Volkswagen Golf R Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Volkswagen Golf R fiyat listesi ve özellikleri hemen her zaman merak ediliyorlar! Volkswagen Golf R otomobilleri günümüzde teknik özellikleriyle ilgileri üzerine çekmeyi başaran son derece konforlu araçlar olarak ön plana çıkmayı başarıyor. 7 kişilik oturma kapasitesi araçlarda mevcuttur. Yarı otonom sürüş sistemi asistanı bulunuyor. 

Dinamik bir görünüm avantajına sahip olması markanın araçlarını ön plana çıkaran özellikler arasındadır. Dinamik uzun far asistanı araçlarda bulunur.  Alüminyum alaşımlı jantlar başta olmak üzere araçlarda günümüzde panoramik açılır cam tavan, IQ-LIGHT- Led STOP lambaları gibi özelliklerde mevcut durumdadır. Discover Pro navigasyon sistemi, mobil bağlantı arayüzü ‘’App Connect’’, Harman Kardon ses sistemi araçlarda bulunuyor.

Kolay açılır ve kapanır bagaj kapağı ‘’Easy Open/Close’’ sistemi araçlarda mevcuttur. TSI motor teknolojisine sahip olmaları markanın araçlarını esnek, verimli ve güçlü yapmaktadır. Çift kavramalı şanzıman ‘’DSG’’ sistemleri araçlarda bulunan en kaliteli özellikler arasında bulunmaktadır. Yarı otonom sürüş asistanı ‘’Travel Assit’’ araçlarda mevcuttur. DSG sistemi özellikle trafik sıkışıkken dur- kalk sürüş konforunu artırmaktadır. Adaptif hız sabitleyici (ACC) römork manevra asistanı ‘’Trailer Assist’’ araçlarda mevcuttur.

Volkswagen Golf R Fiyat Listesi ve Özellikleri

Volkswagen Golf RYakıt Tüketimi

Markanın araçlarının beygir gücü günümüzde 150 HP düzeyindedir. Volkswagen Golf R Serisinin araçları kasa tipi olarak Golf R olarak ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda günümüzde 1498 cm3 silindir hacmine sahip olmalarıyla markanın araçları piyasada ön plana çıkmayı başarıyor. Serinin araçlarının yakıt deposu 58 litredir.

Yakıt türü olarak ise benzinli araç segmentine sahip olmasıyla biliniyor. Karma yakıt tüketimi araçların 6.6 litre olurken, şehir içi yakıt tüketimi ise 7.6 litre olarak ön plana çıkmaktadır. Araçların günümüzde şehir dışı yakıt tüketimi özelliklerini incelediğimizde bu oranının 5.5 litre olduğu gözlemlenmektedir. Emisyon standartı araçların Euro 6d- TEMP- EVAP-IS olarak ön plana çıkar. Emisyon değerleri araçların 137 g/ 100km olarak ölçülmüştür.

Maksimum tork gücü araçların günümüzde 250 Nm olarak ön plana çıkarken, hızlanma kapasitesi araçların 9.0 saniye olarak belirlenmiştir. Maksimum hız kapasitesini araştırdığımızda markanın araçlarının 200 km/saat düzeyinde olduğu biliniyor. Serinin araçlarında günümüzde hız sabitleme sistemi başta olmak üzere yokuş kalkış desteği mevcuttur. Araçların silindir sayısı ise 4’tür. Volkswagen Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi 2023 için tıklayınız!

Volkswagen Golf R Kampanyalı Fiyat Listesi

Volkswagen Golf R Kampanyalı Fiyat Listesi

Günümüzde araçların kampanyalı fiyat listelerinin oluşumunda doğrudan rol oynayan en önemli faktörlerin başında donanım paketi yer almaktadır. Fiyatların oluşumunda donanım paketi ve segment farklılıkları doğrudan araçların fiyatlarını etkilemektedir. Sınıfının en iyisi olmaya ideal olan Volkswagen Golf R araçların günümüzde teknik özellikleri kalitelidir.

Valf sayısı araçların 4’tür. Güç kapasitesi 150 HP düzeyindedir. Gövde tipi araçların SUV model olarak ön plana çıkarken, kapı sayısı 5’tir. Önden çekişli özelliklere sahiptirler. Maksimum güç(P) 5000 rpm olarak bilinmektedir. Serinin araçlarının ön tekerlek ölçüleri 215/ 65R17 m düzeyindedir. Tavan yükü kapasitesi araçların 75 kg, yükleme kapasitesi 525 kg’dır. Boş ağırlık kapasitesi 1575 kg’dır. Dönüş çapı 11.0 cm’dir. Volkswagen Golf R fiyat listesi ve özellikleri aşağıdaki seri için;

MarkaModelFiyat
Volkswagen Golf RGolf R 2.0 TSI 320 PS R 4M DSGR2.112.100TL
Volkswagen Golf R Kampanyalı Fiyat Listesi
Volkswagen Golf RÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Volkswagen Golf RÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Volkswagen Golf R araçların ÖTV indirimli fiyat listesi silindir hacmi ve donanım paketine bağlı olarak %’delik olarak farklılık gösterebiliyor. Araçların günümüzde ÖTV oranı %110 olarak belirlenmiş durumdadır. Teknik özellikleriyle ilgileri üzerine çeken serinin araçları konforlu segmentiyle en iyisi olmaya aday bir araçtır. Önden çekişli özelliklere sahip bir SUV model araç olması onu araç piyasasın ön plana çıkaran özelliklerden bazılarıdır.

Serinin araçları günümüzde yüzde doksan engeli bulunan kişiler ÖTV muafiyetli olarak satın alabiliyorlar. Aynı zamanda yüzde 45 ile yüzde seksen dokuz engel durumu bulunan kişilerde araçları yüzde yirmi sekiz indirimli olarak satın alabiliyor. Araçların bagaj hacmi günümüzde 700 litredir. 4.701 m uzunluğa sahiptirler. Volkswagen Golf R fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimi yapılmasıyla birlikte;

MarkaModelFiyat
Volkswagen Golf RGolf R 2.0 TSI 320 PS R 4M DSGR1.755.550TL
Volkswagen Golf RÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın