Porsche Taycan Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Porsche Taycan fiyat listesi ve özellikleri paket seçeneklerine bağlı olarak değişiyor. Porsche Taycan, Porsche’nin elektrikli model aracı olarak ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda benzinle çalışan araçlara karşı olağanüstü bir performans avantajı sunmaktadır. Günümüzde mevcut olan iki model Taycan 4S ve Taycan Turbo olarak ön plana çıkmaktadır.

Taycan 4S, 571 beygir gücüne kadar maksimum güç çıkışına ve 463 lb -ft’ye kadar maksimum torka sahiptir. Tek bir şarjla 203 km kadar maksimum menzil sunmaktadır. Ayrıca 155 km/saat azami hıza sahiptir. Taycan Turbo, 670 beygir gücüne kadar maksimum güç çıkışı ve 627 lb -ft’ye kadar maksimum torka sahip güçlü bir elektrik motoru ile donatılmıştır.

Tek bir şarjdan 280 km kadar maksimum menzil sunmaktadır.Aynı zamanda 162 km/saat azami hıza sahiptir. Her iki model de düşük ağırlık merkezine sahip alüminyum yoğun bir şasiye ve optimum denge için gelişmiş bir havalı süspansiyon sistemine sahiptir.

Her iki modelde de arkadan itişli, adaptif Rejeneratif Fren Sistemi ve yolda olağanüstü güvenlik ve stabilite için dört tekerlekten direksiyon sistem özelliği bulunmaktadır. Araçlar, sürücüye yolda ihtiyaç duydukları desteği sağlayan adaptif sabit hız kontrolü ve şerit merkezleme gibi bir dizi farklı sürüş destek sistemine sahiptir.

Porsche Taycan Fiyat Listesi ve Özellikleri

Porsche Taycan Yakıt Tüketimi

Porsche Taycan araçları, piyasadaki teknolojik olarak en gelişmiş otomobillerdir. Bu araçlar, üstün performans ve güvenilirlik sağlamak için en son teknolojiyle tasarlanmıştır. En iyi performansı sağlamak için Porsche Taycan araçları, aşağıdakiler gibi etkileyici teknik özelliklere sahiptir:

  • Dört tekerlekten çekiş sistemi – Bu gelişmiş sistem, her türlü arazide tutarlı ve güvenilir kontrol avantajı sağlamaktadır.
  • Güçlü lityum iyon pil – Tek bir şarjla 310 km düzeyine kadar etkileyici bir menzile sahip olan pil, türünün en uzun ömürlülerinden biridir.
  • Ecoboost – Bu özellik, enerjiyi daha verimli kullanarak yakıt tasarrufu sağlar.
  • Rejeneratif frenleme – Araçlarda bulunan bu özellik araç yavaşladıkça enerjiyi geri kazanarak menzili daha da genişletir.
  • Adaptif havalı süspansiyon – Günümüzde bu özellik sürüş sırasında hava basıncını artırarak daha yumuşak ve daha konforlu bir sürüş sağlar.
  • Çift motor kurulumu – Araçlarda bulunan bu gelişmiş sistem, daha dinamik bir sürüş deneyimi için daha fazla güç ve tork sağlar.
  • Tork yönlendirme – Bu özellik, torku tekerlere ayrı ayrı böler ve yönlendirir. Böylece daha iyi viraj alma ve yol tutuş sağlar. Porsche Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız!
Porsche Taycan Kampanyalı Fiyat Listesi

Porsche Taycan Kampanyalı Fiyat Listesi

Araçların güç aktarma sistemi, iki elektrik motorunda maksimum 600 beygir gücü ve 649 kg tork sunmaktadır. Bu, 3.2 saniye gibi kısa bir sürede 0 -60 km/saat hızlanma özelliği sağlamaktadır. Araçlar, 82 kWh lityum – iyon pil özelliklerine sahiptir. Dolayısıyla tek bir şarjla 203 km kadar menzil avantajı sunmaktadır. Bu, menzili genişleten 91 kWh pil ile tam şarjla 270 km kadar uzatılabilir. Şarj açısından araçlar, bir DC hızlı şarj cihazına bağlandığında maksimum 270 kW şarj oranına ulaşabilmektedir.

İlginizi Çekebilir; Porsche Panamera Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Bu yaklaşık 22 dakikalık tam şarj süresi anlamına gelir. AC şarjı ve rejeneratif frenleme gibi çeşitli yerleşik özellikler de vardır. Güvenlik özellikleri arasında adaptif sabit hız kontrolü ve Porsche’nin ıslak veya kaygan yollarda sürüş sırasında aracın durumunu ayarlayan Islak Mod özellikleri bulunmaktadır. Porsche Taycan fiyat listesi ve özellikleri Performance Plus için;

MarkaModelFiyat
Porsche TaycanTaycan5.450.000TL
Porsche TaycanPerformance Plus7.490.000TL
Porsche Taycan Kampanyalı Fiyat Listesi
Porsche Taycan ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Porsche Taycan ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Günümüzde araçların ÖTV oranı %60’dır. Markanın araçları çift elektrik motoruna sahiptir. Biri önde ve biri arkada bulunmaktadır. Dolayısıyla birlikte 774 lb -ft’lik bir tepe torku ile 670 beygir gücüne kadar üretim yapmaktadır. Bu özellik günümüzde Taycan’ın3.5 saniyede 0 -60 km/saat ve aynı sürede 0 -100 km/saat hıza ulaşmasını sağlar. Buna ek olarak, bu araçlar son derece verimlidir ve 93.4 kWh batarya ile eşleştirildiğinde tek bir şarjla 280 km gidebilir.

Otomobiller ayrıca, günümüzde enerji tasarrufu sağlamaya yardımcı olan rejeneratif frenlemeye de sahiptir. Araçların bataryasının yaklaşık 25 dakika içinde tam olarak şarj edilmesini sağlayan elektrikli araçlar için en hızlı 800V DC hızlı şarj sistemi mevcuttur. Porsche Taycan fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimiyle birlikte;

MarkaModelFiyat
Porsche TaycanTaycan4.343.232TL
Porsche TaycanPerformance Plus6.234.500TL
Porsche Taycan ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın