başaracaktır.

Ford Transit VanYağ Bakım1000-2150 TL
Ford Transit Van Yağ Bakımı Fiyatları
Ford Transit Van Kışlık Bakım Fiyatları

Ford Transit Van Kışlık Bakım Fiyatları

Zorlu kış şartlarına aracınızın uyumlu bir şekilde sürüş deneyimi gerçekleştirmesini istiyorsanız yıllık kışlık bakım yaptırmaya özen göstermeniz gerekir. Araçların yıllık kışlık bakımları her aralık ayında yapılır. Böylelikle sürücülere maksimum sürüş konforunu kış koşullarında da sağlamayı başarır. Markanın araçlarının kışlık bakımı kapsamında birçok aksamı kontrol edilir. Bu aksamlar arasında sistem ve motor aksamlarının kontrolleri önemli bir süreci teşkil eder. Ek olarak kışlık bakım kapsamında lastiklerde kış koşullarına uygun olarak değiştirilir. Rot ayarı ve far ayarları da gene bu süreçte yapılmaktadır.

Ford Transit VanKışlık Bakım2350 TL-3800 TL
Ford Transit Van Kışlık Bakım Fiyatları
Ford Transit Kamyonet Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Transit Kamyonet Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Transit Kamyonet günümüzde periyodik bakım kapsamında birçok aşamadan geçer. Bu süreçte araçların süspansiyon sistemlerinin kontrolleri sağlanır. Aynı zamanda şasi ve şanzıman kontrolleri de gene periyodik bakım kapsamında sağlanan faktörler arasında bulunuyor. Serinin araçlarının aynı zamanda rot ve far ayarları da gene periyodik bakım kapsamında yapılan işlemler arasında bulunuyor. Markanın araçlarının periyodik bakım süreci mutlak suretle yılda 2 defa yaptırılması gerekiyor. 2 defa periyodik bakım yaptırmak araçların sürüş performansını maksimum verimlilikte tutacak faktörler arasında bulunuyor.

Ford Transit KamyonetPeriyodik Bakım2300 TL-4500 TL
Ford Transit Kamyonet Periyodik Bakım Fiyatları
Ford Transit Kamyonet Yağ Bakımı Fiyatları

Ford Transit Kamyonet Yağ Bakımı Fiyatları

20 bin km’de 1 markanın araçlarının yağ bakımlarının yapılması tavsiye edilir. Kamyonet tarzı araçlar arasında en çok tercih edilen araç markaları olarak ön plana çıkar. Serinin araçlarının günümüzde taşımacılık sektöründe önemli bir rol oynadığını bilmekteyiz. Segmentinin en güçlü aksamlarına sahip olması markanın araçlarının kalitesini artıran faktörler arasında bulunuyor. Ek olarak serinin araçlarının yağ bakımı süreci mutlak suretle yaptırılması gerekir. Yağ sızıntısı kontrolleri başta olmak üzere bu süreçte süspansiyon yağı kontrolleri de en ince ayrıntısına kadar yapılmaktadır.

Ford Transit KamyonetYağ Bakım1000 TL-2300 TL
Ford Transit Kamyonet Yağ Bakımı Fiyatları
Ford Transit Kamyonet Kışlık Bakım Fiyatları

Ford Transit Kamyonet Kışlık Bakım Fiyatları

Kışlık bakım söz konusu olduğu zaman günümüzde serinin araçlarının her yıl kasım ayında bakımlarının yaptırılması gerekir. Serinin araçlarının bakımlarının düzenli olarak yaptırılması araçların performansını etkileyen en önemli faktörler arasında bulunuyor. Bu süreçte lastik değişimi yapılmaktadır. Lastikler kış şartlarına uyumlu olarak yapılır. Aynı zamanda fren sistemlerinin de bu süreçte kontrolleri en ince ayrıntısına kadar yapılır. Böylelikle yollarda kışın maksimum güvenli sürüş deneyimi sağlanmış olur. Serinin araçlarının kışlık bakımlarının düzenli yapılması araçların motorlarının kullanım ömrünü uzatan en önemli faktörler arasında bulunuyor.

