Subaru Periyodik Bakım Fiyatları 2023

Subaru periyodik bakım fiyatları hakkında merak edilen ayrıntıları bu yazımızda aktardık. Subaru araçların periyodik bakım süreci son günlerde sürücüler tarafından merak edilen konular arasında bulunuyor. Araçların periyodik bakım sürecinin mutlak suretle yaptırılması günümüzde önemli bir süreci teşkil ediyor. Peki serinin araçlarının periyodik bakım fiyatları ne kadar? Kaç km’de bir aralıklarla yaptırılması gerekiyor? Bu yazıda sizlere aklınıza takılan periyodik bakım süreci ve fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz. Periyodik bakım sürecinin kaç km’de bir yapılması ve fiyatlarının ne kadar düzeyde olduğu gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Subaru Periyodik Bakım Fiyatları

Subaru Periyodik Bakım Neleri Kapsar?

Serinin araçlarının periyodik bakım süreci günümüzde mutlaka 10 bin km bir aralıklarla yaptırılması gereken bir süreci teşkil eder. Düzenli olarak yaptırılan periyodik bakım sürecinin araçların sürüş performansına olumlu yönde etki ettiği günümüzde biliniyor. Serinin araçlarının periyodik bakım süreci dahilinde pek çok işlemden geçtiği bilinir. Bunlar;

 • Triger seti kontrolleri,
 • Şanzıman ve şasi kontrolleri,
 • Süspansiyon sistemi kontrolleri,
 • Lastiklerin ve navigasyon sistemlerinin kontrolleri,
 • Klima ve motor aksam kontrolleri,
 • Sistem ve elektronik aksam kontrolleri,

Gibi işlemlerden markanın araçları geçerek periyodik bakım süreci tamamlanmış olur. Bu süreçte aynı zamanda araçların bütün yağ sızıntılarının da kontrolleri sağlanır ve yağ sızıntıları tespit edilirse gerekli onarımlar yapılır. Subaru periyodik bakım fiyatları yapılan işleme bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

Subaru Ağır Bakım Kaç Km’de Yapılır?

Subaru Ağır Bakım Kaç Km’de Yapılır?

Serinin araçlarının ağır bakım süreci söz konusu olduğunda ağır bakımlarının 80 bin km aralıklarla yaptırılması gerekir. Ağır bakım sürecinde periyodik bakım süreci kapsamında yapılan bütün işlemler yapılmaktadır. Böylelikle en iyi şekilde araçların bakım süreci tamamlanarak en iyi sürüş deneyimi araç sürücülerine sunulur.

Subaru Ağır Bakım Neleri Kapsar?

Subaru Ağır Bakım Neleri Kapsar?

Serinin otomobillerinin ağır bakım sürecinin birçok farklı aşamadan gerçekleştiği bilinir. Markanın araçlarının ağır bakım sürecinde aşağıdaki işlemlerden geçtiği biliniyor. Bunlar;

 • Akü kontrollerinin yapılması,
 • Süspansiyonların kontrol edilmesi,
 • Şanzıman yağının değiştirilmesi,
 • Triger seti kayışlarının kontrollerinin yapılması,
 • Navigasyon ve klima sistemlerinin kontrol edilmesi,
 • Rot ve far ayarlarının kontrolleri,
 • Lastik değişimi ve fren sistemi kontrolleri,

Aynı zamanda ağır bakım sürecinde araçların bütün aktif mekanik aksamlarının kontrolleri de gene bu süreçte yapılan işlemler arasında bulunuyor.

Subaru Yeni Soltera Periyodik Bakım Fiyatları

Subaru Yeni Soltera Periyodik Bakım Fiyatları

Subaru Yeni Soltera araçların periyodik bakım fiyatları oto-servis firmaları tarafından belirlenen bir unsur olarak biliniyor. Serinin araçlarının periyodik bakım süreci kapsamında bütün sistem ve elektronik aksamlarının kontrolleri yapılır. Bunun yanı sıra araçların far ve rot ayarlarının kontrolleri de yapılarak araçların en iyi sürüş deneyimini sunması sağlanır. Ek olarak markanın araçlarının sistem kontrollerinin yanı sıra triger seti kayışlarının kontrolleri de yapılarak araçların periyodik bakım süreci tamamlanmış olur. Periyodik bakım sürecinin mutlaka 10 ile 17 bin km aralıklarla yaptırılması önemli bir süreci teşkil eder. Subaru periyodik bakım fiyatları Yeni Soltera için;

Subaru Yeni SolteraPeriyodik bakım2000TL-3500 TL
Subaru Yeni Soltera Periyodik Bakım Fiyatları
Subaru Forester Periyodik Bakım Fiyatları

Subaru Forester Periyodik Bakım Fiyatları

Son günlerin en popüler araçları arasında yer alan Subaru Forester araçların periyodik bakım süreci son günlerde merak edilen konular arasında bulunuyor. Serinin otomobillerinin periyodik bakım sürecinde fren ve far kontrollerinin yapıldığı günümüzde bilinir. Aynı zamanda araçların sistem ve mekanik parça aksamlarının da kontrolleri yapılarak en iyi sürüş deneyimine araçlar kavuşturulmuş olur. Serinin otomobillerinin bu süreçte elektronik parça aksamlarının da kontrolleri sağlanır ve 10 bin km bir aralıklarla bu süreç tekrarlanır. Gene bu süreçte otomobillerin yağ sızıntıları da tespit edilir onarılır.

