Renault Nasıl Araba, Alınır mı? Kullanıcı Yorumları

Renault nasıl araba alınır mı? Fransız otomobil devi olarak piyasanın en çok talep gören araçlarını üreten Renault marka araçlar her daim ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor. Türkiye’de hemen hemen herkesin aldığı araçlar olarak biliniyorlar. Ekonomik fiyat özelliklerine sahip modellerinin olması Renault marka araçların tercih edilmesinde etkili oluyor. Aynı zamanda Renault araçlar LPG yakıt sistemiyle uyumluluk gösteren araçlar olarak biliniyor. Peki, sıraladığımız bu bilgiler doğrultusunda Renault nasıl araba alınır mı? İşte merak edilen detayların tamamı!

Araçların yüksek sürücü konforuna sahip olması ve sürüş yeteneğine bakımından isteneni sürücülere sunması Renault marka araçların potansiyelini artırıyor. Kullanıcı yorumları incelendiğinde araçların yakıt performansına sürücüler atıfta bulunuyorlar. Yakıt dostu olması Renault araçları ön plana çıkaran ve 2022 yılında mutlaka alınabilir özellikteki araçlar olmasında etkili oluyor. Renault farklı modelleriyle karşımıza çıkan bir araç olduğundan son zamanlarda yeni nesil tasarımlarla da dikkatleri üzerine çekmeyi fazlasıyla başarıyor.

Aynı zamanda bu araçların yedek parça değişiminin kolay olması ve uygun maliyetli olması kişileri memnun eden gelişmeler arasında bulunuyor. Renault araç almak isteyenler günümüzde özellikle Clio, Citroen ve Magane modeline talep gösteriyorlar. Bu modeller günümüzde Renault araç modelleri arasında en çok tercih edilen model seçeneklerine sahip araçlar olarak biliniyor. Tam da bu noktada Renault nasıl araba alınır mı? Sorusuna yanıt vermeden önce mutlaka farklı modellere dair kapsamlı bir araştırma yapmak gerekiyor. İşte farklı modellere dair merak edilenler!

Renault Nasıl Araba, Alınır mı? Kullanıcı Yorumları

Renault Fluence Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Fluence araçlar piyasaya ‘’EXPRESSION’’ versiyon adıyla sürülmüşlerdir. Motor tipi olarak araçların benzinli, elektrikli ve dizel özellikleri bulunuyor. Özellikle elektrikli model olanları yakıt dostu araçlar olarak biliniyor, dolayısıyla kişiler tarafından en çok tercih edilen araçlar olarak biliniyorlar. Renault Fluence araçların son günlerde popülerlik dereceleri ciddi oranda artmıştır. 

C-segmenti araç kategorisine sahip olan bu araçlar aynı zamanda 226 tork gücüne sahiptir. Bununla beraber 70 KW güç tüketimine sahip düzeydedir.  Önden çekişli araç kategorisi arasında yer alan Renault Fluence araçlar günümüzün popüler araçları olarak biliniyor.  Son sürat hızda araçların 135 km-s düzeyinde olduğu biliniyor ve 0-100 hızlanma değerleri araçların 13,7 saniye olarak ölçülmüş durumdadır. Renault markasının en tutulan araçları söz konusu olduğu zaman Fluence modelinin karşımıza çıkan alternatif seçenekler arasında yer aldığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

İç donanımsal özelliklerine baktığımızda araçların dijital klima sistemine sahip olduğunu, elektrikli camlar, fonksiyonel direksiyon özelliklere sahiptirler. Günümüzde Fluence araçlar alınabilir ve kullanıcı yorumları olumlu yöndedir. Navigasyon, hız sabitleyici, ön kol dayama, yol bilgisayarı, sis farı, far sensörü, elektrikli aynalar gibi özellikleri bulunuyor. Konfor, performans, yakıt tüketimi ve donanım açısından Renault farklı seçenekleri sunabilen bir marka olduğundan her zaman ön plana çıkabilen bir marka olarak adından sıklıkla söz ettirmeyi başarıyor!

Renault Fluence Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Renault Scenic Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

2001 yılında ilk kez piyasaya sürülmüş olan Renault Scenic araçlar 2002 yılına kadar farklı modellerle piyasaya sürülmüştür. Motor tipi olarak ise benzinli araç kategorisine sahiptir ve manuel vites özelliklerine sahip olması Renault Scenic araçların kullanıcı yorumlarının olumlu yönde olmasında etkili oluyor. Günümüzde bu marka araçlar alınabilir donanıma sahip ekonomik araçlardır. Bu noktada Scenic modelinin daha ekonomik bir özelliğe sahip araç olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Burada Renault Scenic modelinin sıklıkla tercih edilen bir model olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Kasa tipi olarak MPV düzeyindedir ve 1,6 motor hacmine sahiptirler ve M-Segmenti araç özelliklerine sahiptir. Yakıt tüketimi olarak 7,3 litre-100 km özelliklere sahip düzeydedir. Güç olarak araçların 79 KW, tork gücü bakımından 148 tork gücüne sahiptirler. Çekiş özellikleri bakımından araçların günümüzde önden çekişli özelliklere sahiptirler. Ağırlık bakımından araçların 1250 kg, 1800 kg, son sürat hızda araçlar 185 km hıza sahiptirler. Peki, yakıt tüketimi konusunda Renault nasıl araba alınır mı? Burada farklı modellerden hareketle farklı seçeneklerden söz edebiliriz.

