Toyota Yaris Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Toyota Yaris fiyat listesi ve özellikleri farklı kriterlerden kaynaklı olarak değişiyor! Toyota Yaris marka araçları, kompakt bir kasaya sahip olan konforlu bir sürüş sunmaktadır. Dört kapılı ve üç koltuklu Yaris araçlar, benzinli araçlar olarak piyasada ön plana çıkmayı başarıyorlar. Motor, üstün tork ve yakıt tüketimi sunan, tamamen çevre dostu özelliklere sahiptir. Markanın araçları, güçlü bir direksiyon sistemi ve konforlu koltuklar ile donatılmıştır. Ayrıca, markanın otomobilleri, çevreye duyarlı olarak geliştirilmiş bir yakıt tasarrufu sistemi sunmaktadır.

Markanın aracının teknik özellikleri arasında 1.3 litrelik benzinli motor seçeneği, 5 ileri manuel şanzıman sistemi mevcuttur. Aynı zamanda 6 ileri otomatik şanzıman seçenekleri, maksimum 136 beygir gücü vardır. Ek olarak maksimum 250Nm tork gücü, 0-100 km/saat hızlanma süresi 11.4 saniye, toplam 500 litre bagaj hacmi bulunur. 116 km/saat maksimum hız, yakıt tüketimi 5.9 litre/100 km ve emisyon değeri 119 g/km olarak belirlenmektedir.

Toyota Yaris araçları, kompakt bir araba olarak çok kullanışlı ve maksimum güvenlik özelliklerine sahiptir. Standart olarak, 1.3 litrelik benzinli motora sahiptir. Ayrıca 106 beygir gücündedir. Otomatik şanzıman seçeneği de mevcuttur. Markanın araçlarının süspansiyonları konforlu bir sürüş sağlamak için tasarlanmıştır. Sürücü ve yolcu tarafında hava yastıkları mevcuttur.

Toyota Yaris Fiyat Listesi ve Özellikleri

Toyota Yaris Yakıt Tüketimi

Toyota Yaris araçları modern teknolojinin en son ürünlerinden biri olarak günümüzde ön plana çıkmaktadır. Motor gücünün sağlanmasında 1.3 litre DOHC 16V motor sistemi kullanılmaktadır. Motorun gücü 86 HP ve 103 Nm tork sağlıyor. 100 km/s hızlanma süresi 11.5 saniyede gerçekleştiriliyor. Araçlar aynı zamanda maksimum hızlarını ise 180 km/s seviyesine çıkartabiliyor. Tavan yüksekliği markanın araçlarında 1.5 metreye ulaşıyor.

Toyota Yaris araçların diğer teknik özellikleri arasında direksiyon sistemi, sürüş kontrol sistemleri, ABS, EBD, BAS, HAC, aktif direksiyon ve çoklu hava yastıkları yer alıyor. Güvenlik açısından araç için çok önemli olan bu sistemler aracın konforunu artırmaktır.  Toyota Yaris araçları, 1.3 litrelik benzinli veya 1.5 litrelik dizel motorla donatılmıştır.

Araçlar 1.5 litrelik motor, 88 beygir gücünde ve 145 Nm tork sağlar. Ek olarak, 1.3 litrelik motor, 68 beygir gücünde ve 120 Nm tork sağlar. Her iki motor da 5 ileri manuel veya otomatik vitesli şanzımanlarla donatılmıştır. Toyota Yaris araçlar, ayrıca, süspansiyon ve direksiyon sistemlerini konforlu sürüşün mükemmel bir örneği olarak geliştirmiştir. Subaru Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız!

Toyota Yaris Fiyat Listesi ve Özellikleri

Toyota Yaris Kampanyalı Fiyat Listesi

Toyota Yaris aracın teknik özellikleri arasında, 1.3 litrelik benzinli ve 1.5 litrelik dizel motor seçenekleri mevcuttur. Yakıt tüketimi ise 4.2 litre/100 km (benzinli) ve 4.6 litre/100 km (dizel) olarak belirtilmektedir. Güç ve tork olarak ise benzinli versiyon, 98 bg güç ve 123 Nm tork çıkışına sahiptir. Dizel ise 95 bg güç ve 180 Nm tork çıkışına sahiptir.

Otomobilin standart donanımları arasında ABS, EBD, HSA, AFS, ESP ve yol tutuş kontrol sistemleri mevcuttur. Markanın araçları günümüzde sürücülere en iyi donanımsal özellikleri sunmayı başarmaktadır. Böylelikle her açıdan sürücüler bu araçlarla kaliteli bir sürüş deneyimi ayrıcalığı yaşamaktadırlar. Araçların fiyatları günümüzde donanım paketinden paketine farklılık göstermektedir. Toyota Yaris fiyat listesi ve özellikleri farklı versiyonlar için;

MarkaModelFiyat
Toyota YarisVision517.200TL
Toyota YarisDream659.750TL
Toyota YarisDream X-Pack700.300TL
Toyota Yaris Kampanyalı Fiyat Listesi

Toyota Yaris Kampanyalı Fiyat Listesi

Toyota Yaris ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Markanın araçlarının ÖTV oranları aracı satın almayı düşünen bireyler tarafından merak edilmektedir. Araçların ÖTV oranlarının oluşumunda rol oynayan günümüzde birçok farklı faktör bulunmaktadır. Bu faktörler arasında silindir hacmi + fiyat listesi doğrudan % ÖTV oranını oluşturmaktadır. Araçların ÖTV oranları %80 ile %110 arasında değişkenlik gösteriyor.

 Günümüzde %90 seviyesinde engel durumu bulunan ve T.C. vatandaşı olan kişiler ÖTV’siz olarak markanın araçlarını satın alabiliyorlar. Aynı şekilde engel durumu %40 ile %89 arasında olan kişiler de araçları %28 ÖTV indirimli satın alma ayrıcalığına sahiptirler. Markanın araçlarının KDV oranları günümüzde %18 olarak ön plana çıkmaktadır.  Araçların 2022 yılında satışları yükselmiş 2023 yılında da satışların artması beklenmektedir. Toyota Yaris fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimiyle;

MarkaModelFiyat
Toyota YarisVision466.998TL
Toyota YarisDream529.350TL
Toyota YarisDream X-Pack598.990TL
Toyota Yaris Kampanyalı Fiyat Listesi
Yorum yapın