Silecekler Çok Yavaş Dönüyor. Çözümü nedir?

Yağmurlu havalarda seyir yapmak her ne kadar zevkli olsa sileceği yavaş çalışan araçlar için çile olabilmektedir. Silecekler çok yavaş çalışıyor ve istediğiniz hızlara ulaşamıyorsa araç silecek mekanizmalarında bir takım sorunlar mevcuttur. Önde giden aracın yağmurlu havalarda aracınıza attığı çamurları temizlemeye yetmeyen silecekler, yağmur yağdığında bir turu zor tamamlayan silecekler araç sürme zevkinizi bozabilir. Bunun için hemen silecekleri bir elektrik ustasına gösterebilirsiniz.

Silecekler yavaş çalışıyorsa alttaki sorunlar aranabilir.

Araç silecekleri yavaşta çalışıyor olsa motor sağlam anlamına gelmektedir.

Sileceklere gelen elektrik tesisatını kontrol etmeli ve gerekirse röle bağlanmalı.

Röle bağlandığında elektrik daha iyi geleceği için silecek motoru hızlı çalışabilir.

Silecekler dönerken zorlanıyor ve ses yapıyorsa silecek mekanizması düzenli bir şekilde sökülmeli ve tek tek yağlanmalıdır.

Zamanla paslanan frezeler artık katılaşıyor ve silecek motoru bu mekanizmaları çeviremez hale gelebilmekte.

Freze: Araçlarınızda ki plastik silecekleri çevirmekte olan, onlara yön vermekte olan metal mekanizmalara freze denir. Silecek freze tamiri yapan firmalar mevcuttur. Fakat iyice paslanmış, eskimiş frezelerin değişimi sonrasında silecekleriniz çok daha hızlı çalışacaktır.

Gerekirse freze parçası yenisiyle değişmelidir.

Silecek motoru arızasında silecekler sürtünme sesi çıkartır. Bu sesin silecek motorundan geldiğini anlamak çok kolaydır. Kaput açılır ve ızgaranın altı kontrol edilerek motordan ses geldiği anlaşılabilir.Sürtme sesi gelen silecekler kolaylıkla tamir edilebilir. Motor değişim işleri ise çok kısa sürmektedir.

Güvenli sürüşler dileriz.

5/5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.