Toyota Corolla Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Toyota Corolla fiyat listesi ve özellikleri konusunda merak edilenlere bu yazımızda detaylarıyla yer veriyoruz! Toyota Corolla araçlar günümüzde konforlu özellikleriyle bilinen araçlar olarak ön plana çıkıyor.  Araçların günümüzde silindir hacimleri                 1490 cc olarak bilinir. Maksimum hız kapasitesi olarak ise markanın araçları günümüzde 190 km/s olarak ön plana çıkmayı başarmaktadır. Maksimum beygir gücü olarak serinin araçlarının 123 HP güç kapasitesine sahip olduğunu bilmekteyiz. 0 ile 100 km hızlanma değeri olarak markanın araçları 12.1 saniye düzeyindedir.

Maksimum tork kapasitesi bakımından serinin araçlarının 153 Nm düzeyinde olduğu biliniyor. Uzunluk kapasiteleri araçların günümüzde 4630 mm, genişlik olarak ise araçlar 1780 mm özelliklerine sahiptir. Yükseklik özelliklerine baktığımızda ise Toyota araçların 1435 mm düzeyinde olduklarını bilmekteyiz. Vites tipi özellikleri araçların otomatik vites özelliklere sahiptir. Yakıt türü ise benzinli araçlar olarak ön plana çıkmayı başarmaktadır.

Bagaj hacmi özellikleri incelendiği zaman ise serinin araçlarının 471 litre özelliklere sahip olduğunu bilmekteyiz. Ek olarak araçlarda birçok teknolojik özellikte bulunmaktadır. Dijital klima sistemi, yokuş kalkış desteği, hız sabitleme sistemi gibi özellikler markanın araçların en çok dikkat çeken özellikleridir.

Toyota Corolla Fiyat Listesi ve Özellikleri

Toyota Corolla Yakıt Tüketimi

Serinin en çok tercih edilen araçları olan Toyota Corolla araçların yakıt türü benzin olarak ön plana çıkmaktadır. Şehir içi ortalama yakıt tüketimi araçların günümüzde 7.1 litre olarak ön plana çıkmaktadır. Şehir dışı ortalama yakıt tüketimi ise markanın araçlarının 5.0 litre düzeyindedir. Karma yakıt tüketimi özellikleri incelendiğinde ise araçların 5.8 litre özelliklere sahip olduğu bilinmektedir.

Yakıt deposu özelliklerini incelediğimiz zaman markanın araçlarının 50 litre yakıt deposuna sahip olduğunu biliyoruz. Silindir hacmi araçların 1490 cc düzeyindeyken, maksimum tork kapasitesi ise 153 Nm düzeyindedir. Maksimum hız kapasitesini incelediğimizde markanın araçlarının günümüzde 190 km/s özelliklere sahip olduğunu bilmekteyiz. 0 ile 100 km hızlanma değerleri açısından ise serinin araçları 12.1 saniye olarak ön plana çıkmasıyla ilgileri üzerine çekiyor.

Bagaj hacmi özellikleri 471 litre iken, vites tipi ise araçların otomatik olarak ön plana çıkmaktadır.  123 HP beygir gücüne sahip olmakla beraber 1435 mm yükseklik özellikleriyle araçlar piyasada ön plana çıkmaktadır.  Yokuş kalkış desteği ve kör nokta uyarı sistemleri araçlarda bulunan en önemli teknolojik özellikler arasındadır. Toyota Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız!

Toyota Corolla Kampanyalı Fiyat Listesi

Toyota Corolla Kampanyalı Fiyat Listesi

Araçların günümüzde kampanyalı fiyat listelerinin oluşumunda birçok faktör doğrudan ve dolaylı yoldan rol oynamaktadır. Markanın araçlarının model farklılıkları da fiyatlar üzerinde etkili olan en önemli unsurların başında yer almaktadır. Serinin araçlarının özellikleri sürücülerin bütün sürüş ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Maksimum hız olanaklarını incelediğimizde araçların 190 km düzeyinde olduğu bilinmektedir.

Silindir hacmi olarak ise serinin araçları 1490 cc düzeyindedir. Ek olarak 50 litre yakıt deposu araçlarda mevcuttur. Karma yakıt tüketimi olarak araçların 5.8 litre özelliklere sahip olduğu bilinmektedir.  0 ile 100 km hızlanma değerleri araçların günümüzde 12.1 saniye olarak ölçülmüştür. Şehir içi ortalama yakıt tüketimi olarak ise araçların 7.1 litre yakıt tükettiklerini bilmekteyiz. Toyota Corolla fiyat listesi ve özellikleri Vision paketi için;

Marka  ModelFiyat
  Toyota CorollaVision642.00TL
  Toyota CorollaVision Multidrive S670.300TL
  Toyota CorollaDream709.900TL
Toyota Corolla Kampanyalı Fiyat Listesi
Toyota Corolla ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Toyota Corolla ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Markanın araçlarının günümüzde ÖTV oranları incelendiğinde araçların ÖTV oranlarının %80 ile %110 arasında değişkenlik gösterdiğini gözlemleyebiliyoruz. ÖTV oranlarının oluşumunda rol oynayan en önemli faktör silindir hacmi + fiyat listesidir. Araçların silindir hacmi günümüzde 1490 cc olarak ön plana çıkarken fiyat listesi de bu doğrultuda oluşmaktadır. Aynı zamanda aracın özellikleri de ÖTV oranlarını etkilemektedir.

Elektrikli araçlar ile benzinli araçların ÖTV oranları birbirinden tamamıyla farklıdır. Araçların KDV oranlarını incelediğimizde ise %18 oranında KDV tutarına sahip olduğu bilinmektedir. Ek olarak günümüzde %90 engel seviyesi bulunan bireyler araçları ÖTV’siz olarak satın alma avantajına sahiptirler. %45 ile %89 arasında engel durumu bulunan T.C. vatandaşları da araçları günümüzde %28 ÖTV indirimli olarak satın alabiliyorlar. Toyota Corolla fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimli;

Marka  ModelFiyat
  Toyota CorollaVision586.656TL
  Toyota CorollaVision Multidrive S597.767TL
  Toyota CorollaDream610.430TL
Toyota Corolla ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın