Toyota Corolla Triger Seti Kaç Km’de Değişir ?

Toyota Corolla araç sahipleri triger setinin hangi aralıklarda değişmesi gerektiğini merak etmektedirler. Toyota araçlarının bazı modellerinde kayış, bazı modellerinde ise zincir sistemi bulunur. Şimdi ise: Corolla triger seti ne zaman değişir? Detaylı bir şekilde bir araya getirelim.

Toyota Corolla Triger Kayışı Seti Ne Zaman Değişir ?

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Toyota Corolla da triger seti değişimi aralığı ortalama 60.000- 80.000 km veya 5 yıl olmaktadır.

Triger seti değişimi için servise gittiğinizde kontroller edilir ve bazı durumlarda zaman aralığı tamamlanmasına rağmen değişim olmaz. Triger kayışı oldukça iyi görülür ve bir süre daha kullanılması istenir. Fakat belirtmek isteriz ki triger seti kitapçıkta yazılan km’ye ulaştığında değişmesi gerekmektedir. Bu yüzden bu konuda dikkatli davranmak ve zamanında Corolla triger setini değiştirmek oldukça önemlidir.

Toyota Corolla Triger Zinciri Kaç Km’ de Değişir ?

Corolla modellerinde bulunan triger zinciri, kayışlara göre çok daha uzun ömürlü olmaktadır. Corolla triger zinciri değişimi ortalama 120.000- 150.000 KM aralığındadır. Triger zincirini bazı Corolla modelleri 300.000 km kullanırken, bazı araçlarda da150.000 KM kullanabilmektedir. Triger zincirinin kontrolü bir servis tarafından yapılır. Bu süreçte servis değiştirilmesine karar verecektir.

Corolla Triger Seti değişimi oldukça ustalık gerektiren bir durumdur. Olası sorunlar yaşamamak adına aracınızdan anlayan bir ustaya veya servise gitmeniz büyük önem arz etmektedir. Olası bir yanlış yapılan uygulamadan sonra büyük masraflar ile karşılaşılabilir.

Puan ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.