Subaru ForesterPeriyodik bakım2000 TL-3600 TL
Subaru Forester Periyodik Bakım Fiyatları
Subaru Forester Yağ Bakım Fiyatları

Subaru Forester Yağ Bakım Fiyatları

Subaru Forester yağ bakım fiyatları söz konusu olduğunda fiyatların sürekli olarak oto-servis firmaları tarafından farklılık gösterir. Yağ bakım sürecinde araçların şanzıman yağlarının kontrolleri sağlanır. Şanzıman yağları kontrolleri sırasında yağ sızıntıları tespit edilir ve yağ sızıntıları onarılır. Yağ bakım sürecinin maksimum yıl içinde üç defa yaptırılması tavsiye ediliyor. Fakat yıl içinde iki defa da yaptırılması yeterli olacaktır. Aynı zaman da günümüzde serinin araçlarının yağ bakım sürecinin mutlak suretle 10 bin ile 13 bin km aralıklarla yaptırılması önemli bir süreci teşkil eden unsurlar arasında bulunuyor.

Subaru ForesterYağ bakım1000 TL-2000 TL
Subaru Forester Yağ Bakım Fiyatları
Subaru Forester Kışlık Bakım Fiyatları

Subaru Forester Kışlık Bakım Fiyatları

Yollarda kışın güvenilir bir sürüş deneyimi yaşamak istiyorsanız araçlarınızın mutlaka kışlık bakımını yaptırmanız gerekir. Düzenli olarak kışlık bakımın yapılması araçların sürüş performansını arttırmakla beraber en iyi sürüş deneyimine kavuşmanızı sağlar. Subaru Forester kışlık bakım süreci dahilinde birçok işlemlerin bu süreçte yapıldığı biliniyor. Far ve rot ayarlarının kontrollerinin yanı sıra araçların motor ve elektronik aksam kontrollerinin de yapıldığı biliniyor. Navigasyon ve dijital klima sistemlerinin de kontrolleri bu süreçte yapılan işlemler arasında bulunuyor. Serinin otomobillerinin kışlık bakım sürecinde kış lastikleri kontrolleri de yapılır.

Subaru ForesterKışlık bakım2500 TL-4500 TL
Subaru Forester Kışlık Bakım Fiyatları
Subaru XV Periyodik Bakım Fiyatları

Subaru XV Periyodik Bakım Fiyatları

Subaru XV serisinin araçlarının periyodik bakım fiyatları sürekli olarak piyasalarda yaşanan fiyat farklılıklarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Markanın araçlarının periyodik bakım sürecinin detaylı bir işlem dahilinde yapıldığı günümüzde araç sürücüleri tarafından bilinen detaylardan birisidir. Bu süreçte araçların bütün sistem ve mekanik aksam kontrollerinin yapıldığı biliniyor.

YouTube video
Subaru periyodik bakım fiyatları

Her açıdan araçların periyodik bakım sürecinin düzenli olarak 15 bin km bir aralıklarla tekrarlanması gerekir. Aksi durumda sürüş performansında düşüşler yaşanabilir. Araçların aynı zamanda periyodik bakım süreci kapsamında bütün rot ayarlarının kontrolleri de yapılır.

Subaru XVPeriyodik bakım2200 TL-4200 TL
Subaru XV Periyodik Bakım Fiyatları

Böylece Subaru periyodik bakım fiyatları konusuna dair merak edilenlere ayrıntılarıyla yanıtlar vermiş olduk.

Subaru ağır bakımda neler yapılıyor?

Subaru ağır bakımda; Akü kontrollerinin yapılması, Süspansiyonların kontrol edilmesi, Şanzıman yağının değiştirilmesi, Triger seti kayışlarının kontrollerinin yapılması, Navigasyon ve klima sistemlerinin kontrol edilmesi, Rot ve far ayarlarının kontrolleri ve Lastik değişimi ve fren sistemi kontrolleri yapılıyor.

Subaru Yeni Soltera periyodik bakımı ne kadar?

Subaru Yeni Soltera periyodik bakım ücretleri 2000TL ile 3500 TL arasında değişiklik gösteriyor. Burada fiyatların değişiklik göstermesinde yapılacak olan işlemin ayrıntıları etkili oluyor.

Subaru Forester periyodik bakım ücreti ne kadar?

Subaru Forester periyodik bakım fiyatları 2000 TL ile 3600 TL arasında değişir. Yağ bakım; 1000 TL-2000 TL ve Kışlık bakım 2500 TL-4500 TL arasındadır.

Yorum yapın