Tata Nasıl Araba, Alınır mı? Kullanıcı Yorumları

Tata nasıl araba alınır mı? Tata marka araçlar günümüzde ekonomik sınıf araçlar olarak nitelendirilen araç markalarıdır. Malzeme kalitesi bakımından isteneni sürücülere sunamayan Tata araçlar bu sebepten dolayı olumsuz yorumlar almıştır. Kullanıcıların yorumlarını incelediğimizde sinyal kolları başta olmak üzere araç düğmeleri gibi donanımsal parçaların kaliteli olmadığını gözlemleyebiliyoruz. Motor performansı açısından ise bu araçlar gene sürücülerden olumsuz yorumlar almıştır.

Özellikle birçok sürücü 100 km hıza ulaştığında motorun çok fazla ses tepkimesi vermesinden yakınıyorlar. Yedek parça teminatı bakımından ise Tata araçların kısıtlı bir tedarik zincir ağı bulunuyor. Aracın yol tutuş performansı ise kullanıcılardan iyi not almayı başarmıştır. Özellikle süspansiyonların sert olmaması kişiler tarafından memnun kalınan özellikler arasındadır. Uygun fiyat aralığında satışa sunulduğundan tercih edilen Tata, performans konusunda biraz geri kalıyor! Bundan dolayıdır ki Tata fiyat ve performans noktasında geçer not alıyor!

90 km hızdan sonra arabanın içinde kendi konuştuklarınızı bile duymanız zorlaşır, motor performansı bakımından Tata marka araçlar sınıfta kalır. Yakıt performansı açısından ise avantajlı bir araç olduğundan bahsedebiliriz, fakat çekiş gücü bakımından istenilen niteliklerde değildir.2022 yılında eğer ki donanımsal açıdan pek fazla beklentinizin olmadığı bir araç markası arıyorsanız Tata marka araları alabilirsiniz. Bütün bu bilgiler ışığında Tata nasıl araba alınır mı? Soruya detaylı bir şekilde yanıt vermek için bu markaya ait modelleri incelemekte fayda vardır.

Tata Nasıl Araba, Alınır mı? Kullanıcı Yorumları

Tata İndigo Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Tata İndigo araçlar ilk kez 2005 yılında piyasaya sürülmüş ve 2011 yılına kadar farklı modellerle varlığını sektörde göstermiş araçlar olarak bilinir. TREND versiyon adıyla piyasaya sürülen bu araçların motor tipi dizel olması kişiler tarafından olumlu yorumlar almasında etkili olmuştur. Vites tipi olarak ise araçların manuel tipte olduğunu biliyor ve kasa tipi olarak ise Sedan kasa tipine sahip olduklarını gözlemleyebiliyoruz.

Bunların yanı sıra motor hacmi araçların 1,4 olarak ön plana çıkarken, segment sınıfı olarak B-segment sınıfına sahiptir.  Yakıt tüketiminde 6 litrede- 100 km yakıt yaktığını biliyoruz. Aracın güç özellikleri 51 KW iken, tork gücü özelliği ise 135 olarak belirlenmiştir. Bunlarla beraber önden çekişli araçlar arasında yer almasıyla tanınıyor. Aracın ağırlığı 1070 kg, yük kapasitesi 1490 kg, son sürat hızda ise 160 km-s olarak biliniyor.

CO2 emisyon değeri bakımından aracın 158 g-km olması onu popüler yapan sebeplerden bazıları olarak biliniyor. 2022 yılında Tata İndica araçlar alınabilir araçlardır. Tata İndica tasarım özellikleri sayesinde ilgi çekmeyi başarmış bir model olarak her zaman popüler bir konumda yer almayı başarıyor.  Bu durumun doğal sonucu olarak Tata İndica araçlarının son zamanlarda popüler olmaya başladığını da ifade edebiliyoruz. Dolayısıyla 2023 yılı itibariyle bu araçlardan sıklıkla söz edebileceğiz.

Tata İndigo Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Tata İndica Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

2008 yılında piyasaya sürülen 2010 yılına kadar farklı çeşit modellerle piyasada aktif olarak varlık gösteren Tataİndigo araçlar COMFORT versiyon adına sahiptir. Motor tipi olarak benzinli araç kategorisine sahiptir ve vites tipi bakımından ise manuel özellikleri bulunuyor. Bununla beraber araçların 5 kapı kasa tipine sahip olduklarını biliyoruz ve motor hacmi olarak ise 1,4 motor hacmine sahip durumdadır.

Segment özelliklerine baktığımızda ise B-segmentli araçlar olarak biliniyorlar. Yakıt tüketimi 6,5 litrede-100 km olarak ölçülmüştür. Bununla beraber güç olarak 63 KW, tork olarak ise 120 olduğu biliniyor. Çekiş özellikleri bakımından ise önden çekişli araçlar arasında yer aldıkları bilinen bir gerçektir. Araçların ağırlık kapasitesi 1050 kg, yük kapasitesi 1450 kg, son sürat hızının ise 160 km olduğu biliniyor. 0 ile 100 hızlanma değeri aracın 15,2 saniye olarak ölçülmüştür.

