Dacia Duster Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Dacia Duster fiyat listesi ve özellikleri hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntılar bu yazımızda mevcuttur. Dacia Duster araçlar 1.3 turbo 150 BG EDC 4X2 motor kapasitesine sahip araçlar olarak piyasada varlık gösterirler. Maksimum güç kapasiteleri araçların 110 BG olarak ölçülmüştür. Maksimum tork kapasitelerini incelediğimizde ise araçların günümüzde 250 nm dolaylarında olduklarını gözlemleyebiliyoruz. 

Vites tipi olarak Dacia Duster araçlar EDC otomatik vites özelliklere sahip durumdadırlar. Ek olarak çekiş tiplerini incelediğimizde araçların 4×2 çekiş tipine sahip olduklarını gözlemleyebiliyoruz.  Vites sayısı bakımından ise araçlar 6 ileri vites tipine sahiptirler. Silindir hacimleri olarak araçların 1332 cm3 dolaylarında olduklarını gözlemleyebiliyoruz. Ek olarak silindir sayıları ise araçların 4 olarak ölçülmüştür.

Partikül filtreleri araçlarda mevcut olan özelliklerden bazıları konumundadır. Emisyon standardı EUR06 olarak ön plana çıkarken, emisyon kontrol metodu olarak araçların WLTP sistemine sahip olduklarını bilmekteyiz.  Enjeksiyon tipleri incelendiğinde turbo direkt enjeksiyon özellikleri göze çarpıyor ve yakıt tipi olarak ise araçlar benzinli araç sınıfına sahiptirler. CO2 emisyonu araçların 145 g-km iken, ortalama yakıt tüketimleri 6.4 litre olarak belirlenmiştir. Maksimum hız kapasiteleri araçların 199 km-s düzeyindedir.

Dacia Duster fiyat listesi ve özellikleri

Dacia Duster Yakıt Tüketimi

Dacia Duster araçların yakıt tüketimlerini incelediğimizde her şeyden önce bu araçların benzinli araçlar olduklarını bilmekte fayda var. Maksimum düzeyde hız kapasiteleri Dacia Duster araçların 199 km/s olarak belirlenmiştir. 0 ile 100 km hızlanma performansları araçların yaklaşık olarak 9.7 saniye olarak tespit edilmiştir. Yakıt tüketimlerini incelediğimizde şehir içi yakıt tüketimleri araçların 7.5 dolaylarındayken, şehir dışı yakıt tüketimleri ise 5.3 olarak tespit edilmiştir.

 Ortalama yakıt tüketimi olarak Dacia Duster araçlar 6.4 litre yakıt tüketirler. Turbo direkt enjeksiyon motor tipine sahiptirler ve bu durumda onların yakıt açısından fazla tüketim yapmalarında etkili oluyor. Silindir sayıları 4 olarak ön plana çıkarken, silindir hacmi olarak 1332 cm3 düzeyinde olduklarını bilmekteyiz.

4×2 çekiş tipine sahiptirler ve 6 vites sayısıyla piyasada varlık gösterirler. Lastik ebatlarını incelediğimizde araçların 215/65 R-16 ebatlara sahip olduklarını biliyoruz. Ek olarak araçların arka frenleri kampana frenler olarak ön plana çıkarken, ön frenlerinde ise disk kullanılmıştır. Boş ağırlık kapasitelerini incelediğimiz zaman araçların 1338 sürücü ve yakıt dahil ağırlık kapasiteleri bulunuyor. Dacia güncel kapmayalı fiyat listesi için tıklayınız.

Dacia Duster Kampanyalı Fiyat Listesi

Dacia Duster Kampanyalı Fiyat Listesi

Dacia Duster teknik özellikleriyle piyasada en çok konuşulan araçlar arasında bulunuyor. Araçların ağırlık kapasitelerini incelediğimizde 1338 ağırlığa sahip olduklarını gözlemleyebiliyoruz. Ek olarak Dacia Duster araçlar aynı zamanda 2052 genişlik kapasitesine sahiptirler ve 1633 tavan barları hariç yükseklik ebatlarına sahip olmalarıyla piyasada varlık gösteriyorlar.

Aynı zamanda araçların yerden yükseklik kapasiteleri 217 düzeyindeyken, bagaj kapağı açık yükseklik ebatları ise 2020 olarak belirlenmiştir. Uzunluk ebatlarını incelediğimizde araçların 4341 düzeyinde olduklarını ve 1804 genişlik boyutlarında olduklarını gözlemleyebiliyoruz. Yükseklik ise 1693, tavan bagaj giriş genişliği araçların 977 olarak ölçülmüştür. Araçların arka dingil uzantılarını incelediğimiz zaman karşımıza 826 uzantı çıkıyor. Tam dingil mesafesi araçların 2673 düzeyindedir. Comfort modeli için Dacia Duster fiyat listesi ve özellikleri aşağıdaki gibidir;

MarkaModelFiyat
Dacia DusterComfort564.000TL

Dacia Duster ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Dacia Duster ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Donanımsal ve teknik özellikleriyle piyasada ilgileri üzerine çekmeyi başaran Dacia Duster araçların ÖTV indirimi motor hacimlerine bağlı olarak değişir. Motor hacmi ve fiyat ÖTV indiriminin oluşumunda rol oynayan anahtar faktörler arasında bulunuyor. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan %90 engeli bulunan bireyler ÖTV’den tamamıyla muaftırlar ve ÖTV’siz olarak Dacia Duster alabilirler.

 Aynı zamanda gene Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan %40 ve %89 arasında engeli bulunan kişilerde %27 ÖTV indiriminden faydalanırlar. Ayrıca engelli vatandaşlar %18 KDV oranından da tamamıyla muaftırlar. Böylelikle yaklaşık olarak %45 ile %98 ÖTV muafiyetinden faydalanmış olurlar. 110 maksimum güç, 250 tork nm, 4×2 çekiş tipi, 6 vites, 1332 silindir hacmi araçlarda bulunan teknik özellikler arasında bulunuyor.

MarkaModelÖTV İndirimi
Dacia DusterComfort298.463TL

Dacia Duster fiyat listesi ve özellikleri konusunda merak edilenlere bu yazımızda ayrıntılı bir şekilde yanıtlar verdik. Siz de yorumlarınızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın