2023 Dizel Enjektör Tamir Fiyatı Ne Kadar?

Dizel ve benzinli araçlarda enjektör arızaları meydana gelebilir. Enjektör arızası durumunda sürücü tarafından hemen belirtiler hissedilmeye başlanır. Enjektörler araç motorlarına yakıtı ileten parçalara verilen addır. Arızası durumunda birçok sorun meydana gelir ve genellikle masraflı arıza türlerinden birisidir. Enjektörler dizel ve benzinli araçlarda bulunur. Fakat dizel araçlarda bulunan enjektörlerin bakım ve tamir maliyetleri benzine göre daha pahalıdır.

Araçlarda enjektör sistemi arızası bulunduğunda aniden bir takım problemler yaşanır. Bu belirtiler sürücü güvenliğini etkiler ve kısa sürede yapılmaz ise beraberinde daha fazla masraf açabilir. Enjektör arızası belirtileri dizel ve benzinli araçlarda hemen hemen aynıdır. Enjektör arızaları LPG/Benzin ve dizel birçok araçta görülebilir. Bunların en temel nedeni arasında ise zamanında yapılmayan bakım yer alır. Hem enjektör temizliği, hem de zamanında yapılmayan değişimler ileride enjektör arızasına yol açar. Bunları otomobil sürücüleri için tek bir konu altında topladık.

Dizel enjektör arızası belirtileri

Dizel enjektör arızası

Dizel araçlarda enjektör arızası durumunda alttaki belirtiler baş göstermeye başlar. En kısa sürede bir tamir atölyesine gidilmesi tavsiye edilir. Dizel bakım maliyetleri ağır olduğundan dolayı erken hareket etmeniz yararınıza olacak en iyi harekettir. Usta tabiriyle enjektör memesi arızası, dizel enjektör tıkanması ve enjektör işemesi belirtileri oluştuğunda püskürtmeler düzensiz olacak ve araçta alttaki belirtiler yaşanacaktır.

 • Araç sabahları daha gürültülü çalışmaya başlar.
 • Dizel araçlarda egzozdan duman atma görülür. Bu duman sıkıştırma anında oldukça yoğun şekilde olabilir.
 • Aracın çekişi son derece düşer. Sanki araçta turbo arızası varda gidemiyor izlenimi verir.
 • Motor ısındıktan sonra daha da gürültülü çalışabilir.
 • Dizel Enjektör arızası durumunda yakıt tüketiminde artış yaşanabilir.
 • Araçta teklemeler meydana gelebilir.
 • Araç ani gaz verme sırasında stop edebilir.

Dizel enjektör tamir fiyatı

Benzinli araçlara göre dizel enjektör tamiri fiyatları oldukça masraflı olabilmektedir. Dizel enjektör tamiri her marka araçta farklı sonuçlar vermektedir. Sıfır fiyatları oldukça pahalıdır ve tamiri bu gibi durumlarda uzman servisler tarafından yapıldığında çok sağlıklı olabilmektedir. Dizel enjektör tamiri genellikle Dizel servislerinde yapılmaktadır. Bu gibi tamir işi yaptırırken servisi iyi araştırıp doğru karar vermeniz gerekmektedir. Dizel enjektör tamiri yaptıran bir kullanıcımızdan sizler için bir alıntı yapalım.

 • 2012 Fiat Doblo 1.3 enjektör tamiri 8500- 12250 TL
 • 2008 Isuzu dmaks enjektör tamiri 8000- 12300 TL
 • Ford Fiesta 2010 dizel 8500 – 10000 TL
 • BMW 320d Enjektör tamir fiyatları 9500- 13800 TL
 • 1.5 dci enjektör tamiri fiyatı 9500- 15500 TL
 • Opel corsa 1.3 cdti enjektör tamiri 7900 – 9200 TL
 • Clio enjektör tamiri 7500 – 9200 TL
 • Mercedes enjektör tamiri fiyatı 9500 TL – 22.000 TL arası

Dizel Enjektör tamiri fiyatları ortalama bir dizel araçta 3500 TL’ den başlar, 20.000 TL’ye kadar çıkabilir. 2023 dizel enjektör tamiri fiyatları bir önceki yıla göre %10 civarı daha pahalı hale gelmiştir. Örnek vermek gerekirse Ankara, İstanbul veya İzmir illerinde enjektör tamir fiyatları servisten servise farklılık gösterebilmektedir. Bunun için firma araştırması yapmanız gerekmekte ve size uygun olan kaliteli bir servise dizel enjektör tamiri yaptırmanız şiddetle önerilir. 1.5 dci enjektör tamiri fiyatı ve 1.3 multijet enjektör tamiri fiyatı arasında motor farkları olduğu için fiyat farkı da çıkacaktır.

Ford Fiesta 1.4 TDCİ 2010 model aracımda enjektör tamiri yaptırdım. Belirtileri ise çekiş düşüklüğü, egzozda yoğun duman ve motor çalışmasında tekleme idi. Sıfır dizel enjektör fiyatları oldukça pahalı olduğu için tamir yöntemini tercih ettim. Araştırmalarım sonucu bir servis buldum ve aracımı götürdüm. Bana Fiesta 1.4 tdci için enjektör tamiri için 2400 TL fiyat çıkartıldı. Aklımdaki tüm soruları sordum ve belirtilerin hepsinin gideceğini tarafıma ilettiler. 2 gün sonra aracımı aldığımda hiçbir arıza kalmamıştı ve çekişi de oldukça artmıştı.

Ford Fiesta kullanıcısı

Benzin enjektör arızası belirtileri

benzin enjektör arızası

Benzinli araçlarda enjektör arızası durumunda yaşanacak belirtiler arasında en bariz sabah çalışmada güçlük ve silkeleme ve yakıt tüketiminde oluşan artış yer alır. Benzin enjektörlerinde çatlama ve dağılma gibi durumlarda enjektörler yakıtı dengesiz püskürtebilir ve buda motorun boğulmasına, stop etmesine hatta hiç çalışmamasına sebep olur. Benzin enjektör arızası belirtileri kısaca şu şekildedir.

 • Motorda sallanma, tekleme ve gaz yememe gibi problemler oluşur.
 • Benzinli araçlarda enjektör arızası oluştuğunda rölanti çok düzensiz olur ve dizel araçlar gibi sesli çalışabilir.
 • Yakıt tüketiminde ki artış benzin enjektör arızalarında bariz belli olur.
 • Motor ısındığı halde teklemeler görülür.
 • Egzozdan siyah duman atabilir.

Benzin enjektör tamiri fiyatı

Benzinli araçlar da enjektör tamiri uygun fiyatlara yapılabilmektedir. Dizele göre bakım ve değişim maliyetleri oldukça uygundur. Günümüzde benzin enjektör fiyatları araç marka modeline ve enjektör markasına göre değişebilir. Piyasada en çok satılan enjektör markaları ise Bosch, Delphi, Denso, Seven, Stanadyne, Yanmar ve Zexel enjektörleridir. Benzin enjektörleri 100 TL’den başlar ve 2000 TL’ye kadar çıkabilir. Tamiri yerine uygun fiyatlı olduğundan ötürü yenisini almanız çok mantıklı olabilmektedir. Benzinli araçlarda enjektör ömrü ortalama olarak 60.000 – 80.000 km arası kullanım ömrü vardır. Tabi bu oranlar kullanım tarzına göre değişebilmektedir.

Lpg enjektör arızası belirtileri

LPG enjektör arızası her LPG’li araçlarda görülebilmektedir. LPG’li araçlarda genellikle ateşleme sisteminde oluşan bir arızadan ötürü gaz da tekleme , yığılma ve gaz yememe gibi sorunlar oluşur. Bu sorunlar da direkt olarak kullanıcıyı enjektör arızası mı var acaba diye düşündürmeye başlar. Bu gibi durumlarda kullanıcı direk olarak servise gitmeli ve aracı bilgisayara bağlatarak bir enjektör arızasının olup olmadığını kontrol ettirmelidir.