CO2 emisyon değeri özellikleri bakımından ise 176 g-km olduğu biliniyor. Kullanıcı yorumları bakımından ise yüksek sürüş yeteneğinden dolayı tam not almış ve 2022 yılında alınabilir araç kategorisi arasında yer almayı başarmıştır. Tata nasıl araba alınır mı? Sorusu sadece bu yıl değil; 2023 yılının da popüler soruları arasında yer alacağa benziyor. Bu noktada Tata, farklı versiyon araçlarıyla da dikkatleri üzerine çekecek gibi!

Tata İndica Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Tata Vista Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

VISTA-MYSTIC versiyon ismiyle piyasada varlık gösteren Tata Vista araçlar 5 kapı kasa tipine sahip araçlar olarak biliniyorlar. Motor hacmi olarak ise 1,4 motor hacmiyle ön plana çıkmayı başarıyorlar ve bununla beraber B-segment araçlar arasında bulunuyorlar. Yakıt tüketimi incelendiğinde 5,9 litre-100 km olarak belirlenmiştir.

Güç özellikleri 54 KW, tork 114 ve önden çekişli araçlar olarak ön plana çıkmayı başarıyorlar. Ağırlık özellikleri ise 1150 kg, 1625 kg yük kapasitesine sahip araçlar konumundadır. Ayrıca son sürat hızda araçların 170 km-s özelliklere sahip olduklarını biliyoruz. 0 ile 100 hızlanma değerinde 16 saniye hızlanma özelliklerine sahip oldukları bilinen bir gerçektir. Co2 salınımı 138g-km özelliklerindedir.

Valf sayısı olarak aracın 8 valf sayısına sahip olduğu biliniyor. Kullanıcı yorumları aracın yakıt tasarrufundan dolayı olumlu yönde gelişmiş durumdadır. 2022 yılında alınabilir bir araç olarak biliniyorlar. Genel olarak Tata, görünüş noktasında geçer not alıyor olsa da dayanıklılık konusunda sınıfta kalıyor bir de bu markanın konfor konusunda da bazı sıkıntıları yaşadığını rahatlıkla ifade edebiliyoruz. Bir de Tata ikinci el piyasasının düşük olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Tata Vista Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Tata Xenon Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Tata Xenon araçlar donanımsal özellikleriyle ön plana çıkan araçlar arasında önemli bir yere sahip olmayı başarıyorlar. Bu araçların günümüzde zorlu iklim koşullarına ve engebeli arazilerde sürücülere konfor sağlaması onları popüler konuma getiren sebepler arasında bulunuyor. Aynı zamanda araçların günümüzde silindir hacminin 2179 cc olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra maksimum hız konforunun araçlarının 160 km-s olduğu  biliniyor ve beygir gücü olarak ise 140 HP özelliklere sahip oldukları bilinen en önemli gerçekler arasında bulunuyor.

Maksimum tork özellikleri bakımından incelendiğinde araçların 320 NM özelliklere sahip olduğu ve vites tipi olarak 5 ileri düz vites özellikleri olduğu biliniyor. Yakıt türünün dizel olması kullanıcılar tarafından pozitif yorumlar almasında etkili olmuştur. Aynı zamanda parça tedarikinin kolay olması da onu 2022 yılında popüler yapan bir başka özelliklerdendir. Karma yakıt tüketimi 8,5 litre iken, yakıt deposu 65 litre olarak belirlenmiştir.

Bununla beraber boş ağırlık kapasitesi aracın 1950 kg, yükseklik ise 1765 mm olarak ön plana çıkıyor. Günümüzde 2022 yılında Xenon araçlar son derece alınabilir özelliklere sahip araçlardır. Sonuç olarak Tata nasıl araba alınır mı? Sorusuna yanıt verirken; modelden modele farklı sorulara yanıtlar vermek gerekmektedir. Bu aşamada Tata Xenon satın alınabilecek araç markaları arasında ilk sıralarda yer almayı başarıyor.

Tata neden tutulmuyor?

Ucuz olmasına rağmen Tata, konfor ve sağlamlık konusunda beğenilmediğinden tutulmuyor.

Tata yedek parçaları bulunur mu?

Türkiye’de Tata yedek parçalarını bulmak istediğiniz zaman hem çıkma hem de birince el yedek parça bulabilirsiniz!

Tata nasıl bir marka?

Hindistan araba markası olarak karşımıza çıkan Tata, daha çok ucuz araba olarak ün yapmış durumdadır.

Yorum yapın