Ford Transit KamyonetKışlık Bakım2400TL-4750TL
Ford Transit Kamyonet Kışlık Bakım Fiyatları
Ford Transit Minibüs Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Transit Minibüs Periyodik Bakım Fiyatları

Ford Transit Minibüs araçların periyodik bakım fiyatları son günlerde sık sık gündeme gelmektedir. Fiyatların oluşumunda günümüzde servis firması doğrudan rol oynamaktadır. Dolayısıyla fiyatlar servis firmasından firmasına günümüzde farklılık gösterir. Serinin araçlarının periyodik bakımlarının yılda iki defa yaptırılması önemlidir. Bu kapsamda periyodik bakım süreci dahilinde araçların bütün aksamlarının kontrolleri sağlanır. Aynı zamanda araçların rot ayarlarıyla beraber fren sistemlerinin de kontrolleri bu süreçte sağlanmaktadır. Süspansiyon sistemleri ve şasilerin kontrolleri periyodik bakım kapsamında gerçekleşen hizmetler arasında bulunan faktörlerdendir.

Ford Transit MinibüsPeriyodik Bakım2150TL-4800TL
Ford Transit Minibüs Periyodik Bakım Fiyatları
Ford Transit Minibüs Yağ Bakımı Fiyatları

Ford Transit Minibüs Yağ Bakımı Fiyatları

Markanın araçlarının yağ bakımlarının düzenli olarak yaptırılması araçların motor performansının artmasındaki en önemli faktörlerin başında geliyor. Verimli bir sürüş deneyimi açısından her 20 bin km’de 1 yağ bakımının yapılması sürücülere maksimum sürüş deneyimi sunan faktörler arasında bulunmaktadır. Markanın araçlarının yağ bakımı kapsamında süspansiyon yağlarının kontrolleri yapılır ve gerekli görülürse gerekli onarımlar, ilaveler yapılmaktadır. Aynı zamanda motor yağı değiştirilir ve eski yağ  boşaltılarak yeni yağ takviyesi yapılmaktadır. Ek olarak yağ bakımı kapsamında araçların yağ sızıntılarının kontrolleri de en ince ayrıntısına kadar kontrol edilmektedir.

Ford Transit MinibüsYağ  Bakım800TL-2150TL
Ford Transit Minibüs Yağ Bakımı Fiyatları
Ford Transit Minibüs Kışlık Bakım Fiyatları

Ford Transit Minibüs Kışlık Bakım Fiyatları

Kışlık bakım söz konusu olduğunda günümüzde servis firmalarının bu konuda belirleyici faktör olduğunu bilmek gerekir. Fiyatlar sürekli olarak her yıl yeni güncellemelerle beraber farklılık gösteriyor. Dolayısıyla sabit bir fiyat bilgisinden söz etmek günümüzde pek de mümkün değildir. Serinin araçlarının kışlık bakımları kapsamında bütün sistemsel aksamlarının kontrolleri titiz bir hizmet dahilinde yapılır. Aynı amanda gene araçların bu süreçte motor aksamlarının ve şasilerinin kontrolleri de yapılır. Böylelikle araçlar kış şartların uyumlu bir hale getirilir. Lastik değişimleri de gene bu süreçte yapılan bir diğer önemli işlemlerin başında yer almasıyla ön plana çıkıyor.

Ford Transit MinibüsKışlık  Bakım2250 TL-4900 TL
Ford Transit Minibüs Kışlık Bakım Fiyatları

Ford periyodik bakımda neler yapılır?

Yağ sızıntılarının kontrolleri, Şanzıman kontrolleri, Süspansiyon sistemlerinin kontrolleri, Motor yağının kontrolleri, Far ve rot ayarlarının kontrollerinin yapılması, Fren kontrollerinin gerçekleşmesi ve Egzoz borusu kontrolleri gibi işlemler yapılıyor.

Ford ağır bakım neden yapılmalıdır?

Ağır bakım sayesinde aracınızdan üst düzeyde bir performans elde edebilirsiniz. Yine sürüş güvenliğini sağlamak amacıyla da mutlaka ağır bakım yaptırmalısınız.

Ford ağır bakımda neler yapılıyor?

Hava filtresi ve partikül filtresi kontrolleri, Triger kayışı kontrolleri, Süspansiyon sistemi ve şanzıman yağı kontrolleri ve Sistem aksamlarının kontrol edilmesi ile Motor aksamlarının kontrolleri yapılmaktadır.

Yorum yapın