Renault Scenic Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Renault Laguna Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Dizel yakıt türüne sahip araçlar arasında bulunan ve ilk kez 2005 yılında piyasaya sürülen Renault Laguna araçlar günümüzün en popüler araçları konumundadır. PRIVILEGE versiyon adıyla piyasaya sürülmüş olan bu araçlar, manuel vites türü özelliklere sahip düzeydedir. Kasa tipi olarak araçları 5 kapı türüne sahip olduğu biliniyor, motor hacmi olarak ise 1,9 hacme sahip olmasıyla kullanıcılar tarafından olumlu yorumlar almayı başarıyor. 2022 yılında Renault Laguna araçlar alınabilir donanıma sahiptir. D-Segmenti araçlar arasında bulunan Renault Laguna araçlar 5,5 litre-100 km yakıt tüketirler.

Güç tüketimi 88 KW, tork gücü 300, çekiş olarak ise önden çekişli özelliklere sahip düzeydedir. Ağırlık olarak 1350 kg, 1900 kg, son sürat hızda araçlar 202 km-s olarak biliniyor. CO2 emisyon düzeyi değeri 150 g-km özelliklere sahiptir. İç donanım özellikleri bakımından arka kol dayama, elektrikli camlar, fonksiyonel direksiyon, hız sabitleyici, ön kol dayama, yol bilgisayarı gibi özelliklere sahiptir.

Alajımlı jant, elektrikli aynalar, far sensörü, ısıtmalı aynalar, katlanır aynalar, park sensörü, sis farı, yağmur sensörü gibi özellikler bulunuyor.  Perde hava yastığı, Isofix, ESP sistemi, elektrikli takviyeli direksiyon özellikleri bulunuyor. ASR ve ABS sistemi de Renault Laguna model araçlarda mevcuttur. Renault laguna ülkemizde sıklıkla karşılaştığımız bir model olmakla birlikte kullanıcısından geçer not almayı başaran bir tasarım özelliğine sahiptir!

Renault Laguna Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Renault Symbol Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

B-segmenti araç kategorisinde yer alan Renault Symbol araçlar benzinli yakıt türüne sahip araçlar olarak biliniyor. AUTHENTIQUE versiyon adıyla piyasaya sürülen araçlar sedan kasa tipine sahip düzeydedir. Vites tipi olarak ise araçların manuel tipli vites özelliklerine sahip olması kullanıcıları memnun eden gelişmeler arasında bulunuyor. Günümüzde bu araçlar alınabilir donanıma ve özelliklere sahiptirler. Tüm bu bilgiler ışığında Renault nasıl araba alınır mı? Sorusuna bir yanıt vereceğimiz zaman mutlaka Symbol adından çokça söz ettiren bir model olacaktır.

Motor hacmi bakımından 1,4 güce sahip olmalarıyla tanınıyorlar ve güç olarak ise 55 KW düzeyinde olmalarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Önden çekişli özelliklere sahip olması ve 940 kg ağırlıklı olmasıyla araçlar biliniyor. Yük kapasitesi bakımından 1500 kg özelliklere sahip durumdadırlar, ayrıca son sürat hızda araçlar 170 km-s özelliklere sahiptir. Burada Symbol yakıt tüketimi konusunda ayrıcalıklı fırsatların adresi konumunda yer alan bir marka olarak adından sıklıkla söz ettirmeyi başarıyor!

CO2 emisyon değeri 168 gram-km düzeyindedir. İç donanım bakımından elektrikli camlar, yol bilgisayarı gibi özellikler mevcuttur.  Dingil mesafesi özelliği aracın 2472 cm, uzunluk olarak 4171 cm, yükseklik 1437 olarak ön plana çıkmayı başarıyor. Aracın valf sayısı 8 düzeydedir. Silindir sayısı olarak araç 4 olarak belirlenmişken, araçta turbo bulunmuyor. Bütün bu bilgiler doğrultusunda Renault Symbol ekonomik bir araç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Renault Symbol Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Renault Talisman Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

TOUCH versiyon ismiyle piyasada sürülen Renault Talisman araçlar otomatik vites araçlar olarak biliniyor. 2015 yılında piyasaya sürülen 2018 modelleriyle piyasada ilgileri üzerine çeken donanımsal açıdan kaliteli araçlar olarak biliniyor. Motor tipi olarak Renault Talisman araçlar dizel araçlar olarak biliniyor. Motor hacmi olarak ise araçların 1,6 düzeyine sahiptir.

Segment olarak ise D-Segmenti araç kategorisine sahip olması Renault Talisman araçları ön plana çıkarıyor. Yakıt tüketimi olarak 4,2 litre- 100 km olarak belirlenmiştir, dolayısıyla yakıt dostu bir araç olarak piyasada ön plana çıkmayı başarıyor. Böylelikle kullanıcılardan olumlu yorumlar almayı başarmış düzeydedir. Bu da aracın sıklıkla tercih ediliyor olmasını mümkün kılacaktır.

