Peugeot Nasıl Araba, Alınır mı? Kullanıcı Yorumları

Peugeot nasıl araba alınır mı? Peugeot marka araçlar Fransız araç sektörünün önde gelen marka araçları arasında bulunuyor. Ülkemizde en çok kullanılan araçlar olan ve özellikle Peugeot 308 serisi her daim ilgileri üzerine çekmeyi başarmış bir seridir. Peugeot marka araçların günümüzde popüler olmasındaki en önemli etkenlerin başında geniş bir yelpaze dilimi içinde kişilere model seçeneği imkanı sunmasıdır. Örneğin ekonomik sınıf araç modelleri de piyasada mevcutken, aynı zamanda lüks model Peugeot model araçlarda günümüzde mevcuttur. Peki, Peugeot nasıl araba alınır mı? Ayrıca son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan Peugeot markasının kullanıcı yorumları nasıldır? İşte detaylar!

Peugeot Nasıl Araba, Alınır mı? Kullanıcı Yorumları

Ekonomik sınıf Peugeot araçlar yakıt tüketimi bakımından son derece avantajlı araçlarken, 2020 ve 2022 model gibi lüks Peugeot araçlar ise motor yüksek düzeyde yakıt yakarlar. Araçların kullanıcı yorumları incelendiğinde her kesime hitap ettiği için kişiler bu araçlara olumlu yorumlar yapmışlardır. Peugeot araçların segment seçenekleri günümüzde farklıdır.  Aynı zamanda araçlar donanımsal açıdan son derece geniş özelliklere sahiptir. Klima başta olmak üzere ABS sistemi, navigasyon sistemi, elektrikli cam sistemi, ayna sistemi gibi özellikler arasında bulunuyor. Peugeot araçlar Türkiye’de 2022 yılında alınabilir donanımsal özelliklere sahiptir. Peugeot nasıl araba alınır mı? Sorusu Türkiye’de özellikle 2023 yılıyla birlikte en popüler olabilecek sorular arasında yer alıyor!

Peugeot 106 Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Peugeot 106 Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Peugeot 106 model araçlar 2000 yılında piyasaya sürülmüş, 2001 ve 2002 yılları arasında satış rekorları kırmış bir araçtır. QUIKSILVER versiyon adıyla piyasaya sürülen bu araçlar benzinli motor tipine sahip araçlar olarak ön plana çıkmayı başarıyor. Vites tipi olarak incelendiğinde ise araçların manuel vites tipine sahip olduğunu biliyoruz. Kasa tipi olarak ise araçlar ‘’Hatchback 3 Kapı’’ özelliklere sahip durumdadır. Burada 106 özellikle gençler arasında oldukça yaygın bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durum son zamanlarda Peugeot 106 model araçların sıklıkla karşımıza çıkmasını ve kullanıcı yorumlarının da daha çok olumlu yönde gelişmesini mümkün kılıyor!

Peugeot 106 araçların motor hacmini incelediğimizde 1.4 motor hacmine sahip olduğunu görebiliyoruz. Motorunun küçük olması aracın yakıt dostu özelliklere sahip olmasında etkili olan kavramlar arasında bulunuyor.  B-segmenti araç kategorisinde yer alan Peugeot 106 yakıt tüketimi olarak 6,4 litre-100 km olarak ölçülmüştür. Güç olarak 55 KW, tork gücü olarak 111, son sürat hızda 177 km-s olarak biliniyor. CO2 emisyon değeri gücü aracın 152 gram olarak belirlenmiştir. İç donanım özelliklerinde elektrikli camlara sahip olması kullanıcılar tarafından en çok beğenilen özelliklerden olmuştur. 2022 yılında Peugeot 106 ekonomi sınıf bir araç olarak alınabilir.

Peugeot 106 Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Peugeot 206 Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Peugeot 206 araçlar 2001’de ilk kez piyasaya sürülmüş, sonrasında ise 2011 yılına kadar farklı model seçenekleriyle piyasanın en çok talep gören araçları arasında yer almıştır. Motor tipi olarak araçların benzinli motor tipine sahip olduğu biliniyor. Vites tipi olarak ise manuel vites tipine sahip olması araçların popülerliğini artıran faktörler arasında bulunuyor. Araçların kasa tipini incelediğimizde ‘’Cabrio’’ kasa tipine sahip olduğunu görüyoruz.

Bununla beraber motor hacmi olarak araç 1,6 motor kapasitesine sahiptir, bu durumda yakıt tüketimini 7 litrede- 100 km olarak etkilemiştir. S-segment araç kategorisine sahiptir ve güç olarak 80 KW güce sahipken, tork gücü olarak 147 tork gücüne sahip durumdadır. Önden çekişli araç kategorisi arasında yer alırlar ve ağırlıkları 1140 kilogram olarak ön plana çıkar.

