Oto Cam Çatlak Tamiri Fiyatları Ne Kadar ?

Araba camlarında bulunan çatlaklar büyük güvenlik riski oluşturmaktadır. Arabalarda çatlak cam tamiri yapan firmaları araştırarak hemen tamir yaptırarak bu problemin önüne geçmek mümkündür. Cam çatladığı andan itibaren yapılan cam çatlak tamirleri oldukça uzun ömürlü olmaktadır.

Araç Cam Tamiri Fiyatları 2023 yılında Ne Kadar?

Camın büyüklüğüne ve aracın modeline göre fiyatlar değişmekle beraber 1500 TL ile 4500 TL arasında tutabilmektedir. Bu cam çatlağı tamiri yapacak olan servisin veya ustanın tecrübesine ve yoğunluğuna göre değişebilmektedir.

Araba Camı Tamiri Sonrası Çizik Kalır mı?

Cam çatlağı tamiri yapan firmalar her ne kadar çizik kalmasın diye uğraşsa da bazı durumlarda ince kılcal çizikler kalabilmektedir. Bu görüşü engellemeyen ufak bir çiziktir ve hiçbir problem oluşturmamaktadır. Araba çatlak cam tamiri yapan firmalar ile bu durumu konuşarak netliğe kavuşturabilirsiniz.

Oto Cam Çatlak Tamiri Güvenli mi?

Araç camında ufak bir çatlak varsa güvenli ve sağlıklı bir şekilde tamir edilmektedir. Camın çatladığı günden itibaren hemen yaptırılırsa başarı ihtimali çok daha fazla artmaktadır. Bu yüzden cam çatlak tamiri işlerini geciktirmemek çok önemlidir.

Küçük taş izleri dahi araç camlarına zarar verebilir. Özellikle seyir halinde iken cama gelen taş sıçramaları sayesinde araba camı çatlamakta ve hemen tamir yapılmadığı taktirde bu çatlak ilerleyen günler de daha da büyümektedir. Bu yüzden küçük taşların oluşturduğu çizikleri bile hemen cam tamiri yapan firmalara götürerek durum değerlendirilmesi yapılmalıdır.

Oto cam çatlağı tamiri ne kadar sürer?

Çatlağın büyüklüğüne göre süre değişmekte. Ufak taş sıçramaları ile oluşan ince çatlaklar 1 saatte tamir edilirken, derin cam çatlakları 3 saat kadar sürebilmektedir. Ayrıca gideceğiniz onarım firmasının yoğunluğuna göre de süre değişecektir. Araba camı çatlaması tamiri için mutlaka profesyonel firmalar ile çalışmanız önemli bir konudur. Tamir işleri genellikle uzmanlık gerektirdiği için uzmanlar ile çalışmak en garantili yoldur.

Cam çatladı ne yapmalıyım?

Oto cam çatlağı tamir edilir mi?

Günümüz koşullarında oto cam çatlaklarının tamir edilebilir bir özelliğe sahip oldukları bilinmektedir. Şayet ön camınızda 3 santimden daha uzun bir çatlak varsa, onu değiştirmenin zamanı gelmiş demektir. Çünkü muhtemelen, hasar zamanla büyüyecek ve sonunda yayılacaktır. Çatlaklar ayrıca ön camınızın yapısal bütünlüğünü tehlikeye atabilir ve tam gelişmiş kırıklara dönüşebilir. Bu da sürüş güvenliğini doğrudan etkileyecektir. Ön camınızda küçük bir çatlak varsa, bazı özel aletler ve sızdırmazlık maddesi ile tamir edebilir. Bununla birlikte, ön camınız ciddi şekilde hasar görmüşse veya kendi başınıza tamir etmeye çalışarak daha fazla hasar verme riskini almak istemiyorsanız, oto camı onarımı ve değişimi konusunda yardım almak için uzmanlarla iletişime geçmelisiniz.

Oto cam çatlağı tamir edilir mi?

Oto Çatlak Camlı araç muayeneden geçer mi?

Bir araçta yer alan cam çatlağının muayeneden geçip geçmeyeceği tamamıyla bu çatlağın görüş mesafesini etkileyip etkilemediğiyle ilgilidir. Dolayısıyla aracınızda yer alan cam çatlağı görüş mesafenizi etkiliyorsa böyle bir durumda aracınız da muayeneden geçmeyecektir. Araç camları kırılmak yerine küçük parçalara ayrılacak şekilde tasarlanmış güvenlik camından yapılmıştır. Bu, oto camları bir kaza durumunda daha güvenli hale getirmektedir. Ancak aynı zamanda, çatlamış bir ön camı tamir etmenin, bir kaya veya başka bir keskin cisimle kırılan bir camı tamir etmekten daha zor olduğu anlamına gelir.  Şayet aracınızda büyük çaplı bir çatlak varsa ve muayeneye de gidecekseniz muayene öncesinde aracınızın camını değiştirmenizi öneriyoruz.

Oto Çatlak Camlı araç muayeneden geçer mi?

Cam çatlağı ilerler mi?

Yakın zamanda bir araba kazası geçirdiyseniz ve ön cam veya diğer camlar çatladıysa, çatlağın ilerleyip ilerlemeyeceğini merak ediyor olabilirsiniz. Genel olarak cam çatlağı zaman içerisinde kendiliğinden ilerleme eğilimdedir. Burada anlaşılması gereken ilk şey, bir araba camının, sızdırmazlık maddesi ile birbirine yapıştırılmış iki parça camdan yapıldığıdır. Bir araba camı çatladığında, genellikle bu cam parçalarından birinde olur. Çatlak, dolgu macunu boyunca yayılmaya devam edebilir ve sonunda diğer cam parçasına ulaşabilir. Budan dolayı şayet aracınızda küçük bir cam çatlağı oluşmuşsa hızlı bir şekilde tamir ettirmenizde fayda vardır. Diğer türlü zaman içerisinde bu cam çatlağı daha da yayılacak ve bu durum zamanla görüşünüzü de olumsuz olarak etkileyecektir.

Cam çatlağı ilerler mi?

Cam çatladı ne yapmalıyım?

Şayet aracınızda cam çatlamışsa ilk sorulması gereken soru çatlağın ilerleyeceği bir yerde olup olmadığıdır. Mesela köşelerden birinde küçük bir çatlaksa, muhtemelen daha da kötüye gitmeyecektir. Ön camınızın ortasındaysa, zamanla siz sürdükçe daha da kötüleşebilir. Böyle durumda çatlağın boyutu önem kazanacaktır. Çatlak 3 santimden daha uzunsa muhtemelen tamir de işe yaramayacaktır. Böyle bir durumda ön camınızı tamamıyla değiştirmeniz önerilmektedir. Özetle; bir çatlağı onarmanın en iyi yolu camın tamamını değiştirmektir. Ancak bu sayede sürüş güvenliğini riske atacak durumlarla karşılaşmazsınız.

Yorum yapın