Triger Kayışı Değişimi Fiyatları 2022

Araç sürücüleri bilirler ki , belirli kilometrelerde triger kayışı adı verilen parçanın değişimi yapılır. Bu parça, otomobilde ki ateşleme zamanı için çok önemli bir yere sahiptir. Triger Kayışı Değişimi Fiyatları 2021 adlı bu konumuzda oto ayar kullanıcılarına triger kayışı nedir, koparsa ne olur, triger kayışı değişimi işcilik ücretleri gibi konuları en detaylı şekilde anlatacağız. Araçların randımanlı çalışması için, ateşleme zamanlamasını en iyi şekilde sağlaması için triger kayışı veya zincirinin belirtilen aralıklarda profesyonel kişiler tarafından değiştirilmesi gerekmektedir. Triger Kayışı Değişimi Fiyatları 2021 yılına göre bir tık daha artmıştır.

Triger Kayışı Değişimi Fiyatları 2021 | Triger Kayışı Kaça Liraya Değişir ? Triger kayışı değişimi işçilik ücreti , FİAT Opel Ford Renalt Clio Honda gibi birçok modelin triger değişim ücretlerini altta görebilirsiniz.

triger kayışı değişimi fiyatları

Oldukça önemli bir konumda olan triger zinciri kopması sonucu oluşan bir takım olumsuzlukları altta maddeler halinde sunduk.

V kayışı değişimi fiyat sorusu sıklıkla sorulmaktadır. V kayışı ile triger kayışı arasında farklar bulunmaktadır. V kayışı şarj dinamosundan devirdaim sistemine giden bir kayıştır. Bu nedenle triger kayışından çok daha kolay değişmektedir. V kayışı değişimi ortalama bir araçta 40- 50 TL arasında tutmaktadır.

 • Araçta olan yanlış bir zamanlama sonucunda, hava girişi kontrolsüz olur ve yakıt doğru bir şekilde yanmaz.
 • Kayış koptuktan sonra valf ve piston gibi hayati öneme sahip bu parçalar birbirine çarparak araçta çok daha büyük sorunların oluşmasını sağlar.

Triger Kayışı Değişimi Fiyatları 2022

Skoda Favorit, Felicia, Forman Triger seti değişimi700₺
Tofaş Şahin, Doğan, Kartal Triger seti değişimi400₺
Volkswagen 1.6 Euro 4 Dizel Polo, Golf Triger seti değişimi fiyatları1000₺
Citroen 1.6 Euro 5 C-4, c-elysee, Berlingo triger seti değişimi1000₺
BMW 3.16, 3.18, 3.20, BMW 5.20 triger zinciri değişimi fiyatı1500₺
Peugeot 1.4 Dizel Euro 4 Motor 206, 307, Bipper Triger Seti Değişimi900₺
Peugeot 1.6 Dizel Euro 5 Motor 308 – 301 Partner Tepe Triger Seti Değişimi1050₺
Renault 1.5 Dizel Euro 4 Motor Clio, Megane, Kangoo Triger Seti Değişimi900₺
Renault 1.5 Dizel Euro 5 Motor Clio, Megane, Fluence, Kangoo Triger Seti Değişimi, megane 2 triger seti değişim fiyatı1000₺
Skoda Octavia, Fabia triger seti değişimi fiyatı1000₺
Fiat Albea, Linea, Brava, Bravo triger seti değişimi ücreti1050₺
Caddy triger kayışı değişim ücreti1100₺
Toyota Corolla triger zincir değişimi fiyatı980₺
Hyundai Accent triger seti değişim fiyatı700₺
Mercedes 200, 220 , 230, 300 triger seti değişimi fiyatı1200₺
Lada Niva, Samara triger değişimi fiyatları700₺
Ford Connect triger kayışı değişimi fiyatı1200₺
Fiat Doblo triger kayışı değişimi fiyatı1300₺

