Taksitle Faizsiz Araba Nasıl Alınır? Faizsiz Araç Kredisi Nedir? 2023

Faizsiz araba nasıl alınır, faizsiz araç kredisi veren bankalar var mıdır? Faizsiz sıfır veya ikinci el otomobil almak isteyenler için faizsiz araba finansmanı sağlayan firmalar araştırılıyor. Faizsiz araba kredisi ile araç almak isteyenler uygun faizli araç kredisi veren bankalar veya kredisiz araç satan 0 faizli araba imkanı sağladığını belirten Eminoto, Birikimoto, Finansevim, Birevim gibi firmaların şartlarını merak ediyor. Bu içeriğimizde tamamına kredili peşinatsız faizsiz araç alımı nasıl yapılır, satan yerler neresidir yazacağız.

Faizsiz Araba Nasıl Alınır?

Faizsiz araba alımı yapmak için katılım bankalarının araç finansmanlarından yararlanılabilir. Katılım bankalarının finansmanlarına başvurarak sıfır veya 2.el araçlar için faizsiz araç alabilirsiniz. Faizsiz araç kredisi veren bankalar katılım payı alarak, ihtiyacınız olan finansmanı sağlarlar.

Faizsiz Araç Kredisi Veren Bankalar Listesi

Faizsiz araç kredisi veren markalar (firmalar) haricinde birçok katılım bankası katılım payı ile hayalinizde ki arabayı almanız için imkan sağlıyor. 24 veya 36 aya varan vadelerle taksitli olarak ödeyebileceğiniz finansman için başvurabileceğiniz başlıca bankalar şunlardır;

 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım
 • Vakıf Katılım

Faizsiz Araç Kredisi Veren Markalar

Faiz ödemeden taksitlearabaalmak isteyenlerin merak ettiği diğer konu 0 faizli araç kredisi şartları nelerdir ve faizsiz araç kredisi veren markalar var mıdır? Büyük otomobil markaları kendi bünyelerinde finansman sağladıkları gibi zaman zaman uygun faizli kredi imkanları sunuyor. Ancak bu kredi imkanları daha çok araç fiyatının belirli kısmını taksitlendirerek 0,49 veya 0,99 gibi oranlarda oluyor. Bu nedenle faiz ödemeden istediğiniz arabayı almak için öncelikle alacağınız araç markasının kredi ve faiz kampanyalarını öğrenmeli ve en mantıklı tercihi yapmalısınız.

Bankaların Güncel Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Taksitle Faizsiz Araç Kredisi Şartları Nelerdir?

Aylık taksitlerle ödeyerek finansman ödemesi yapabileceğiniz 0 faizli araç kredisi şartları normal kredi prosedürlerine yakındır. Kredi notu, risk durumunuz ve hali hazırda ödeme yaptığınız kredi varsa tümü değerlendirilip finansman onayı veriliyor. Bunun dışında alacağınız aracın yaşı ve fiyatı ile alakalı bankaların değişen limitleri bulunuyor. Bankalar çoğunlukla 7 yaşına kadar araç kredisi imkanı sunuyor olsa da bankadan bankaya bu durum değişebilir. En doğru bilgiyi katılım bankalarını arayarak araç finansmanı hakkında bilgi almak istediğinizi söyleyerek öğrenebilirsiniz.

Katılım Bankaları İletişim Bilgileri

 • Kuveyt Türk Katılım Bankası –444 0 123
 • Türkiye Finans Katılım Bankası -0850 222 22 44
 • Albaraka Türk Katılım Bankası – 444 5 666
 • Vakıf Katılım– 444 44 77
 • Ziraat Katılım – 0850 220 50 00

Faizsiz Araç Kredisi Veren Firmalar

Faizsiz araç kredisi daha doğrusu kura sistemi ile havuz şeklinde faizsiz sadece katılım payı ile araç alımına imkan veren firmalar bulunuyor. Bu firmaların iletişim numaralarından ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

 • Eminoto
 • Finansevim
 • Katılımevim
 • İktisat Evim
 • Fuzuloto
 • Birarabam

Faizsiz peşinatsız araba alma imkanı sağlayan firmalardan araç almadan önce mutlaka resmi ve kurumsal firma olmasına dikkat etmelisiniz. Daha önce bu firmalardan araç alan kişilerden bilgi almalısınız. Ayrıca peşinat ve taksit ödemeleri hakkında örnek ödeme tablosu isteyerek bu firmaları karşılaştırabilirsiniz.

Taksitle Faizsiz Araç Kredisi Şartları

Bankaların Güncel Taşıt Kredisi Faiz Oranları

BankaKredi AdıFaiz OranıMinimum VadeMaksimum Vade
Yapı Kredi2. El Taşıt Kredisi%2,641 Ay48 Ay
Yapı KrediTaşıt Kredisi%2,641 Ay48 Ay
INGBankTaşıt Kredisi (0 KM)%2,793 Ay18 Ay
FibabankaTaşıt Kredisi (2. EL)%2,163 Ay12 Ay
QBN FinansbankTaşıt Kredisi%2,973 Ay48 Ay

Özetle hem sıfır hem de ikinci el araç satın almayı istediğiniz zaman ülkemizde faizsiz finans sisteminin sunmuş olduğu avantajlardan faydalanabilirsiniz. Böylece bütçenize uygun bir şekilde araç satın alabilirsiniz. Bununla birlikte ülkemizde bankalardan kredi kullanarak da araç satın alabilirsiniz. Bu aşamada kredi faiz oranlarının bankadan bankaya değişiklik gösterdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Bundan dolayıdır ki bankaların kredi faiz oranlarına dair kapsamlı bir araştırma yapmanızı öneriyoruz.

Yorum yapın