Aks Tamiri Fiyatları 2022

Otomobillerde sık sık görülen arıza türlerinden birisi de aks arızasıdır. Aks arızası meydana geldiğinde kısa sürede aks tamiri yaptırarak daha büyük sorunların önüne geçmek mümkündür. Günümüz de aks tamiri konusunda oldukça başarılı firmalar vardır. Tamir işinde garanti veren aks tamircisi ile çalışmanız ve firmanın geçmişini, kullanıcı yorumlarını okumanız oldukça fayda sağlamaktadır.

AKS Tamir Fiyatları 2022

Birkaç modelin aks tamiri fiyatlarını güncel seçenekler ile bir araya getirdik. Bu fiyatlar servisten/ustaya göre değişeceği için araştırma yapmanız ve aks tamiri firmaları ile iletişime geçmeniz gerekir.

ModelAKS Tamir Ücreti
Ford Focus aks tamiri600 TL
Renault Clio aks tamiri500 TL
Megane 2 aks tamiri550 TL
Peugeot 306 aks tamiri650 TL
Kartal aks tamiri400 TL
Peugeot 206 aks tamiri600 TL
Broadway aks tamiri300 TL
Hyundai Getz aks tamiri550 TL
Ford Connect aks tamiri700 TL
BMW aks tamiri800 TL
Suzuki Vitara aks tamiri900 TL
Mercedes Aks tamiri850 TL
Peugeot 307 aks tamiri650 TL
Aks Tamiri Fiyatları 2022 Güncel

Aks boşluğu oluştuğu zaman kullanıcı konforunu ve sürüşünü etkileyecek birçok belirti meydana gelir. AKS arızası durumunda aşağıda ki belirtiler hissedilir:

  • Dönüşlerde ses gelmesi
  • Sağa sola dönerken tıkırtı gelmesi
  • Direksiyonda titreme
  • Vuruntu

gibi birçok belirtiler meydana gelir. Günümüz de birçok aracın orijinal aks parçaları oldukça pahalıdır ve aks tamiri yöntemi ise profesyonel firmalar tarafından uygulanmaktadır. Bu hem maliyet açısından hem de orijinal parçanın korunması açısından oldukça sağlıklı bir tamir yöntemidir.

Aks tamiri sırasında aks sisteminin içinde bulunan tüm parçalar tek tek kontrol edilir. Bu parçalar arasında;

  • Aks,
  • İç lale,
  • Mafsal,
  • Dış kafa,
  • Körük
  • Mil,

gibi aks sistemini hareket ettiren parçalar yer alır. Aks tamiri işinde bu tüm parçalar kontrol edilir ve tamir işlemine başlanır. Tüm parçaların revizyonu, tamir işlemi ve gerekli durumlarda kaliteli yedek parça kullanılarak tamir işlemi bitirilir. Orijinal aks parçaları yan sanayilere göre çok daha uzun ömürlüdür ve tamir yöntemi orijinal parçalar da oldukça fazla tavsiye edilmekte olan bir işlemdir.

5/5

“Aks Tamiri Fiyatları 2022” üzerine 2 yorum

  1. İbrahim koca dedi ki:

    Ford connect 1.8 75 HP. Sağ sol aks değişim fiyatı ne kadara mal olur. Yardımcı olur musunuz.

    1. otoayar dedi ki:

      Sadece aks değişim fiyatları işçilik olarak soruyorsanız adet başı 250 tl tutabilmektedir. Aks fiyatı da üzerine eklenebilir. Bu işçilik fiyatları servisten servise fark edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.