Yerli otomobil Togg’da Türk mühendislerin 3 devasa başarısı

27 Aralık 2019’da tanıtılan yerli otomobilimiz daha başlama aşamasından beri pek çok olumlu ve olumsuz yorum aldı. Yerli otomobil Türkiye açısından ciddi manada önemli bir konu. Çünkü bu bizim için yeni bir proje değil. Daha önce sayısız denemeler yaptığımız ve bizim için hayli öneme sahip olan bu konuda artık en önemli aşamayı tamamlamış bulunuyoruz. Böylesine bir konuda başarılı olmamız bizi dünyada farklı bir noktaya taşıyacak, diğer alanlarda gelişmelere, olumlu sonuçlara sebep olacaktır.

Şimdiden Türkiye ve dünyada kendine büyük yer bulan yerli otomobil, emin adımlarla ilerlemektedir. Genel olarak bakıldığında olumlu yorumların fazlaca olduğu görülen, yapımını Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) üstlendiği yerli otomobile ait Türk mühendislerin başarmış olduğu dünya çapındaki 3 devasa yenilikten, sizlere bu yazımızda bahsedeceğiz.

İlk olarak sizlere dünyada bir ilk olacak bir yenilikten söz etmek istiyoruz. Bu yeni kullanılacak özelliğin adı holografik asistan. Kullanıcıların otomobil deneyimini çok farklı boyutlara taşıyacak olan bu teknoloji sayesinde sürücü gözünü yoldan hiç ayırmadan aracın gösterge panelinde verilen bilgileri görüp aynı zamanda yol ve çevre hakkında ihtiyacı olabilecek tüm bilgilere rahatlıkla ulaşabilecek. Bu özellik ayrıca artırılmış gerçeklik ve üç boyut sistemi ile zenginleştirilmiştir.

Bu sayede daha güvenli ve konforlu bir sürüş sağlanmaktadır. Aracımız tabii ki aynı zamanda Türkiye’nin küresel markası da olacağından böyle dünyada ilk görülecek olan teknolojilerinde içerisinde olması kesinlikle marka değerini artıran çok önemli bir unsur. Piyasaya çıktıktan sonra dünyada ilk olan bu teknolojinin kullanıcı yorumlarını da şimdiden merak etmiyor değiliz.
Sınai ve fikri haklarının %100 yerli olduğu otomobilimiz bilindiği üzere tamamen elektrikli bir otomobil. Bu tarz otomobillerde en önemli konulardan bir tanesi de batarya özelliği. İşte yerli otomobilimizin diğer bir devasa özelliği de bataryasının tamamen sıfırdan geliştirilmesi.

Tamamen özgün teknolojiye sahip bu batarya Türk mühendislerimiz tarafından geliştirilmiş, hiçbir yerden alınmamış, hiçbir yerden lisanslanmamıştır. İhtiyaçlar doğrultusunda geliştirilen bu özellikte, Türk mühendislerimizin ne kadar başarılı olduğunun güzel bir göstergesi. Son olarak otomobil uzmanlarının yakından bildiği ve bir aracın kalitesinin belirlenmesinde en büyük rolü oynayan konulardan olan güvenlik konusudur. Bu konuda dünyada büyük etkiye sahip Euro NCAP testi hayli önem taşımaktadır. 1 yıldızdan 5 yıldıza kadar değer verilen bu testte Türkiye’nin otomobilinin 5 yıldız alması tanıtım organizasyonunda hedefler arasında gösterilmiştir. İşte sizlere anlatmış olduğumuz bu üç özellik belki de Türkiye’nin otomobilinin en dikkat çeken özellikleri. Otomobil severlerin büyük beğenisini kazanmış olan bu özellikler ve diğer unsurları yerli otomobilin değerini artırmış durumda. Yerli otomobilimizin tüm safhalarında en başından bu yana, iyi dileklerini, yardımlarını esirgemeyen herkese kucak dolusu sevgilerimizi gönderiyoruz

Yorum yapın