LPG Enjektör arızası tespiti nasıl yapılır?

LPG Enjektör arızası nasıl tespit edilir?

Aracınızdaki LPG sisteminin en hayati parçası LPG enjektörüdür. LPG Enjektörünün arızalı olduğunu aracın tepkilerine göre anlayabiliriz. Araçtaki LPG enjektörü sesli çalışıyor ve bu çok sesli ise enjektör arızalı olabilir. Araçta sabahları geç çalışma problemi varsa, araçta rölanti düzensizliği var ise enjektörler arızalı olabilir. Araç programa bağlandığın da benzine geçtiğinde, regülatör basıncı düşerse enjektörler artık kaçırıyor ve arızalı anlamına gelmektedir. Enjektörlerin fişlerini tek tek çekerek de kontrol yöntemi mevcuttur. Birde su ile kaçak yöntemi vardır. Enjektörü bir su bidonuna bağladığımızda arızalı olan gaz kaçağı yapan enjektör suyu köpürtmeye başlar. LPG Enjektörleri değişiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise Orijinal LPG Enjektörü kullanılmasıdır. LPG Enjektörleri arızası durumunda sıfırı ve kaliteli olan ile değişimi yapılması gerekmektedir.

Enjektör arızası nasıl tespit edildiğini, tamiri ve değişimi konusunda siz oto ayar kullanıcısı ile paylaştığımız bu makalenin sonuna geldik. Tavsiyemizdir ki enjektör bakımlarını aksatmamanız, gerektiğinde değişmeniz araç yakıt tüketimi ve güvenliği bakımdan en iyi yoldur.

Enjektör tıkalı ise ne olur?

Enjektör tıkalı ise ne olur?

Enjektör tıkalıysa; ateşleme sorunu yaşarsınız. Bu tıkalı enjektör sayısına göre farklı silindirlerde yaşanılan bir durumdur. Ayrıca enjektörde bir tıkanma sorunu yaşarsanız aracınızda hızlanma sorunu da yaşarsınız. Bir de aracınızın performansı bu durumdan olumsuz etkilenir. Enjektör tıkalı ise;

 • Aracınız çalışırken zorlanır
 • Aracınızda sarsıntı hissedersiniz
 • Ayağınızı gazdan çektiğiniz zaman bir sarsıntı yaşanır
 • Motorda hissedilir bir seviyede tekleme hissedersiniz
 • Özellikle vites değiştirirken stop etme sorunu yaşarınız
 • Yine aracınızla hareket halindeyken ani bir şekilde hızını azaltırsanız, aracınız stop edecektir
Dizel araçlarda enjektör temizleyici işe yarıyor mu?

Dizel araçlarda enjektör temizleyici işe yarıyor mu?

Evet özellikle benzinli araçlarda etkili sonuçlar ortaya koyan enjektör temizleyicileri dizel araçlarda da işe yaramaktadır. İsminden de anlaşılacağı üzere enjektör temizleyicisi; aracınızdaki enjektörün pratik bir şekilde temizlenmesinde kritik bir etkiye sahiptir. Dizel aracınızın enjektörünü temizlemek istediğiniz zaman enjektör temizleyici kullanarak kolay bir şekilde enjektörünüzü temizleyebilirsiniz. Bir de bu tür bir ürünler aracınızın başka parçalarını da temizleyebilirsiniz. Mesela karbüratör ya da yakıt filtresini enjektör temizleyici kullanarak temizleyebilirsiniz. Bir de buzlanma sorununa karşı enjektör temizleyicisinin olumlu yönde bir etkisinin bulunduğunu unutmamak gerekmektedir. Böylece aracınızı buzlanmadan da koruyabilirsiniz.

Dizel enjektör ne ile temizlenir?

Dizel enjektör ne ile temizlenir?

Dizel enjektörü temizleyecekseniz, enjektör temizleyici kullanmak mantıklıdır. Bu aşamada enjektör temizleyici satın alırken kaliteli bir ürün satın almaya dikkat etmeniz gerekir. Bir de dizel enjektör satın alırken bilinen bir marka olması; daha isabetli bir ürün tercihini yapmanızı mümkün kılar. Ancak herhangi bir sorun yaşamadan dizel enjektör temizliği yapmayı isterseniz vakit geçirmeden yetkili servise gitmeniz önerilmektedir. Esasında bu en garantili olan yol olarak karşımıza çıkmaktadır. Böylece serviste tam da beklediğiniz özelliklere sahip bir şekilde aracınızın enjektör bakımını yaptırabilirsiniz. Unutmamak gerekir ki enjektörün temiz olması demek; aracınızın da üst düzeyde bir performans ortaya koyması anlamına gelir.

Würth dizel yakıt katkısı nasıl kullanılır?

Würth dizel yakıt katkısı nasıl kullanılır?

Hem katalizörlü hem de katalizörsüz enjektörlerde kullanılan Würth dizel yakıt katkısı; aracınızın performansını her zaman üst düzeyde etkilemektedir. Bu katkıyı katkının kullanımı son derece pratiktir. Bunun için ilk önce dizel katkısının kapağını açmalısınız. Sonrasında aracınızın yakıt deposunu açarak, bu ürünü içine boşaltmalısınız. Bu aşamada Würth dizel yakıt katkısının baş tarafına sivri uçlu olan özel başlığı takmalısınız. Ancak bu sayede sorunsuz bir şekilde aracınıza Würth dizel yakıt katkısını koyabilirsiniz. Burada üst düzeyde bir performans elde etmeyi istiyorsanız; aracınızın motorunun çok sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz. bir de Würth dizel yakıt katkısını taşırmamaya da dikkat etmeniz gerekir.

Enjektör yağ yakar mı?

Enjektör yağ yakar mı?

Enjektörde bir sorun yaşarşanız demek; aracınızda net bir şekilde hızlanma sorunu yaşamanız anlamına gelir. Yine enjektörünüzde yağ kaçağı varsa böyle durumda da hızlanma konusunda dengesizlik yaşarsınız. Ayrıca devir ayarlanması konusunda da bir sorun yaşayacağınız için mutlaka bu tarz bir sorun, kendisini tam olarak hissettirir. Bir de aracınızın enjektöründe bir yağ sızıntısı ya da farklı problemlerden kaynaklı bir sıkıntı yaşarsanız; motorundan beklenmedik sesler de duyarsınız. Aracınızda tekleme sorunu varsa, motor gürültülü çalışıyorsa bir de aracınızda net bir şekilde hızlanma dengesizliği varsa enjektörde bir sorun var demektir.

Würth dizel enjektör temizleyici içinde ne var?

Würth dizel enjektör temizleyici içinde ne var?

Würth dizel enjektör temizleyiciler dizel araçlarda her zaman tercih edilen üst düzeyde bir ürün olmakla birlikte bu ürünün içeriğinde sentetik hidro karbon bulunmaktadır. Enjektör temizleyici söz konusu olduğu zaman akla ilk gelen ürünler arasında yer alan Würth dizel enjektör temizleyici; dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sıklıkla tercih edilen bir üründür. Enjektörde yer alan partiküllerin temizlenmesinde üst düzeyde bir performans ortaya koyan bu ürünün kullanımı da oldukça pratiktir. Bu durumun doğal sonucu olarak her zaman tercih edilen Würth dizel enjektör temizleyici; temizlik konusunda üst seviyede etkiye sahip bir üründür.

Dizel Tıkalı enjektör nasıl açılır?

Dizel Tıkalı enjektör nasıl açılır?

Dizel tıkalı enjektör can sıkıcı bir durumdur! Böyle bir durumda motor soğukken çalıştırılmalıdır. Sonrasında aracınızı bir süreliğine (birkaç saniye) rölantide çalıştırmalısınız. Böylece egzoz manifoldunda yer alan soğuk alan tespit edilecektir. Bu tespitten sonra aracınızın enjektör konnektörünün çıkarılması gerekmektedir. Sonrasında bir Ohm metre kullanarak; enjektörde yer alan güç miktarı tespit edilmelidir. Devamında ejektörünüzü tekrar yerine takmalısınız. Unutmamak gerekir ki dizel enjektör tıkanırsa, bu aracınızın performansını olumsuz bir şekilde etkileyecektir. Bir de aracınızın yakıt ekonomisi bu durumdan olumsuz olarak etkilenecektir. Bir de aracınızda emisyon sorunları da yaşamanız mümkün olacaktır.

Bir araçta kaç tane enjektör olur?

Bir araçta kaç tane enjektör olur?

Her aracın enjektör adeti birbirinden farklıdır. Esasında bu durum araçta yer alan motorun büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kimi araçlarda 4 adet enjektör bulunmaktadır. Bazı araçlardaysa 6 hatta kimisinde 8 adet enjektör yer almaktadır. Burada aracın marka ve modeli hangi tip ve kaç adet enjektörün bulunduğunu doğrudan etkiler. Bir de iş makinelerinde ve diğer farklı araçlardaki enjektörler otomobillerindekilerden farklıdır. Enjektörlerde yer alan arızalar can sıkıcı bir sorundur. Dolayısıyla bu parçada meydana gelen bir arızanın hızlı bir şekilde giderilmesi gerekir. Tam da bu noktada aracınızdaki enjektörün uzun ömürlü olmasını istiyorsanız; bakımlarını düzenli aralıklar halinde yaptırmalısınız. Böylece beklenmedik zamanlarda arıza sorunuyla da karşılaşmazsınız!

Enjektör işemesi nasıl anlaşılır?

Enjektör işemesi nasıl anlaşılır?

Şayet aracınızda sisleme gibi bir yakıt damlaması varsa bu enjektörün işemesine yorumlanabilir. Özellikle enjektörde yer alan piston başında bir atomize olmamış yakıt damlaması varsa böyle durumlarda enjektör işemesi gibi problemlerden şüphelenebiliriz. Bunu esasında sanki bir çeşmenin musluğunun damlaması gibi düşünebilirsiniz. Dolayısıyla enjektörde bir işeme sorunu varsa bunu hemen öğrenebilirsiniz. Enjektörde bu tarz bir sorunun varlığı aracınızın performansını etkilediği gibi aracınızda farklı sorunları da yaşamanızı tetikleyecektir. Bu durumun doğal sonucu olarak aracınızda bu tarz bir sorun yaşıyorsanız hızlı bir şekilde tamircinize uğramanızda fayda vardır. Böylece çok daha büyük çaplı arızalardan korunmuş olursunuz!

Güvenli enjektör nedir?

Güvenli enjektör nedir?

Yeniden kullanımın engellenmesi amacıyla tasarlanan enjektörlere güvenli enjektör denir. Günümüz koşullarında güvenli enjektöre uygulamasıyla sıklıkla karşılaşırız. Zira bu türden enjektörler üst düzeyde bir performansı ortaya koymakla birlikte araçları destekleyici bir etkiye de sahiptir. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda güvenli enjektörlere olan ilginin günden güne artış gösterdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Tam da bu noktada güvenli bir şekilde enjektörleri temin etmeyi isterseniz, kaliteli bir ürün satın almaya dikkat etmelisiniz. Bir de güvenli enjektör alırken; kendi aracınızla tam uyumlu olan bir markayı satın almaya dikkat etmelisiniz.

Enjektör ne püskürtür?

Enjektör ne püskürtür?