Triger kayışı koparsa

Araçlarda triger kayışları kopabilir. Koptuğunu gösteren herhangi bir ikaz lambası malesef ki bulunmaz. Zamanla yıpranan, belirli zamanlarda değişimi yapılmamış kayışlar her an kopabilir ve beraberinde büyük masraflara yol açabilir. Triger kayışı koptuğunda araç çalışmaz ve çalıştırılmak istendiğinde daha da büyük arızalar verebilir. Pistonlar zarar görebilir. Motorda ki önemli birçok parça birbirine vurmaya başlar ve çok büyük masraflar ile karşı karşıya kalınır. Triger kayışı koparsa hemen stop edilmeli ve çalıştırılmamalıdır. Sonrasında bir çekici yardımı ile tamir atölyesine götürülmelidir.

Triger kayışı ne zaman değişir

Triger seti kaç binde değişir? Birçok araçta 70.000 km ile 90.000 km arasında triger kayışı değişimi yapılmaktadır. Bazı araçların ise 90.000 km ile 120.000km aralığında triger seti değişimi tavsiye edilmektedir. Bu gibi önemli parçaların değişim sürelerini araçların kullanma kılavuzlarında görebilmek mümkündür. Direk servisi de arayarak en net bilgiye ulaşılabilmektedir. Zamanında değiştirilen kayışlar hem bütçenizi, hem de aracınızın garantisi varsa bu garanti sürecini koruyacaktır. Zamanında değiştirilmeyen triger kayışları bütçenize ve aracın garantisine zarar verir.

Triger Seti Kaç Binde Değişir?KM ve Yıl
Volvo v40 triger seti90 – 100bin KM/3 Yıl
Citroen Berlingo triger kayışı90 – 100bin KM/3 Yıl
Nissan Qashqai triger kayışı90 – 100bin KM/3 Yıl
BMW zincir değişimi90 – 100bin KM/3 Yıl

Triger kayışı değişim süreleri her araçta farklı olabilmektedir. Triger kayışı değişimi zamanı geldiğini sadece kilometreye bakarak anlamak mümkün olabilmektedir. Herhangi bir ikaz lambası yanmamakla beraber servislerin de her model için belirlediği km aralıkları mevcuttur.

Eski araçlarda sadece triger kayışı değil, komple triger kiti, seti değiştirmek çok daha iyi bir yöntemdir.

Triger birçok parçadan oluşur. Bunun içerisinde kasnak, çark ve gergi denilen metal parçalar da yer alır. Genellikle ustalar direk triger kayışını değiştirmektedir. Triger setini komple değiştirmek en iyi ve en sağlıklı yöntemlerin başında gelmektedir. Zamanla yıpranan kasnak ve çarklar da değişime ihtiyaç duyar. Triger kayışı değişimi sırasında ustanıza komple gergi, kasnak ve çark değişimi yapmasını söyleyerek trigeri sıfırlanmış bir şekilde teslim etmesini sağlayabilirsiniz.

Triger kayışı değişimi ne kadar sürer ?

Triger kayışı servisin yoğunluğuna bağlı olarak ortalama 30- 60 dakika arasında değişmektedir. Eğer servis çok yoğunsa bu işlem bir kaç saat sürebilmektedir.

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

“Triger Kayışı Değişimi Fiyatları 2022” üzerine 3 yorum

 1. Betül dedi ki:

  Selam kolay gelsin. Skoda Fabia triger seti kaç binde değişir acaba. 120bin km oldu benim hala değişmemiş. Risk olur mu ?

 2. Dursun dedi ki:

  Transporter 2.5 triger seti kaç binde değişir ustam. Birde fiyat bilgisi iletirsen sevinirim .

 3. Ahmet Can dedi ki:

  Merhaba. Triger kayışı değişimi ne kadar sürer ? Ustam iki saat süreceğini söyledi de , merak ettim. Çok uzun bir işlem mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.