Radyatör Tamiri Nasıl Yapılır ve Fiyatları Ne Kadar?

Radyatör tamiri oldukça sık uygulanan bir tamir türüdür. Tıkalı radyatörlerde ve delik araç radyatörlerinde sıklıkla kullanılan bu yöntem oldukça sağlıklı bir tamir türüdür. Yenisi oldukça pahalı olduğundan dolayı araç sürücüleri çoğu zaman radyatör tamirinin daha uygun olmasından dolayı bu tamir yöntemini tercih etmektedirler.

Radyatör Tamiri Nasıl Yapılır?

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Radyatör tamiri için gittiğiniz usta aracınızda ki radyatörü çıkartmak üzere hareket eder. Radyatörün üzerinde bulunan fan motoru da çıkartılır ve sonrasında ustanız radyatör için bir kaçak testi yapar. Genellikle su dolu bir küvetin içine radyatör sokulur ve hava basılır. Bu esnada radyatörde bulunan kaçaklar belirlenir. Sonrasında ise usta tarafından radyatöre kaynak makinesi ile lehim atılır. Bu sayede radyatör delik tamiri tamamlanmış olur.

Radyatör Tamiri Fiyatları Ne Kadar?

Radyatör tamiri fiyatları radyatöre göre farklılık gösterebilir. Fakat günümüz de istenen ücretleri bir tablo halinde ortalama fiyatlar olmak üzere paylaşalım. Tabloda radyatör tamiri fiyatı ve radyatör şişleme ücreti yer almaktadır.

MarkaRadyatör tamir fiyatı
Opel Vectra b radyatör tamiri300 TL
Tipo radyatör tamiri200 TL
Astra g radyatör tamiri300 TL
Tofaş Doğan, Şahin radyatör tamiri200 TL
Megane radyatör tamiri250 TL
Hyundai Accent Radyatör tamiri230 TL
Skoda Favorit, Felicia radyatör tamiri230 TL
2022 radyatör tamiri fiyatı

Klima Radyatörü Tamiri

Klimanın sağlıklı bir şekilde çalışması için tamamen sağlam olması gerekir. Klima sistemi eskisi gibi soğutmuyor veya ısıtmıyorsa elden geçme zamanı gelmiş demektir. Pisliklerden dolayı tıkanmış klimalar gerektiği gibi çalışamaz. İçerisinde su akışı verimli olmadığı için su her yere gidemez ve klima sisteminde bir takım sorunlar oluşur. Klima radyatör tamiri ise ortalama 200 – 400 TL arasındadır.

Alüminyum Radyatör Tamiri

Alüminyum radyatörler genellikle tamiri bakır olana göre daha teferruatlı radyatördür. Tamiri bir usta tarafından yapıldığında uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu yüzden radyatör tamiri işlerinde kaliteli ve güvenilir lehim işinde usta kişiler ile çalışmanız tavsiye edilir.

Radyatör tamiri üzerinde durulması gereken bir iştir. Suyun azalması sonucunda daha büyük masraflar ortaya çıkabilir. Bu yüzden radyatörde bir delik veya su eksiltmesi mevcut ise hemen radyatör tamiri yapan bir usta ile iletişime geçmeniz gerekir.

5/5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.