Polo Triger Seti Kaç km’de Değişir

Araçlar da hayati öneme sahip bir parça da triger kayışı veya zinciridir. Bazı otomobillerde zincir olarak gelebilmektedir ve oldukça uzun ömüre sahiptir. Genellikle zincir olanlarda kopma gibi sorunlar pek yaşanmamaktadır. Fakat belirttiğimiz VW Polo modellerinde ise kayış mevcuttur. Polo triger seti hakkında tüm bilgileri sizler için bir araya getirdik.

Triger kayışları belirli kilometrelerde değiştirilmelidir. Birçok otomobil sahibi, triger sisteminin yıllık yenilenmesi gerektiğini düşünür. Bu yanlıştır. Triger setinin belirli bir kilometre ömrü vardır ve o dereceye yaklaşıldığı zaman değiştirilmesi gerekmektedir.

Kayış değişimi modelden modele değişebilmekte ve işcilik ücretleri de bir hayli fazla olabilmektedir. Bu yüzden zamanı gelmeden triger kayışı veya değişimi yapılmasının pek bir faydası olmayacaktır.

İstisna durumlar elbette mevcuttur. Aracınızın triger değişimi gelmeden önce de herhangi bir arızası olduğunda veya triger ses yaptığında değişilebilir.

Polo triger kayışı kaç binde değişir

Bu kilometre dolduğunda servise veya ustaya gidilerek triger kayışı değiştirilir ve bu süre içerisinde yıpranmış olan triger kayışı görevini ve zamanlamasını daha iyi yapar hale gelir. Bu kayışlar yüksek kalite standartlarında üretildikleri için bu ömre sahiptir. Yıl olarak ise birçok usta veya servis 4 yılda bir değişim yapılmalı diye tavsiye eder.

Polo Triger Zinciri Kaç Binde Değişir?

Fakat günümüz teknolojisinde üretilen yeni birçok modelin kullanma kılavuzunda triger değişiminin 150.000 km’ye kadar çıkabildiğini görebilmektedir. Bu her araç için geçerli olmamaktadır. Net bilgiye ulaşmak için modellerin kullanma kılavuzlarını okuyabilirsiniz.

Polo Triger Kayışı Değişimi Fiyatları

Bu fiyatlar servis veya ustaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Triger setlerini zamanında değiştirmelidir. Zamanında değişim yapılmadığı taktirde kayışta kopma olabilir. Zincirli sistemlerde ise zamanla zincir sesi gelmeye başlar ve araçta zamanlama sorunları meydana gelir. Bu sırada daha büyük problemler ile karşı karşıya kalınabilir.

Triger kayışı değişip değişmediğini nasıl anlarız?

Volkswagen triger kayışı kaç km de değişir?

Volkswagen aracınızdaki triger kayışını değiştirmeye zamanı ortalama 90 bin kilometredir.  Burada aracınıza düzenli aralıklar halinde bakım yaptırmanız, triger kayışının ömrünü doğrudan etkilemektedir. Bununla birlikte Volkswagen aracınızın her yıl bakımını yaptırırken triger kayışını kontrol ettirmenizde fayda vardır. Tam da bu noktada şayet 90 bin kilometrelik mesafede aracınızı kullanmamışsanız böyle durumlarda 3 yılın ardında triger kayışınızı değiştirmenizde fayda vardır. Sonuç olarak triger kayışı bir aracın en kritik parçaları arasında yer almaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak triger kayışının kopmadan önce değiştirilmesi çok daha büyük boyutlu arızalardan sizi koruyacağını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Volkswagen triger kayışı kaç km de değişir?

Triger kayışı değişip değişmediğini nasıl anlarız?

Triger kayışı, aracınızın motorunun kritik bir bileşenidir. Motorunuzdaki valfleri açan ve kapatan eksantrik milini çalıştırır. Bu parçada bir arızanın ortaya çıkması demek, aracınızda ciddi bir sorunu yaşamanız anlamına gelir. Şayet triger kayışınız kopmaya yakınsa kimi zaman aracınızın motoru biraz daha gürültülü çalışabilir. Ayrıca çarpma sesine benzer bir ses de duyabilirsiniz. Böyle durumlarda bir an önce tamirciye gitmenizde fayda vardır. Arabanızın triger kayışının değiştirilip değiştirilmediğini anlamanın en kolay yolu, sürücü kapısı pervazının iç tarafındaki etikete bakmaktır. Çıkartmanın bir VIN kodu veya en yeniden en eskiye doğru sıralanmış bir yapım tarihi olacaktır.

Yorum yapın