Sigorta Şirketlerinden Az Hasarlı Satılan Araçlar

Sigorta şirketlerinden az hasarlı satılan araçlar satın almayı düşünüyorsanız detaylı araştırma yapmalı ve güvenilir şirketler tercih edilmelidir. Dolar kurunun yükselmesi alım satım piyasasında olumsuz bir etki yarattığı için çoğu kişi sigorta şirketlerine yöneliyor. Bu şirketlerden alınan araçlar motor aksanına zarar gelmemiş sürüş güvenliğini yerine getiren araçlardır. Aracın kapısı, kaputu ve tavanı gibi yerlerinde de hasar olmaması size önemli kazanımlar getirecektir.

Sigorta şirketleri, açık artırma ile az hasarlı araç satış hizmeti sunuyor. İnternet sayfasına girerek araçları inceleyebilmeniz ve beğendiğiniz aracı açık artırmaya katılarak satın almanız mümkün. Aracın hasar boyutu bu esnada çok önemlidir. Fiyatlar da hasarın boyutuna göre farklılık gösterir.

Az hasarlı araç için başvuru işlemleri istenildiğinde başlatılabilir. Ekonomik fiyatlarla araba sahibi olmak sigorta şirketleri sayesinde daha kolay. 2. el araç piyasası çok değişken fiyatlara sahip olduğundan devreye sigorta şirketleri giriyor.

Az Hasarlı Araç Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Az hasarlı araç alırken yapılacak en önemli şey güvenilir bir sigorta şirketi bulmaktır. Bunun için detaylı inceleme yapmalı ve %70 in altında hasar kaydı olan araçları tercih etmelisiniz. %70 ve üzeri hasarı olan araçlar sürüş güvenliğinizi tehdit edebilir, satın aldıktan sonra size ek masraflar çıkarabilir. Bu yüzden satın almadan önce ekspertiz firmasından yardım almalı ve verilen raporu analiz ederek aracın durumuna bakılmalıdır. Az hasarlı aracın fiyatının da piyasaya uygun olup olmadığı diğer önemli noktadır. Bunun da araştırması satın almadan önce yapılmalıdır.

Sigorta şirketleri aracılığıyla yapılacak alım işlemi için sigorta şirketinin kurumsal olup olmadığı, protokollere uygun davranıp davranmadığı da araştırılmalıdır. Günümüzde dolandırıcı niteliğinde birçok şirket bulunuyor. Protokollere uymayan birçok sigorta şirketi olmasına karşın kapsamlı araştırma yaptığınız sürece mağdur olmanız söz konusu değil.

YouTube video

Az hasarlı araç satın alırken doğru şirketi seçtikten sonra bir diğer dikkat etmeniz gereken şey araç hakkında kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Aracın durumu tamamen öğrenildikten sonra araç satın almak için gerekli işlemleri yaparak aracı satın alma işleminizi güvenle tamamlayabilirsiniz.

Generali Sigorta Hasarlı Araç Satışı

Arabam Com Hasarlı Araç Alıyor Mu?

Klasik araçlardan hoşlananlar, ucuza araç almak isteyenler hasarlı araç alımı yapabilmektedir. Bu nedenle arabam.com sitesi de hasarlı araçları satmaktadır. Siteyi kullananlar filtrelerden yararlanarak hasarlı araçlara kolayca ulaşabilirler. Hasarlı araçlarla ilgilenmeyen kullananlar ise filtrelerden hasarlı araçları kaldırarak ikinci el araçlara bakmaya devam edebilirler. Filtre sistemi doğru aracı bulmayı kolaylaştırmaktadır. Sitede binlerce araç yeni alıcısını beklemektedir. Elbette ki hasarlı araç satın alırken dikkatli bir araştırma sürecinin yakından takip ediliyor olması her zaman önerilmektedir. Zira bu tarz bir araç alımı gündeme geldiği zaman hatalı bir yaklaşımın yüksek maliyetlere neden olduğu biliniyor.

Arabam Com Hasarlı Araç Alıyor Mu?

Sigorta Şirketlerinden Az Hasarlı Satılan Araç Nasıl Bulunur?

Az hasarlı bir araç almak istiyorsanız öncelikle sigorta şirketlerinin sayfalarına girmeniz gereklidir. Şirketler kendi sitelerinde ki duyurular kısmından araç ihalelerini ilan ederler. Buradan ilgili sayfaya gidip araçların hasarlarını ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Daha sonra hangi aracın tamirinin ne kadara mal olacağını hesaplayarak sizin için uygun olacak araca karar verebilirsiniz. Fakat karar verirken araçları dikkatli incelemenizi tavsiye ederiz. Bu aşamada az hasarlı araçları satın almadan önce aracın piyasa fiyatına dair kapsamlı bir araştırma yapmak her zaman öneriliyor. Bir de bu aşamada sigorta firmasından araç satın alırken mümkün olan en uygun fiyat teklifini önermek gerekiyor.

Sigorta Şirketlerinden Az Hasarlı Satılan Araç Nasıl Bulunur?

Generali Sigorta Hasarlı Araç Satışı

Yaklaşık 200 yıldır sigortacılık sektöründe hizmet veren Generali Sigorta firması araç ihaleleri de yapmaktadır. Portföylerinde perte çıkmış araçlardan az hasarlı araçlara kadar pek çok seçenek bulunmaktadır. Bunun için firmanın ayrı bir sayfası bulunmaktadır. İsteyen kişiler sayfaya üye olarak firmanın elinde ki araçları görebilirler. Kendileri için bir araç beğenen kişilerse yine aynı sayfa üzerinden tekliflerini iletebilirler. Bütün bu bilgiler ışığında Generali Sigorta hasarlı araç satışının özellikle online platformlar üzerinden yapılabildiğini ifade etmek gerekiyor. Tam da bu noktada sigortandan araç satın alacaksanız öncesinde satın almayı istediğiniz aracın modeline dair kapsamlı bir araştırma yapmalısınız.

Sigorta şirketlerinden hasarlı araç alınır mı?

Şayet hasarlı araç almayı istiyorsanız, sigorta şirketleri en mantıklı seçenek olarak karşınıza çıkacaktır. Böylece muhatap bulma konusunda bir sorun yaşamazsınız.

Sigorta şirketleri neden hasarlı araç satıyor?

Araçlar kaza yaptıklarında ve tamir masrafı aracın piyasa değerine yaklaştığı zamanlarda sigorta şirketleri bu araçları satın alarak; satışa sunarlar.

Sigorta şirketinden hasarlı araç nasıl alınmaktadır?

Hasarlı araçları sigorta firmasından almak için sigorta şirketlerinin ilanlarını yakından inceleyerek; açılan ihaleye katılım göstermenize gerekmektedir.

Yorum yapın