LPG Enjektör Sesi Gelmesi

Artan akaryakıt fiyatlarından dolayı ülke genelinde LPG kullanımı oldukça arttı. Özellikle dizel yakıtın yani mazotun fiyatının da hemen hemen benzin ile eşitlenmesinden dolayı, yakıt tasarrufu etmek isteyen kullanıcılar LPG tercih etmeye başladı. LPG kullanmak yakı tasarrufu sağlasa da birtakım arızalar verebiliyor. Özellikle LPG enjektörlerinden ses gelmesi gibi sorunlar bunların başında geliyor. LPG enjektörlerinden ses gelmesi neyden kaynaklanır?

LPG Enjektör Sesi

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Öncelikle şunu bilmek gerekiyor. LPG enjektörlerinden ses gelmesi hem iyi bir haber hem de kötü bir haber olabilir. Bazı LPG kiti markalarının enjektörleri sesli çalışabilir iken bazı markaların enjektörlerinin sesli çalışması, artık değişim zamanı geldiğinin bir habercisi olabiliyor.

LPG Enjektör Arızası

LPG Enjektörlerinden ses geliyor olması ve aracın sürekli tekleme, gaza fazla yüklenildiğinde gazı almama gibi sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. LPG Enjektörleri, dizel veya benzin gibi çalışmaz. Enjektörler, regülatör aracılığı ile gelen gaz halindeki LPG yakıtını sırasıyla yanma odasına gönderirler ve düşünüldüğü zaman benzin veya dizel yani mazot gibi sıvı yakıt almazlar. Kuru bir yakıt olduğundan dolayı enjektörlerde zaman geçtikçe kurumaya ve haliyle ömrünün kısalmasına yol açar. LPG enjektörlerinden ses gelmesinin nedeni de sürtünme katsayısının artmasından dolayı olur.

LPG markasına göre değişen enjektör tipleri, değişim zamanı geldiğinde mutlaka sıfırı ile birebir aynı kullanılması gerekiyor. Markadan markaya göre tekerli halde veya gurup halinde LPG Enjektör değişimi yapılmaktadır.

Puan ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.