Skoda Scala Hatchback Tanıtıldı

Skoda’nın tüm otomobil pazarlarındaki iddiasını devam ettirecek yeni modeli Skoda Scala, 2019 yılında yollarda boy gösterecek. Modelin ismi olan Scala, Latincede “merdiven”, “basamak” anlamlarına gelmekte.

Skoda Scala Hatchback özellikleri

Her anlamda yenilikçi bir konsepte sahip olan Scala’nın özgün tasarımı, kullanışlı ve üst düzey güvenlik teknolojileri kullanıcıları ile buluşacak. Yeni modelde göze ilk çarpan tasarım değişikliklerinden biri de arka kısmındaki logo. Tüm modellerinde yer alan arka logonun yerini artık,büyük ve ayrık harflerle yazılmış SKODA yazısı alacak. Bununla birlikte paket opsiyonel olarak seçilebilecek donanım paketleri de bulunmakta.

4362mm uzunluk, 1793mm genişlik ve 1471mm yükseklik ölçüleri ile gelen Scala, içerisinde geniş ve konforlu bir seyahat keyfini beraberinde getirecek. Aracın dış cephesindeki çizgisel tasarımlar iç tasarımda da aynı şekilde yer almakta. Kendi sınıfının en yüksek hacimli bagaj kapasitesi, kabin içerisinde yer alan dokunmatik ekran, renkli dikişler ile üretilmiş koltuklar, sanatsal ışıklandırma konsepti gibi detaylı birçok tasarımı içerisinde barındırıyor. Bununla birlikte akıllı telefon ile aracın birçok donanımını tek tuş ile kontrol etmeniz mümkün olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Tarihimizde yerli otomobilin geçirdiği evreler

Skoda Scala Motor Seçenekleri

Toplamda 5 farklı motor opsiyonu ile birlikte satılacak yeni Skoda Scala’nın, 90 PS ile 150 PS güç aralığında motor seçeneği mevcut. Dizel motor gruplarında 1,0-1,5-1,6 lt TDI seçenekleri mevcutken, doğal gaz ile çalışan ve çevreci olarak bilinen 1.0 G-TEC motor da opsiyonel olarak satılacak.

Yorum yapın