Aks Boşluğu Nasıl Anlaşılır ?

Aks her araçta mevcut olan, aracın hareket etmesini sağlayan önemli bir yedek parçadır. Bu parça herhangi bir arıza durumunda sonuçlarını hemen araç sahibine farklı yollarla bildirebilmektedir. Aks boşluğu nasıl anlaşılır gibi sorularınıza tek tek cevap vereceğiz. Aks kafası bozulursa araçta birçok sorun meydana gelebilir. Aks kafası boşlukları onarılmadığı sürece ciddi sorunlar yaşatabilir.

Aks boşluğu nasıl anlaşılır?

  • Öncelikle aks boşluğu var mı yok mu anlamak için kendiniz kurcalamak istemiyorsanız en yakın rot balans servisine giderek 10 TL arıza tespit ücreti verebilir ve aracınızda aks ve diğer sorunlar için tespit yaptırabilirsiniz.
  • Aracın tekerlerini eliniz ile sağa sola hızlı bir şekilde çevirmeye çalıştığınızda tıkırtı ve boşluk sesi geliyorsa aks boşluğu olabilir.
  • Araç ile seyir halindeyken direksiyonda belirli hızlarda titreme yaşanabilir.
  • Aks boşluğu olan araçta ani hızlanmalarda ve ani frenlerde ses yapabilir.
  • Life kaldırarak bu sorunlar hemen tespit edilebilir.

Aks Boşluğu Arızası Direksiyonda Titreme Yapar mı ?

Evet yapar. Diğer ön takım parçalarında sorun olmayan bir araçda genellikle aks boşluğundan ve aks arızalarından dolayı direksiyonda titreme olur. Bu sürekli veya bazı hızlarda meydana çıkabilir.

Aks Boşluğu Arızası Nasıl Giderilir ?

Genellikle aks boşluğu yapan araçlarda değişim tavsiye edilmektedir. Gerekli parçayı alıp servisin değiştirmesi gerekmektedir. Bu şekilde yıllarca sağlıklı bir şekilde binilebilir. Sürekli aks kesmesi gibi bir problem mevcutsa alttaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Aks ömrü ne kadar?

Aks Kesmek Ne Demek?

Aks kesmek tabirini duyduğunuzda, bir aracın sürüşü güvenli olmayacak şekilde hasar gördüğünü anlamalısınız. Çoğu durumda, bu, normal sürüş koşullarında dayanamayacak şekilde bükülmüş veya kırılmış aks parçasından oldu. Aracınızın aksı kesildikten sonra, aracın tekrar sürülmesinden önce değiştirilmelidir. Ancak bu sayede aracınızı tekrar güvenli bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Aks kesme kavramı, otomotiv dünyasında kullanılan bir terim olup, bir aracın kaza geçirmesi ve arabanın çerçevesinin bükülmesi anlamına gelmektedir. Bu, aracın diğer mekanik parçalarının yanı sıra şokları ve payandaları içeren süspansiyon sistemine zarar verebilir. Bundan dolayıdır ki aks kesmek can sıkıcı ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aks Kesmek Ne Demek?

Aks ömrü ne kadar?

Genel olarak aks ömrü söz konusu olduğu zaman net bir yanıt vermek mümkün olmaz. Burada aracınızın kilometresiyle birlikte aracınızı kullandığınız bölgenin iklim yapısı ve yol şartları vs de bir diğer önemli etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında aksınızı kestiğinizde, genellikle aracınızın tüm kontrolünü kaybetmeyi bekleyebilirsiniz. Sürüş sırasında arabanızın bir tarafa veya başka bir yöne çekildiğini fark ederseniz, bu, aksınızı kestiğinizin bir işareti olabilir. Bu yeterince sık olursa, mutlaka tamirciye gitmenize gerek vardır. Diğer türlü aracınızı yerinden hareket ettirmekte dahi zorlanabilirsiniz. Aks körüğündeki bozukluk da kimi zaman aks kesmesiyle karıştırılabilmektedir.

https://www.otoayar.com/araba-surekli-aks-kesiyor-aks-kesmesi-neden-olur/

“Aks Boşluğu Nasıl Anlaşılır ?” üzerine 3 yorum

Yorum yapın