Aracın yük kapasitesi 1535 kilogram olurken, son sürat hızda 193 km-s olarak belirlenmiştir. CO2 emisyon değeri gücü aracın 166 g-km olarak ölçülmüştür. 2022 yılında ekonomi sınıf araç arayanlar Peugeot 206 araçları tercih edebilirler, kullanıcı yorumları bakımından da araçlar son derece güzel yorumlar almayı başarmıştır. Bütün bu bilgiler doğrultusunda Peugeot nasıl araba alınır mı? Sorusuna bu markaya ait modelden modele farklı seçeneklerin karşımıza çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Peugeot 206 Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Peugeot 207 Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

OUTDOOR- PREMİUM versiyon adıyla piyasaya sürülen Peugeot 2007 araçlar dizel motorlu araçlar olarak ön plana çıkıyor. Vites tipi olarak manuel özelliklere sahiptir ve station vagon kasa tipine sahip olması araçların popülerliğini artıran detaylardan bazılarıdır. Kullanıcı yorumları incelendiğinde aracın motor gücüne atıfta bulunulduğunu görebiliyoruz. Tam da bu noktada Peugeot markasının kullanıcı yorumlarının genellikle pozitif yönde olduğunu ifade edebiliriz.

Kullanıcılar yakıt performansı bakımından araca tam not vermiştir. 1,6 motor hacmine sahip olan bu araçlar, B-segmenti model araçlara sahip olmasıyla tanınıyor. 4,3 litre- 100 km yakıt tüketimine sahiptir. Güç olarak araç 68 KW, 230 tork gücüne sahip düzeydedir. CO2 emisyon değeri aracın günümüzde 113 gram- km olarak ölçülmüştür. Bu durum Peugeot 207 modelinin çevre dostu bir model olarak karşımıza çıkıyor olmasını mümkün kılmaktadır. Burada Peugeot markasının yeni nesil teknolojilerle de desteklendiğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Son sürat hızda ise aracın 183 km olduğu biliniyor. Önden çekişli araçlar kategorisinde bulunan bu araçlar ağırlıkları 1312 kilogram düzeyindedir. 1775 kilogram düzeyinde yük kapasitesine sahiptir. 2022 yılında Peugeot 207 alınabilir bir araç modelidir. Peugeot 207 yakıt konusunda kullanıcılarını memnun etmeyi başarmış olan bir model olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Kullanıcı yorumlarına baktığımız zaman bu modelin her zaman konfor ve performans noktasında başarılı olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Peugeot 207 Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Peugeot 306 Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Peugeot 306 araçlar piyasaya GTI versiyon adıyla sürülmüştür. Motor tipi benzinli, vites tipi manuel, kasa tipi ise 3 kapı olarak bilinmektedir.  Motor hacmi aracın 2,0 olarak belirlenmiştir. Yüksek sürüş performansını sizlere sağlayan Peugeot 306 araçlar yakıt dostu araçlar değildir. C-segmenti model seçenekleri arasında bulunan Peugeot 306 araçlar günümüzde 9.4 litre- 100 km yakıt tükettiği biliniyor. Bu segment araçlara kıyasla bir fazla yakıt tüketimine sahip olması; bu markanın kullanıcı yorumlarında da kendisini göstermektedir.

Güç tüketimi bakımından araç 120 KW düzeyindeyken, tork gücü bakımından 193 düzeyindedir. Önden çekiş özelliklere sahip olması araçların popülerliğini artıran detaylar arasında bulunuyor, son sürat hızda 220 km hıza ulaştığı aracın biliniyor. Ağırlık bakımından araç 1220 kilogram, yük kapasitesi olarak ise 1630 kilogram olarak ön plana çıkmayı başarıyor. CO2 emisyon değeri bakımından araç 224 g-km olarak biliniyor. İç donanım özellikleri aracın deri koltuk düzeydedir, elektrikli otomatik camlar özellikleri bulunuyor.

Teknik donanım özellikleri bakımından ABS sistemine sahiptir ve Anti-blokaj fren sistemine araçlar sahiptir. Dış donanım olarak ise alaşımlı jant, elektrikli aynalar, ısıtmalı aynalar, sis farı, yağmur sensörü bulunuyor. 2022 yılında Peugeot 306 alınabilir, kullanıcı yorumları da %90 oranında olumlu yöndedir. Tüm bu bilgiler ışığında geçmiş yıllardaki deneyimlerden hareketle 2023 yılı itibariyle de Peugeot 306 adından sıklıkla söz ettirmeyi başaran modeller arasında yer almayı başaracağa benzemektedir.

Peugeot 306 Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Peugeot 307 Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Peugeot 307 araçlar ilk kez 2001 yılında piyasaya sürülmüş ve 2010 yılına kadar farklı model seçenekleriyle piyasaya sürülmüş araçlar olarak ön plana çıkıyor. Bunun yanı sıra araçların XT versiyon adıyla piyasaya sürüldüğü biliniyor. Motor tipi olarak benzinli araç kategorisine sahip durumdadırlar ve vites tipi olarak manuel vites tipine araçlar sahiptir. 5 kapı kasa tipine sahiptir, motor hacmi 1.6 olarak belirlenmiştir.

Segment kategorisi olarak Peugeot 307 araçlar C-segment grubuna sahiptir. Yakıt tüketimi 7.2 litre- 100 km olurken, güç olarak 80 KW, tork gücü olarak ise 147 olduğu biliniyor. Önden çekişli model araçlar olan Peugeot 307 araçlar, 1193 kilogram ağırlığa sahiptir. Peugeot 307 performans konusunda başarılı sonuçları ortaya koyduğundan son zamanlarda çok daha yoğun bir düzeyde talep gören bir marka olarak adından söz ettirmeyi başarıyor.

Yük kapasitesi 1693 kilogram düzeyindedir ve son sürat hızda araçlar 190 km-s düzeyindedir. 2022 yılında Peugeot 307 araçlar rahatlıkla alınabilir düzeydedir ve kullanıcı yorumları %80 oranında olumlu yöndedir. %20’lik kısım ise aracın 120 kilometrenin üzerine çıktığında motor sesinden yakınmaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında Peugeot modellerinin 2023 yılı itibariyle de gözde araç modelleri arasında yer aldığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Peugeot 307 Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Peugeot 301 Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Peugeot 301 model araçlar 2012 yılında piyasaya sürülmüş 2018 yılına kadar farklı modellerle piyasada yerini almayı başarmıştır. Peugeot marka araçlar arasında 301 model araçlar dizel özellikleriyle ön plana çıkıyor. Bu özelliği kullanıcılar tarafından %95 oranında olumlu yorumlar almasında etkili olmuştur. Vites tipi olarak aracın manuel vites tipine sahip olduğunu biliyoruz ve kasa tipi olarak ise Sedan kasa tipine sahiptir.

Motor hacmi olarak 1,6 güce sahiptir ve segment olarak C-segment araç kategorisine sahiptir. Yakıt tüketimi bakımından aracın 4,3 litre- 100 km yakıt tükettiği biliniyor. Güç olarak ise aracın 68 KW, tork gücü bakımından ise 230 güce sahip olduğu biliniyor. Burada kullanıcı yorumlarına baktığımız zaman, yakıt performansı konusunda olumlu yönde yorumlardan rahatlıkla söz edebiliriz.

Çekiş güçleri olarak önden çekişli araçlar olarak biliniyor. Ağırlıkları aracın 1090 kilogram olarak bilinirken, yük kapasitesi 1548 kilogram, son sürat hızda araç 180 km hıza ulaşıyor. 2022 yılında Peugeot 301 araçlar gönül rahatlığıyla alınabilir düzeydeki araçlar olarak yüksek donanım özelliklere sahiptirler. Özellikle Peugeot 301 kendine özgü dokusuyla dikkat çekici bir etkiye sahip olan bir model olarak adından sıklıkla söz ettiriyor.

Peugeot 301 Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Peugeot 407 Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Versiyon adı olarak DYNAMIC ismiyle piyasaya sürülen Peugeot 407 araçlar 2005 yılından 2011 yılına kadar piyasada varlık göstermiştir. Motor özelliklerini incelediğimizde araçların benzinli motor özelliklerine sahip olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Bunun yanında vites tipi olarak manuel özelliklere sahiptir.  Kasa tipi olarak araçların sedan tipe sahip olduklarını biliyoruz.  Araçların motor hacmi 2,0 olarak biliniyor ve D-segmenti kategoriye sahiptir. Yakıt tüketimi 8,1 litre- 100 km düzeyindedir. Güç olarak araçların 101 KW, tork gücü olarak ise 200 tork gücüne sahip olduğu biliniyor.

Önden çekişli özelliklere sahiptir ve 1415 kilogram özelliklere sahip olmasıyla araçlar biliniyor. Yük kapasitesi bakımından araçların 1995 kilogram olduğu biliniyor. Son sürat hızda araçlar 213 km düzeyindeyken, CO2 emisyon değeri ise 194 gram olarak belirlenmiştir.

İç donanım özellikleri bakımından araçlar kullanıcılardan tam not almayı başarmış araçlar olarak biliniyor. Arka kol dayama, hız sabitleyici, ön kol dayama, yol bilgisayarı gibi özellikleri Peugeot 407 araçlarda bulunuyor. 2022 yılında ve daha sonraki yıllarda Peugeot 407 araçlar kesinlikle alınabilecek araçlar olarak ön plana çıkmayı başarıyor. Böylece Peugeot nasıl araba, alınır mı? Sorularına yanıtlar verdik. Siz de yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz!

Peugeot nasıl bir markadır?

Fransa’nın uluslararası otomotiv markası olarak ün kazanan Peugeot; hem ticari hem de binek araç modelleriyle tutulan bir marka olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Peugeot 206 nasıl bir araba?

Hem iç hacmi bakımında konforlu olan hem de performans konusunda etkili bir marka olan Peugeot 206 elektronik donanımı bakımından zayıf bir modeldir.

Pejo 206 sedan kasa neden ülkemizde tutulmuyor?

Pejo 206 modelinin ülkemizde tutulmuyor olmasının en temel nedeni, bu araç modelinin rakiplerinin çok güçlü olmasıdır.

Yorum yapın