Üst düzeyde basınç değerlerine direnç gösteren enjektör; yakıtı püskürtür. Çok yüksek seviyeli bir basınç kullanan enjektörler; yakıtı çok küçük zerrecikler halinde püskürmektedir. Püskürtme işlemini silindire doğru yapan enjektörler, araçların çalışma prensibinin en kritik parçasıdır. Esasında enjektörler bir aracın çalışma sisteminin en kritik parçasıdır. Çünkü enjektörler yakıtı silindirin en ücra köşesine kadar püskürtmektedir. Böylece yakıtın götürülmesinde kritik bir etkiye sahiptir. Bir de enjektör yakıtın hemen her alana dağıtılması konusunda da kritik bir etkiye sahiptir. Bundan dolayıdır ki bir araçta enjektör arızası meydana gelirse mutlaka tamircinize uğramanız gerekir.

Dizel enjektör değerleri ne olmalı?

Dizel enjektör değerleri ne olmalı?

Dizel enjektör değeri söz konusu olduğu zaman -1 ile +1 arasında bir değer karşımız çıkmaktadır. Bir aracın enjektör değeri -1 ile +1 değerleri arasındaysa bu araçta enjektör konusunda bir sorun bulunmaz. Bir de kimi zaman 0;44 ile -0,35 arasındaki değerler de ideal ölçü olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizel araçlardaki enjektör değeri hesaplaması oto bilgisayarı vasıtasıyla yapılmaktadır. Bu tür ölçüm işlemleri teknik bir süreci beraberinde getirmektedir. Dolayısıyla dizel enjektör değerinin hesaplanmasında alanında uzman olanlardan hizmet almak şarttır. Bu sayede ölçüm işleminin çok daha isabetli bir şekilde yapılması mümkün olacaktır.

Dizel enjektör kaç barda çalışır?

Dizel enjektör kaç barda çalışır?

Dizel enjektörlerin çalıştıkları bar dereceleri araçtan araca değişiklik göstermektedir. Mesela direk püskürtücülerin standart olarak 900 barda çalıştıkları bilinmektedir. 900 barlık basınç değeri geleneksel araçlardaki dizel püskürtücüler için geçerli olmaktadır. Özellikle Common Rail sistemine sahip olan sistemlerde 1500 barlık bir basınç değeri yeterli olmaktadır. Bir de kimi enjektörlerde 100 ile 300 bar arasındaki değerler; enjektörlerin çalışmasını mümkün kılar. Tam da bu noktada enjektörlerin araçlar için kritik bir etkiye sahip oldukları bilinmektedir. Dolayısıyla bu tarz parçaların düzenli bir şekilde çalışıyor olmasını mümkün kılmak gerekmektedir.

Enjektör memesi ne kadar?

Enjektör memesi ne kadar?

Standart bir enjektör memesinin fiyatı 200 ile 400 TL arasında değişiklik göstermektedir. Burada enjektör memesinin kullanılacağı aracın marka ve modeli fiyatlarda etkilidir. Bir de bu tarz parçaların takılması için talep edilen işçilik ücretleri de değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla genel olarak enjektör memesi değişim fiyatlarının işçilik dahil olmak üzere ortalama 500 TL civarında olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Unutmamak gerekir ki enjektör memesinde ortaya çıkan bir sorun; yakıt sisteminde de can sıkıcı sorunlara neden olur. Dolayısıyla bu parçada meydana gelen bir hasar, tüm aracınızın performansını da olumsuz olarak etkiler.

Özetle aracınızdaki enjektör sistemi, aracınız açısından kritik bir etkiye sahiptir. Enjektör tıkalı ise aracınızda tekleme sorunu, hızlanma sorunları ve yakıt ekonomisi konusunda ciddi sorunlar yaşarsınız. Bundan dolayı aracınızın enjektöründe herhangi bir sorununuz varsa hızlı bir şekilde tamir ettirmeniz önerilmektedir. Böylece aracınızdan istediğiniz performansı elde edebilirsiniz.

Enjektör tamir fiyatı ne kadar?

Fiat Doblo 1.3 enjektör tamiri ortalama 7500 – 9250 TL , Golf 1.6 TDi 4500 – 9500 TL arası, Ford Fiesta 2010 model ise 9500 TL’ye yakın tutmaktadır. Diğer tüm modellerin fiyatlarını konudan bulabilirsiniz.

Enjektör tamiri kaç dakika sürer?

