Şanzıman Yağ Kaçağı Tamiri Fiyatı Ne Kadar?

Şanzıman yağ kaçağı özellikle eski nesil birçok otomobilde olan önemli sorunlardan birisidir. Şanzıman yağ kaçakları genellikle masraflı olan bir arıza türüdür ve şanzıman yağ kaçağı tamiri fiyatı yeni nesil araçlarda oldukça yüksek çıkabilmektedir. Öncelikle; şanzıman yağ kaçağı neden olur? sorusuna cevap verelim.

Şanzıman yağ kaçağı neden olur ?

Şanzıman yağ kaçakları şanzıman parçalarında oluşan yıpranma ve aşınmalar sonucunda meydana gelir. Şanzıman revizyonları genellikle yağ kaçakları başladığı zaman yapılır. Şanzıman içerisinde ki tüm keçeler, contalar ve dişlilerin değişimi sonucunda yağ kaçakları giderilir. Bu konunun devamında ise şanzıman yağ kaçaklarının tamir fiyatlarını görebilirsiniz.

Şanzıman Yağ Kaçağı Tamiri Fiyatları

Araçtaki vites türüne göre fiyatlar değişecektir. Manuel şanzımanların yağ kaçak tamiri otomatik şanzımanlara göre daha ucuzdur. Gelin hep beraber inceleyelim.

Manuel Şanzıman Yağ Kaçağı Tamiri Fiyat

Manuel şanzımanlarda yağ kaçakları hem aşınmadan hem de şanzıman keçelerinde oluşan sorunlardan ötürü olur. Yağ kaçağı tamiri fiyatları ise araç modeline göre değişmekle beraber ortalama minimum 600 TL‘den başlar. Sadece yağ kaçakları giderme de fiyatlar bu şekilde iken dişlilerde çıkacak arızalar içinde üzerine eklenir.

  • Ford Focus şanzıman yağ kaçağı tamir fiyatı = 700 TL’den
  • Ford Fiesta şanzıman yağ kaçağı fiyatı = 800 TL’den
  • Tofaş şanzıman yağ kaçağı tamiri = 600 TL’den
  • Bmw şanzıman yağ kaçağı tamiri = 900 TL’den
  • Palio şanzıman yağ kaçağı = 600 TL’den
  • Opel astra şanzıman yağ kaçağı = 700 TL’den
  • Golf 4 şanzıman yağ kaçağı = 750 TL’den

başlayan fiyatlar ile tamir edilmektedir. Otomatik şanzımanlarda bu fiyatlar çok daha yüksek olmaktadır.

Otomatik Şanzıman Yağ Kaçağı Tamiri Fiyatı

Otomatik şanzımanlarda oluşan yağ kaçaklarını gidermek bazı durumlarda oldukça maliyetlidir. Keçe, conta ve dişlilerde sıyırma sonucunda otomatik şanzımanda yağ kaçakları oluşur. Şanzımanın sökülme durumunda ise fiyat oldukça artar. Dişli sıyırması gibi arızalarda şanzıman komple indirilir ve yeni dişliler ile değiştirilir. Fakat çoğu şanzıman yağ kaçırma durumunda genellikle contalar sorunludur. Yenileri ile değişimi sonrasında yağ kaçakları giderilmektedir. Otomatik şanzımanlarda yağ kaçağı tamiri fiyatı minimum 1000 TL‘den başlamaktadır.

Şanzıman Yağ Kaçağı Vites Geçişlerini Etkiler mi ?

Şanzımandaki yağ kaçakları ciddi derece de arttıysa bu durum viteslerin geçişini de etkileyecektir. Şanzıman yağı seviyesi çok azaldıysa vites geçişlerinde zorlanma olacaktır. Yağın tamamen bittiği durumda ise vitesler geçmeyecek ve vites dişlilerinde kırılma gibi durumlar olacaktır.

Otomatik Şanzıman Yağ Kaçağı Tamiri Kaç TL ?

Otomatik şanzıman yağ kaçağı tamiri marka model bilgisine göre değişmek ile beraber minimum 1000 TL’den başlamaktadır. Dişli sıyırması gibi durumlar da fiyat çok daha yüksek çıkacaktır.

Yorum yapın