Güç olarak ise araçların 96 KW, tork 320, önden çekişli araçlar olarak ön plana çıkmayı bu araçlar başarıyor. 1574 kg ağırlık, 2042 yük kapasitesi, son sürat 205 km-s özelliklere sahiptir. Aracın turbo özelliği bulunuyor, valf sayısı 16, silindir sayısı ise 4 düzeydedir. 2022 yılında Renault Talisman alınabilir. Ülkemizde Renault Talisman kullanıcı sayısı nispeten daha az olduğundan bu modele dair yorumların sayısı biraz daha azdır.

Renault Talisman Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Renault Twingo Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

2000 ile 2001 yılları arasında piyasada önemli bir yer edinmiş olan Renault Twingo araçlar motor tipi olarak benzinli araçlar olarak biliniyorlar. Versiyon adı araçların ‘’Alize’’ olarak ön plana çıkıyor ve vites tipi olarak araçların manuel özelliklere sahip olduğunu biliyoruz. Bunun yanı sıra kasa tipi olarak 3 kapı model araçlarda ön plana çıkmayı başarıyor. Motor kapasitesi son derece düşüktür, motor kapasitesi aracın 1,2 olarak biliniyor. Dolayısıyla 6 litrede- 100 km yakıt tüketimi gerçekleştirir. A segment araç kategorisinde yer alan Renault Twingo araçlar 43 KW güç tüketimine ve tork olarak ise 93 tork gücüne sahip olmalarıyla tanınıyorlar. 

Çekiş olarak önden çekişli araç listesinde bulunuyorlar ve ağırlıkları 820 kg olurken, yük kapasiteleri ise 1230 kg olarak belirlenmiştir. Son sürat 150 km olarak ön plana çıkmayı başarıyorlar. İç donanım özellikleri arasında elektrikli camlar en çok ön plana çıkan özellikleridir. 2022 yılında ekonomik bir araç arıyorsanız Renault Twingo araçları alabilirsiniz. Kullanıcı yorumları motor gücünün yetersiz olması sebebiyle genellikle olumsuz yöndedir. Tüm bu bilgiler doğrultusunda Renault farkı model ve tasarımlarla karşımıza çıkan bir marka olduğundan her zaman popüler bir marka olarak adından sıklıkla söz ettirmeyi başarmaktadır.

Renault Twingo Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Renault 19 Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Benzinli araçlar olarak bilinen Renault 19 araçlar ilk kez 2000 yılında piyasaya sürüldü. RNE- ALIZE versiyon adıyla piyasaya sürüldüğünde talepleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Vites tipi özellikleri Renault 19 aracın manueldir.  Kasa tipi Sedandır. Motor hacmi ise 1,6 düzeyindedir. Segment olarak ise aracın C-Segment araç kategorisine ait olduğunu biliyoruz. Bunun yanında güç olarak 66 KW, tork gücü olarak 137 güce sahiptir. Bu aşamada Renault 19 uzunca süreden bu yana ilgi gören bir model olarak adından sıklıkla söz ettirmeyi başarmaktadır.

Önden çekişli araçlardır. Ağırlık olarak 945 kilogram düzeyindedir. Son sürat hızda araçlar 185 km-s özelliklere sahip olmalarıyla tanınıyor. 0 ile 100 hızlanma değeri bakımından ise 11,7 saniye düzeyine sahiptir. İç donanım özellikleri bakımından elektrikli camlar olarak tanınıyorlar. Dış donanım özellikleri olarak aracın katlanır aynalar, sis farı özelliklere sahip olması araçların popülerliğini artıran detaylardan bazıları konumundadır.

Dingil mesafesi 2544 cm, uzunluk olarak 4248 cm, genişlik ise 1696 cm düzeylerindedir. Kullanıcı yorumları incelendiğinde ekonomik sınıf araç kategorisinde yer almasından ötürü araca duyulan ilgi 2022 yılında fazladır. 2022 yılında donanımsal bakımdan zayıf ama yakıt tüketimi bakımından tasarruflu bir araç arıyorsanız Renault 19 araçlar tam size göredir! Renault nasıl araba alınır mı? Konusunda ayrıntılara yer verdik! Siz de yorumlarınızla takipçilerimize katkıda bulunabilirsiniz!

Renault nasıl bir markadır?

Fransa’nın uluslararası bir otomotiv markası olan Renault; ülkemizde de tutulan markalardan bir tanesidir. Bu durum Renault markasının ekonomik seçenekleri sunuyor olmasında kaynaklamaktadır.

Renault Clio sağlam bir araba mı?

Renault Clio yolcu güvenliği konusunda Fix4sure teknolojisini devreye sokan; en güvenli araçlar kategorisinde yer alan bir model olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Renault neden tercih edilmektedir?

Renault hem yedek parça hem servis ağı hem de performans noktasında avantajlı bir marka olduğundan Türkiye’de çokça tercih edilmektedir.

Yorum yapın