Enjektör tamiri 1-2 gün sürebilmektedir. Aracı servise götürdüğünüz de minimum 1 gün kalacağını bilerek gitmenizde fayda vardır.

Ford connect enjektör tamir fiyatı ne kadar?

Ford connect model araçların enjektör tamir ücreti ortalama olarak 4500- 4800 TL arasında tutmaktadır. Seçmiş olduğunuz servisin kalitesine göre de fiyat değişecektir.

Peugeot partner 2.0 hdi enjektör tamiri ne kadar?

Peugeot partner 2.0 hdi aracın enjektör tamir ücreti 9800 – 12400 TL arası tutabilmektedir. Bu fiyatların ilden ile ve servisten servise değişebileceğini unutmamak gerekir.

Audi a6 Enjektör Tamiri Kaç TL ?

Audi a6 enjektör tamiri günümüz de 12 bin TL’den başlamaktadır. Enjektörlerin durumuna göre fiyatlar 18 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Linea Euro 5 Enjektör Tamiri Kaç TL ?

Linea euro 5 motora sahip arçaların enjektör tamir ücreti ortalama olarak 3900 – 4500 TL arası tutmaktadır.

Passat Enjektör Tamiri Fiyatı Ne Kadar?

Passat modellerinde enjektör tamiri 4000 TL’den başlayıp 7500 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

“2023 Dizel Enjektör Tamir Fiyatı Ne Kadar?” üzerine 51 yorum

 1. Merhaba vw 1.6 FSI aracımdan p0200 ve p0002 hataları almaktayım araştırdığımda enjektör arızası görünmekte sizden ricam tamiri ortalama ne tutar bilgi verebilir misiniz

  Yanıtla
  • Volkswagen Golf 1.6 FSI Enjektör tamir fiyatları 4000- 6000 TL arası değişim göstermektedir. Geçmiş olsun.

   Yanıtla
 2. Merhaba iyi günler 2012 Fiat Doblo 1.3 yeni kasa enjektör tamir fiyatı ne kadar tutar birgi verirseniz sevinirim

  Yanıtla
  • 2012 Fiat Doblo 1.3 enjektör tamiri ortalama 3500- 4250 TL arası tutabilmektedir. Servisin tecrübesine göre bu fiyatlar değişebilmektedir.

   Yanıtla
  • RENO KANGO CLİO 1.5 ENJEKTÖR ve TAMİR fıyatları 1000 – 2000 tl arası bulunduğunuz ile göre değişim göstermektedir.

   Yanıtla
   • Bukadar erken cevap vallah helal olsun bide kople nasıl oluyor pek anlamam yani en çak 4200 en az ne olur

    Yanıtla
    • Araç enjektörlerinde ki hatalar tespit edildikten sonra onarılır ve hatasız şekilde aracınıza takılır. Ardından bir sürüş testi yapılır ve tekrar cihazlar yardımı ile ekrandan takip edilir. Bu fiyatlar ilden ile ve servise göre değişecektir. Sizlere ortalama bir fiyat vermiş bulunmaktayım.

     Yanıtla
 3. merhaba, aracım aveo 1.3 95ps. Çok çabuk partikül filtresi dolduruyor. Temizletiyorum, 200km içinde tekrar doluyor. Araç 2000- 2.500 devir civarında tekliyormuş gibi çalışıyor, çok az duyuluyor ama titreşimden hissediyorum. 30bin km önce enjektör memeleri değişmişti. nasıl bir işlem gerektiriyor, masrafı ne olur?

  Yanıtla
  • Aveo 1.3 95ps marka model aracınızın Dizel Enjektörü değişmesş gerekebilir. Bu işlemin fiyatı maaliyetli olup 5000 tlden 12.000 tlye kadar çıkabılır. Çok geçmiş olsun.

   Yanıtla
  • 2010 model Ford Fiesta dizel aracın komple enjektör tamiri genellikle 2500- 3000 TL arası tutabilmektedir.

   Yanıtla
Yorum yapın