Toyota Rav4 Hybrid Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Toyota Rav4 Hybrid fiyat listesi ve özellikleri hakkında güncel bilgiler bu yazımızda mevcut! Toyota Rav4 Hybrid araçların teknik özellikleri, dayanıklı ve modern bir araçta olması gereken bütün özelliklere sahiptir. Toyota Rav4 Hybrid, 2.5 litrelik benzinli bir motorla birlikte üç farklı sürüş modu arasında seçim yapmaya olanak tanır. Sürücünün tercihine göre EV (Elektrikli Sürüş), ECO ve Sport modları arasından seçim yapılabilir.

EV modunda, tamamen elektrikli sürüşe geçilerek yakıt tasarrufu elde edilebilir. ECO modunda, sürüş performansının maksimum verimlilik kazanmasına yardımcı olur. Sport modunda ise sürücünün mükemmel sürüş deneyimini yaşamasını sağlar. Toyota Rav4 Hybrid, konforlu sürüşün yanı sıra özellikleri arasında 6.1 inç dokunmatik ekran araçlarda mevcuttur.

Toyota Rav4 Hybrid araçları, benzinli ve elektrikli motor seçenekleri ile çok yönlü bir sürüş deneyimi sunar. Dahili olarak, bu araçlarda 2.5 litrelik bir benzinli motor bulunur. Bu motor, 176 beygir gücü ve 172 lb-ft tork üretir. Aynı zamanda, bu araçlar 8 ileri CVT vites sistemi ile donatılmıştır. Serinin araçları sürücülere her açıdan konforlu bir sürüş deneyimi sunmaktadır. Hız sabitleme sistemi ve kör nokta uyarı sistemleri araçlarda mevcuttur.

Toyota Rav4 Hybrid Fiyat Listesi ve Özellikleri

Toyota Rav4 Hybrid Yakıt Tüketimi

Markanın araçlarının elektrikli motoru, üç farklı seçenek ile piyasada bulunmaktadır. Bunlar; 1.6 litrelik benzinli elektrikli motor, 2.5 litrelik benzinli eleki motor ve 2.5 litrelik benzinli elektrikli motor ile donatılmış hibrit motor seçenekleridir. Hibrit motor, 200 beygir gücü ve 152 lb-ft tork üretir.

Toyota Rav4 Hybrid araçlar, 1.8 litrelik benzinli motor ile donatılmıştır. Bu motor, maksimum gücünü 180 beygir gücüne kadar çıkartır.Maksimum torku 221 Nm’ye kadar çıkartır. Bu motor, 6 ileri manuel vitesli şanzımanla birlikte sunulmaktadır. Aynı zamanda bir otomatik şanzıman da araçlarda mevcuttur. Dijital klima sistemi başta olmak üzere araçlarda ABS ve ESC sistemlerinin de bulunduğu bilmekteyiz.

Toyota Rav4 Hybrid araçların yakıt tüketimleri, şehir içinde yaklaşık 5.0 litreye, şehir dışında yaklaşık 5.8 litreye ve karışık ortalamada yaklaşık 5.3 litreye kadar düşer. Serinin araçları her açıdan donanımlı teknik özelikleriyle sürücülere en iyi konforu sunar. Aynı zamanda yokuş kalkış desteği gibi farklı özellikler araçlarda bulunuyor. Yakıt tüketimi donanım paketinden paketine değişkenlik gösterir. Toyota Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız!

Toyota Rav4 Hybrid Kampanyalı Fiyat Listesi

Toyota Rav4 Hybrid Kampanyalı Fiyat Listesi

Markanın araçlarının kampanyalı fiyat listesi aracı satın almayı düşünen kişiler tarafından sıklıkla merak ediliyor. Fiyatların oluşumunda günümüzde donanım paketlerinin doğrudan rol oynadığını bilmekteyiz. Dolayısıyla araçların fiyatlarını oluşturan en önemli faktör donanım paketleridir. Serinin araçları teknik özellikleriyle sürücülerin ilgisini çekiyor ve son yıllarda sıklıkla satın alınan araçlar olarak ön plana çıkıyorlar.

Aracın direksiyon tutuş özellikleri son teknoloji donanıma sahiptir. Ek olarak bu araçlar zorlu arazi koşullarına uyumlu olacak şekilde piyasaya tasarlanarak sürülmüştür.  Kör nokta kontrol sistemi başta olmak üzere araçlarda multimedya dijital ekran özellikleri de günümüzde mevcuttur. Serinin en güçlü donanımsal özelliklerine sahip olmaları markanın araçlarını ön plana çıkaran özellikler arasında bulunuyor. Toyota Rav4 Hybrid fiyat listesi ve özellikleri Passion ve diğer versiyonlar için;

MarkaModelFiyat
Toyota Rav4 HybridPassion X-Sport1.903.050TL
Toyota Rav4 HybridFlame1.643.500TL
Toyota Rav4 HybridPassion1.809.550TL
Toyota Rav4 HybridX-Pack1.869.050TL
Toyota Rav4 Hybrid Kampanyalı Fiyat Listesi
Toyota Rav4 Hybrid ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Toyota Rav4 Hybrid ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Serinin araçlarının ÖTV oranlarının oluşumunda günümüzde birçok faktörün rol oynadığını bilmekteyiz. Silindir hacmi ve + fiyat listesi araçların ÖTV %’de oranlarının oluşumunda doğrudan rol oynamaktadır. Hibrit model elektrikli araçlar olarak ön plana çıkan markanın araçlarının ÖTV oranları Türkiye piyasasında %60 olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda günümüzde %90 ve üzerinde engel durumu bulunan kişiler araçları ÖTV muafiyetli olarak satın alabiliyorlar.

Ek olarak %40 ile %89 arasında engel durumu bulunan vatandaşlarımızda markanın araçlarını %28 ÖTV indirimli satın alabilmektedir. Serinin araçlarının KDV oranlarını incelediğimizde %18 olarak ön plana çıktıklarını gözlemleyebiliyoruz. Konforlu bir araç arayan kişilerin en çok tercih ettiği araçların başında yer alan markanın araçları sizlere her açıdan üst düzey bir sürüş konforu sunmayı başarmaktadır. Toyota Rav4 Hybrid fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimiyle birlikte;

MarkaModelFiyat
Toyota Rav4 HybridPassion X-Sport1.435.900TL
Toyota Rav4 HybridFlame1.105.530TL
Toyota Rav4 HybridPassion1.439.500TL
Toyota Rav4 HybridX-Pack1.339.770TL
Toyota Rav4 Hybrid ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın