Polo Triger Seti Kaç km’de Değişir

Araçlar da hayati öneme sahip bir parça da triger kayışı veya zinciridir. Bazı otomobillerde zincir olarak gelebilmektedir ve oldukça uzun ömüre sahiptir. Genellikle zincir olanlarda kopma gibi sorunlar pek yaşanmamaktadır. Fakat belirttiğimiz VW Polo modellerinde ise kayış mevcuttur. Polo triger seti hakkında tüm bilgileri sizler için bir araya getirdik.

Triger kayışları belirli kilometrelerde değiştirilmelidir. Birçok otomobil sahibi, triger sisteminin yıllık yenilenmesi gerektiğini düşünür. Bu yanlıştır. Triger setinin belirli bir kilometre ömrü vardır ve o dereceye yaklaşıldığı zaman değiştirilmesi gerekmektedir.

Kayış değişimi modelden modele değişebilmekte ve işcilik ücretleri de bir hayli fazla olabilmektedir. Bu yüzden zamanı gelmeden triger kayışı veya değişimi yapılmasının pek bir faydası olmayacaktır.

İstisna durumlar elbette mevcuttur. Aracınızın triger değişimi gelmeden önce de herhangi bir arızası olduğunda veya triger ses yaptığında değişilebilir.

Polo triger kayışı kaç binde değişir

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Bu kilometre dolduğunda servise veya ustaya gidilerek triger kayışı değiştirilir ve bu süre içerisinde yıpranmış olan triger kayışı görevini ve zamanlamasını daha iyi yapar hale gelir. Bu kayışlar yüksek kalite standartlarında üretildikleri için bu ömre sahiptir. Yıl olarak ise birçok usta veya servis 4 yılda bir değişim yapılmalı diye tavsiye eder.

Polo Triger Zinciri Kaç Binde Değişir?

Fakat günümüz teknolojisinde üretilen yeni birçok modelin kullanma kılavuzunda triger değişiminin 150.000 km’ye kadar çıkabildiğini görebilmektedir. Bu her araç için geçerli olmamaktadır. Net bilgiye ulaşmak için modellerin kullanma kılavuzlarını okuyabilirsiniz.

Polo Triger Kayışı Değişimi Fiyatları

Bu fiyatlar servis veya ustaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Triger setlerini zamanında değiştirmelidir. Zamanında değişim yapılmadığı taktirde kayışta kopma olabilir.

Zincirli sistemlerde ise zamanla zincir sesi gelmeye başlar ve araçta zamanlama sorunları meydana gelir. Bu sırada daha büyük problemler ile karşı karşıya kalınabilir.

5/5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.