Toyota Land Cruiser Prado Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Toyota Land Cruiser Prado fiyat listesi ve özellikleri farklı nedenlere bağlı olarak değişir. Toyota Land Cruiser Prado araçlar günümüzde son teknolojik donanıma sahip araçlar olarak ön plana çıkmaktadır. Markanın araçları günümüzde 2755 cc silindir hacmine sahiptir. Araçların maksimum hızlanma kapasitelerini incelediğimizde 195 km/s düzeyinde olduklarını gözlemlemekteyiz. Araçlar her açıdan sürücülere konforlu bir sürüş deneyimi sunmayı vaat etmektedir. Markanın araçlarının günümüzde direksiyon tutuş özellikleri 5 üzerinden 5 puan almayı başarmıştır.

Güvenlik özellikleri bakımından da son derece yüksek puan almaları araçları günümüzde popüler kılan unsurların başında geliyor. 0 ile 100 km hızlanma değerleri serinin araçlarının günümüzde 12.7 saniye olarak ölçülmüş durumdadır. Maksimum tork kapasitesi özelliklerine baktığımızda ise araçların ortalama olarak 450 Nm tork ürettikleri bilinmektedir.

Ek olarak serinin araçları segmentinin en güçlü donanım özelliklerine sahip olmasıyla ilgileri üzerine çekiyor. Hız sabitleme sistemi başta olmak üzere yokuş kalkış desteği gibi farklı donanımsal özellikler serinin araçlarında mevcut durumdadır. Serinin araçlarının aynı zamanda multimedya ekran sistemleri de bulunmaktadır. Araçların günümüzde beygir gücü özellikleri ise ortalama olarak 177 HP düzeyindedir.

Toyota Land Cruiser Prado Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Toyota Land Cruiser Prado Yakıt Tüketimi

Serinin araçlarını satın almayı düşünen sürücüler araçların yakıt tüketimlerini merak etmektedir.  Markanın araçlarının yakıt türü dizel olarak ön plana çıkmaktadır. Şehir içi yakıt tüketimi özelliklerini incelediğimizde araçların günümüzde 9.2 litre yakıt tüketimi gerçekleştirdikleri bilinmektedir. Şehir dışı yakıt tüketimi olarak ise araçların günümüzde ortalama olarak 6.3 litre yakıt tükettikleri bilinen detaylardan bazıları konumundadır. Ortalama yakıt tüketimi özelliklerini incelediğimizde araçların günümüzde 7.4 litre yakıt tükettikleri bilinen detaylardır.

Araçlar her açıdan sürücülere konforlu bir sürüş deneyimi sunmayı amaçlamaktadır.  Yakıt deposu özelliklerini incelediğimizde araçların 87 litre yakıt deposuna sahip olduğu biliniyor. Boş ağırlık kapasitesi serinin araçlarının 2310 kg olarak ön plana çıkmayı başarmaktadır. Ek olarak serinin araçları günümüzde 1880 mm yükseklik kapasitesine sahip durumdadır.

Genişlik özelliklerini incelediğimizde ise araçların 1885 mm düzeyinde olduğu biliniyor. Uzunluk özellikleri bakımından araçların 4780 mm özelliklere sahip olduğu bilinen detaylardan bazıları konumundadır. Serinin araçlarında aynı zamanda birçok farklı donanımsal özellikte mevcut durumdadır. Araçların günümüzde hem ön koltuklarda hem de arka koltuklarda hava yastıkları bulunuyor. Toyota Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız!

Toyota Land Cruiser Prado Kampanyalı Fiyat Listesi

Toyota Land Cruiser Prado Kampanyalı Fiyat Listesi

Toyota Land Cruiser Prado araçların kampanyalı fiyat listelerinin oluşumunda günümüzde rol oynayan birçok unsurun bulunduğu bilinmektedir. Serinin araçlarının kampanyalı fiyat listesinin oluşumunda donanım paketi doğrudan rol oynamaktadır. Dolayısıyla araçların fiyatları donanım paketinden paketine farklılık gösterir. Maksimum tork kapasitesi araçların 450 nm olarak ön plana çıkarken, 195 km/s maksimum hız kapasitesi araçlarda mevcuttur.

Araçların günümüzde 87 litre yakıt deposu bulunuyor. Karma yakıt tüketimi ise serinin araçlarının 7.4 litre olarak ön plana çıkıyor. Vites tipi özellikleri incelendiğinde markanın araçlarının 6 ileri otomatik vites özelliklere sahip olduğu biliniyor. Beygir gücü ise serinin araçlarının 177 HP olarak ön plana çıkmaktadır. Araçlarda aynı zamanda ABS sistemi mevcut durumdadır. Toyota Land Cruiser Prado fiyat listesi ve özellikleri Standart paketler için;

MarkaModelFiyat
Toyota Land Cruiser PradoStandart 2.8 D-4D 204 PS4.886.550TL
Toyota Land Cruiser Prado Kampanyalı Fiyat Listesi
Toyota Land Cruiser Prado ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Toyota Land Cruiser Prado ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Toyota Land Cruiser Prado araçların ÖTV indirimli fiyat listesi silindir hacmi + fiyat listesine bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. 2755 silindir hacmine sahip olan araçların günümüzde ÖTV oranları %80 ile %110 arasında farklılık gösterebiliyor. Dolayısıyla donanım paketi de fiyatlar üzerinde etkili olan anahtar unsurlardan bazıları konumundadır. Boş ağırlık kapasitesi araçların günümüzde 2310 kg düzeyindedir.

Araçları günümüzde %90 engeli bulunan vatandaşlarımız ÖTV muafiyetli olarak satın alma avantajına sahiptir. Böylelikle kişiler ekonomik olarak araç satın alma fırsatına sahip oluyorlar. Ek olarak günümüzde %45- %89 engel durumu bulunan T.C. vatandaşları da araçları %28 ÖTV indirimli olarak satın alabiliyorlar. Aynı zamanda markanın araçlarının KDV oranları da günümüzde %18 olarak belirlenmiş durumdadır. Toyota Land Cruiser Prado fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimiyle;

MarkaModelFiyat
Toyota Land Cruiser PradoStandart 2.8 D-4D 204 PS3.654.985TL
Toyota Land Cruiser Prado ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın