Volkswagen Tiguan Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Volkswagen Tiguan fiyat listesi ve özellikleri hakkında aradığınız bilgiler bu yazımızda! Lüks ve performanslarıyla ön plana çıkan son yılların en kaliteli araçları Volkswagen Tiguan araçlar ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor. Teknik özellikleriyle ve muhteşem tasarım yapılarıyla markanın araçları isteneni en iyi şekilde sunmayı vaat ediyor.

Araçların silindir hacmi günümüzde 1498 cc olarak ön plana çıkarken, maksimum hız kapasiteleri ise 202 km/s olarak ön plana çıkmaktadır. 0 ile 100 km hızlanma değerleri araçların 9.2 saniye olarak ölçülmüştür. Serinin araçlarının uzunluk kapasitelerini incelediğimizde 4509 mm düzeyinde olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Yol tutuş özellikleri bakımından markanın araçları 5 üzerinden 5 puanlık bir değerlendirme almayı başarmıştır.

Güvenlik özellikleri bakımından da araçlar son derece etkileyici özelliklere sahiptir. Ön ve arka koltuk hava yastığı sistemi mevcuttur. Aynı zamanda otomatik frenleme sistemi başta olmak üzere kör nokta tespit sistemi, ESC sistemleri araçlarda bulunan özellikler arasında bulunuyor. Serinin en güçlü donanımsal özelliklerine sahip olan bu araçların beygir güçlerin 150 HP olarak ön plana çıkıyor. Maksimum tork kapasiteleri düzeyleri ise günümüzde 250 Nm olarak ölçülmüş durumdadır.

Volkswagen Tiguan Fiyat Listesi ve Özellikleri

Volkswagen Tiguan Yakıt Tüketimi

Volkswagen Tiguan marka araçların yakıt tüketimleri günümüzde merak edilen konu başlıkları arasında yer alıyor. 7 ileri otomatik vitesli araçlar olarak ön plana çıkmalarının yanı sıra araçların yakıt türü olarak benzinli özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Şehir içi ortalama yakıt tüketimi özelliklerini incelediğimizde markanın araçlarının 6.5 litre yakıt tükettiklerini bilmekteyiz.

 Aynı zamanda şehir dışı yakıt tüketimi olarak da serinin araçlarının 5.2 litre yakıt tüketimi gerçekleştirdiği biliniyor. Karma yakıt tüketimi özellikleri incelendiğinde markanın araçlarının yaklaşık olarak 5.6 litre yakıt tüketimi gerçekleştirdiği bilinen detaylardan bazıları konumundadır. Genişlik özellikleri araçların 1839 mm, yükseklik özellikleri ise 1635 mm olarak ön plana çıkmaktadır.

Boş ağırlık kapasitelerine baktığımızda ise markanın araçlarının 1541 kg düzeyinde olduğu biliniyor. Ek olarak bagaj hacmi araçların günümüzde 615 kg olarak ön planda yer alıyor. Yakıt deposu ise araçların 60 litredir. Yakıt tüketimi özellikleri günümüzde donanım paketinden paketine farklılık gösterebilir. Aynı zamanda bu rakamlar sürücünün aracı sürme hızına bağlı olarak da değişkenlik gösterebiliyor. Markanın araçları her açıdan sürücülere keyifli ve profesyonel bir sürüş deneyimi sunmayı vaat etmektedir. Mini Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız!

Volkswagen Tiguan Kampanyalı Fiyat Listesi

Volkswagen Tiguan Kampanyalı Fiyat Listesi

Otomobillerin kampanyalı fiyat listesinin oluşumunda günümüzde rol oynayan birçok farklı unsur mevcuttur. Bu unsurlar arasında donanım paketi doğrudan rol oynamakla beraber, aynı zamanda döviz kurunda yaşanan gelişmelerde fiyatlarda rol oynuyor. Vergi oranlarının artış göstermesi de elbette ki günümüzde fiyatların yukarı veya aşağıya yönde düşüşünde etkili olmaktadır.

Volkswagen Tiguan araçların kampanyalı fiyat listesi sürücüler tarafından merak edilen bir süreçtir. Araçların maksimum hız kapasitesi günümüzde 202 km/s olarak belirlenmiş olup, silindir hacimleri ise 1498 cc olarak ön plana çıkmaktadır. Ek olarak otomobillerin günümüzde 150 HP beygir gücünde güç tükettikleri biliniyor. Maksimum tork kapasiteleri incelendiğinde ise serinin araçlarının yaklaşık olarak 250 Nm maksimum tork kapasitesine sahip olduğu bilinen bir unsurdur. Volkswagen Tiguan fiyat listesi ve özellikleri R-Line vs için;

MarkaModelFiyat
Volkswagen TiguanElegance1.290.800TL
Volkswagen TiguanR-Line1.376.400TL
Volkswagen TiguanElegance 2.0 TDI1.937.600TL
Volkswagen Tiguan Kampanyalı Fiyat Listesi
Volkswagen Tiguan ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Volkswagen Tiguan ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Serinin araçlarının ÖTV indirimli fiyat listesinin oluşumunda günümüzde rol oynayan birçok unsur mevcuttur. Araçlar günümüzde her açıdan sürücülere konfor sunmalarıyla piyasada ön plana çıkmayı başarıyorlar. Dolayısıyla her daim tercih edilen araç markaları arasında yer almalarıyla biliniyorlar. Markanın araçlarının ÖTV oranlarının oluşumunda günümüzde silindir hacmi başta olmak üzere aracın donanım paketi fiyatlar üzerinde doğrudan etkiye sahiptir.

Otomobillerin silindir hacmi günümüzde 1498 cc olarak belirlenmiştir. ÖTV oranlarını incelediğimizde ise markanın araçlarının ÖTV kapasitelerinin yaklaşık olarak %80 ile %110 arasında farklılık gösterdiğini gözlemleyebiliyoruz. Her daim tercih edilen araç markaları arasında yer almasıyla ön plana çıkan serinin araçlarının teknik özellikleri sürücüleri memnun etmeyi başarmaktadır. Volkswagen Tiguan fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimiyle;

MarkaModelFiyat
Volkswagen TiguanElegance1.095.353TL
Volkswagen TiguanR-Line1.223.434TL
Volkswagen TiguanElegance 2.0 TDI1.865.565TL
Volkswagen Tiguan ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın