Volvo S90 Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Volvo S90 fiyat listesi ve özellikleri konusunda ayrıntılı bilgiler bu yazımızda bulabilirsiniz. Volvo S90 otomobilleri günümüzde 4 kapı sayısına sahip araçlar olarak ön plana çıkarlar. Serinin araçlarının teknik özellikleri sürücülerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Her şeyden önce markanın araçlarının şanzıman türü otomatiktir. Beygir gücü toplamları ise 235 HP olarak ön plana çıkmayı başarıyor. 0 ile 100 km hızlanma değerlerini incelediğimizde 7.3 saniye özelliklere sahip oldukları bilinmektedir.

Araç türü binek, segment türü ise E olarak ön plana çıkıyor. Gövde tipi özelliklerini incelediğimizde markanın araçlarının Sedan özelliklere sahip olduğu biliniyor. Motor tipi araçların günümüzde içten yanmalı standart olarak ön plana çıkmaktadır. Araçların seri adı S90’dır. Alt serisi D5 olarak ön plana çıkar. Donanım paketi olarak Inscription özelliklere sahiptir. İsveç menşeili araçlar arasında en çok ilgi gören araçlardan birisidir.

Şanzıman kademesi araçların 8 ileridir. 4×4 çekişli özelliklere sahiptirler. Bagaj hacmi araçların 500 Litredir. Elektrikli bagaj kapağı araçlarda bulunan özelliklerdir.  Taban genişliği markanın araçlarında 245 mm’dir. Kesin oranı ise %45’dir. Jant çapı araçların 18 inçtir.  Lastik ebatları 245/45 R18’dir.

Volvo S90 Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Volvo S90 Yakıt Tüketimi

Dizel yakıt türüne sahip olan serinin araçlarının yakıt tüketimi sürücüler tarafından merak edilen unsurlardan birisi konumundadır. Araçların silindir adedi 4 olup, yakıt püskürtme sistemi araçların ‘’Common Rail Direkt Enjeksiyon’’ olarak ön plana çıkmıştır. Besleme tipi özellikleri serinin araçlarında turbo olarak ön plana çıkıyor.

Markanın araçlarının beygir gücü 235 HP, azami tork kapasitesi 480 nm’dir. Azami hız kapasitesi ise markanın araçlarında 230 km/s olarak ölçülmüştür. Yakıt kapasitesi araçların 60 litredir. Karma yakıt tüketimi 5.1 litredir. Karma emisyon özellikleri ise 133 g/km’dir.  Şehir içi yakıt tüketimi serinin araçlarının 6.3 litre olarak ön plana çıkar. Şehir dışı yakıt tüketimi bakımından ise markanın araçları 4.3 litre yakıt tüketimi gerçekleştirir. Dolayısıyla son derece tasarruflu araçlar olarak ön plana çıkmayı başarıyorlar.

4963 mm uzunluk, 1890 mm genişlik, 1443 mm yükseklik özelliklerine sahiptir. Dönüş çapı markanın araçlarının 11.80 mt olarak ön plana çıkmaktadır. Radyo sistemi mevcut olup, LCD Multimedya ekran araçlarda bulunmaktadır. LCD ekran özellikleri markanın araçlarının 12.3 renkli TFT ekran özelliklerindedir.  Harici giriş- çıkış sistemi araçlarda mevcuttur. Volvo Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız!

Volvo S90 Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Volvo S90 Kampanyalı Fiyat Listesi

Serinin araçlarının kampanyalı fiyat listesinin oluşumunda günümüzde donanım paketleri doğrudan ön plana çıkmaktadır. Serinin araçları dizel araçlar olarak ön plana çıkmakla beraber sürücü koltuğu ayarı elektriklidir.  Ön ve arka cam ayarları serinin araçlarının elektriklidir. Arka yan cam özellikleri ise günümüzde araçların sertleştirilmiş camlar olarak ön plana çıkıyor.

Kol dayama sistemi mevcut olup, yan dikiz aynaları araçlarda bulunur. Klima sistemi araçların otomatik klima özelliklere sahip durumdadır.  Far tipi araçların LED’dir.  Far yıkama sistemi, T şekilli LED ilave lambalar araçlarda bulunuyor.  Sis farları da aynı zamanda günümüzde markanın araçlarında bulunuyor. Ön sis farları da gene araçlarda bulunan diğer önemli özellikler arasında bulunuyor. Volvo S90 fiyat listesi ve özellikleri farklı 3 versiyon için;

MarkaModel  Fiyat
Volvo S90AWD Plus, Bright  2.094.964 TL
Volvo S90AWD Plus, Dark  2.094.964TL
Volvo S90Ultimate, Bright  2.231.283 TL
Volvo S90 Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023
Volvo S90 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Volvo S90 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Markanın araçlarının ÖTV oranı %80 ile %150 arasında farklılık göstermektedir. Araçların direksiyon sistemi günümüzde elektrik desteklidir. Direksiyon özellikleri arasında kişisel ayarlar, müzik sistemi kumanda tuşları, Uni Deco deri kaplı direksiyon simidi araçlarda mevcut durumdadır. Park sensörü yardımı, far sensörü, yağmur sensörü, lastik basınç sensörü, park yardım pilotu, ön- arka park yardım sistemi araçlarda bulunuyor.

Ek olarak serinin araçlarında TPMS lastik basınç özellikleri de vardır. Takip mesafe koruma sistemi, denge kontrol sistemi, yokuş kalkış desteği, şerit takip sistemi, 7 adet hava yastığı araçlarda bulunuyor. ABS fren sistemi, yol yardım hizmeti,  IDIS, otomatik çarpışma sistemi, trafik işaretleri tanıma sistemi, sürüş modu sistemleri araçlarda mevcuttur. Volvo S90 fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimiyle;

MarkaModel  Fiyat
Volvo S90AWD Plus, Bright  1.898.656TL
Volvo S90AWD Plus, Dark  1.898.656TL
Volvo S90Ultimate, Bright  2.093.430TL
Volvo S90 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın