Volkswagen Polo Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Volkswagen Polo fiyat listesi ve özellikleri özellikle genç otomobil tutkunları arasında hep merak edilmektedir. Volkswagen Polo araçlar günümüzde sürücülere en iyi sürüş konforunu sunar. Mükemmel yakıt tasarrufuyla markanın araçları ön plana çıkar. Ortalama olarak, Volkswagen Polo, sürüş koşullarınıza bağlı olarak yaklaşık 4.9L/100 km tüketir. Bu şehirde yaklaşık 20mpg ve otoyollarda 27mpg’ye kadar çıkmayı beklemeniz gerektiği anlamına gelir. 1.4 litrelik benzinli motor en popüler olanıdır.

Dolayısıyla bu motor şehir ve otoyol sürüşü için yaklaşık 5.5L/100km yakıt tüketimine sahiptir. Daha verimli bir seçenek arıyorsanız, 1.6 litrelik dizel motoru tercih edebilirsiniz. Bu motor yaklaşık 4.7L/100km yakıt ekonomisine sahiptir. Dolayısıyla bu da benzinli versiyondan daha fazla menzil alacağınız anlamına gelir.

1.2 litrelik motor, değişken supaplı zamanlama teknolojisine sahiptir. Yaklaşık 5.3L/100km yakıt tüketimi sağlar. Hangi motoru seçerseniz seçin, Volkswagen Polo’dan mükemmel birçok yönlü yakıt ekonomisi elde edersiniz. Hafif ,orta büyüklükteki bir araç için, bu size ekonomik ve güvenilir bir sürüş avantajı sunacaktır. Araçlarda aynı zamanda günümüzde hız sabitleme sistemi, yokuş kalkış desteği bulunmaktadır.

Volkswagen Polo Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Volkswagen Polo Yakıt Tüketimi

Volkswagen Polo otomobillerinin yakıt tüketimi modele, yıla ve motor boyutuna bağlı olarak önemli ölçüde değişebilir. Genel olarak, yeni modeller daha yakıt tasarrufludur. Daha öncekilere göre daha az yakıt tüketir. Örneğin, 2018 ‘den itibaren Volkswagen Polo 1.0 TSI, 4.7 ile 5.3 litre/100 km arasında bir kombine yakıt ekonomisi aralığı sunarken, eski 1.2 TSI motor 6.1 ile 6.7 arasında bir kombine aralık sunuyor.

1.0 ila 1.4 TSI modellerinde, kullanıcılar yaklaşık 5.0 litre/100 km’lik bir kombine yakıt ekonomisi elde etmeyi beklerken, 1.2 ila 1.6 dizel modeller ortalama 4.5 ila 5.5 litre/100 km arasında bir kombine ortalamaya sahiptir. Dikkate alınması gereken bir diğer faktör de sürüş şeklinizdir. Aynı zamanda sürüş koşulları da günümüzde yakıt tüketimini etkileyen en önemli faktörler arasında bulunuyor. Markanın araçları her açıdan sürücülere en iyi yakıt tasarrufunu sunmasıyla ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor.

Dolayısıyla günümüzde hangi motor seçilirse seçilsin, Volkswagen Polo’yu tercih etmek yakıt tüketimi açısından  uygun maliyetli olabilir. Markanın araçlarında günümüzde birçok farklı donanımsal ve teknoloji harikası özellikler mevcut durumdadır. Volkswagen Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi 2023 için tıklayınız!

Volkswagen Polo Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Volkswagen Polo Kampanyalı Fiyat Listesi

Genel olarak, Volkswagen Polo araçların günümüzde ortalama yakıt tüketimi 6L/100km civarındadır. Araçların günümüzde kampanyalı fiyat listesi donanım paketine bağlı olarak değişen bir olgu olarak ön plana çıkar. Markanın araçlarının teknik donanımsal özellikleri oldukça etkileyicidir. Aynı zamanda bu araçlar her şeyden önce yakıt tasarruflu araçlar olarak piyasada biliniyor.

Polo’nun 70kW’dan fazla gücü varsa, yakıt tüketimi daha yüksek olabilir. Son olarak, bir Volkswagen Polo TDI’niz varsa ve 140kW’dan fazla üreten bir motora sahipse, 7.5L/100km kadar tüketebilir. Sonuç olarak, bir Volkswagen Polo’nun yakıt tüketimi, şanzıman tipi ve motor gücü gibi birkaç değişkene bağlıdır. Bununla birlikte, Polo’nun ortalama yakıt tüketimi 6.0-6.4L/100km civarındadır. Volkswagen Polo fiyat listesi ve özellikleri Life ve diğer paketler için;

MarkaModelFiyat
Volkswagen PoloLife530.000TL
Volkswagen PoloDSG Life622.200TL
Volkswagen PoloStyle671.600TL
Volkswagen Polo Kampanyalı Fiyat Listesi
Volkswagen Polo Kampanyalı Fiyat Listesi

Volkswagen Polo ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Markanın araçlarının günümüzde ÖTV oranları %80 ile %110 arasında farklılık gösterebiliyor. Dolayısıyla ÖTV oranlarının oluşumunda günümüzde rol oynayan birçok farklı unsur mevcuttur. Silindir hacmi başta olmak üzere donanım paketi araçların ÖTV oranlarını oluşturan en önemli faktörlerin başında yer alıyor. Markanın araçlarını günümüzde %90 engeli bulunan T.C. vatandaşları ÖTV muafiyetli olarak satın alabiliyorlar.

Böylece ekonomik olarak araçları satın alma imkanına erişiyorlar. Yüzde 45 ile yüzde 89 arasında bedensel engel durumu bulunanlarda araçları %28 ÖTV indirimli olarak satın alma fırsatlarına sahiptir. Serinin araçların direksiyon simidi, yol tutuş konforu ve yokuş kalkış desteği bulunuyor. 2023 yılında markanın araçları en çok satın alınan arabalar arasında yer almayı günümüzde başarıyor. Volkswagen Polo fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimiyle birlikte;

MarkaModelFiyat
Volkswagen PoloLife479.500TL
Volkswagen PoloDSG Life540.500TL
Volkswagen PoloStyle604.990TL
Volkswagen Polo ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın