Opel Astra Periyodik Bakım Tablosu

Opel Astra model araçlarında her markada olduğu gibi belirli km aralıklarında periyodik bakımlar yapılmaktadır. Kullanıcıları detaylı bir şekilde bilgilendirmek için bu periyodik bakımlarının neler olduğunu, kaç km’de bakım ve ağır bakımlarının yapılması gerektiğini fiyatları ile beraber detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Opel Astra Periyodik Bakım Tablosu ve Fiyatları

Öncelikle Opel Astra periyodik bakım deyince akla ne gelir ?

 • Fonksiyonel bakım (Frenler Motor, Şasi)
 • Fonksiyonel bakım (Işık ve Elektronik)
 • Yağ filtresi değişimi
 • Akü kontrolü
 • Fren sıvısı değişikliği
 • İç filtre değişimi

Yukarı da maddeler halinde periyodik bakımda kontrol edilecek yerler listelenmiştir.

Opel Astra Periyodik Bakımları Kaç Km’ de Yapılmalıdır?

Opel markasına göre Astra periyodik bakımları 15.000 km ‘de veya yılda en az bir kere yapılmalıdır. Bu süreçte yukarı da listelenen tüm bakımlar yapılmaktadır.

Opel Astra Ağır Bakım Kaç Km’de Kontrol Edilmeli?

Opel Astra ağır bakım kaç km de olmalıdır şeklinde çok soru gelmektedir. Astra ağır bakımı ortalama olarak 70.000 – 90.000 km aralığında olmaktadır.

Opel Astra Ağır Bakımda Neler Yapılır ?

Ağır bakımlarda aracın tüm aktif olarak çalışan mekanik parçaları kontrol edilir. Maddeler halinde açıklamak gerekirse:

 • Yağ sızıntıları kontrol edilerek giderilir.
 • Periyodik bakımda olan tüm kontroller ağır bakımda da yer alır.
 • Süspansiyon sistemi kontrol edilir.
 • Triger seti kontrol edilir ve gerekli durumda komple set halinde değiştirilir
 • Şanzıman yağı değişimi yapılır.
 • Fren balatası ve fren diski kontrol edilir, gerekli görüldüğünde değiştirilir.
 • Baskı balata değişimi yapılır.
 • Rot ayarı, far ayarı gibi tüm sistemler kontrol edilir.
 • Yağ değişimi gerekli ise yapılır.

Opel Astra Periyodik Bakım Fiyatları 2023

Opel Astra periyodik bakım fiyatları tablo halinde paylaşılmıştır. Bu fiyatların servislere göre farklılık göstereceğini unutmamak gerekir. Servisin kullanacağı parçaya, markasına göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Fakat ortalama olarak Astra yıllık periyodik bakım ücretleri şu şekildedir:

ModelYapılacak İşlemFiyat
Opel Astra 1.3 DizelPeriyodik Bakım2500 TL
Opel Astra 1.4 BenzinliPeriyodik Bakım2500 TL
Opel Astra 1,6 CDTİ DizelPeriyodik Bakım2750 TL
Opel Astra 1.4 T ( Turbo Motor )Periyodik Bakım2750 TL
Opel Astra 1.6 T ( Turbo Motor )Periyodik Bakım2850 TL
Opel Astra H Periyodik Bakım2850 TL
Opel Astra H 1.3 CDTiPeriyodik Bakım2880 TL
Opel Astra J Periyodik Bakım2750 TL
2023 Opel Astra Periyodik Bakım Fiyatları

Opel Astra Ağır Bakım Fiyatları 2023

Opel Astra aracında ki yapılacak ağır bakımlar genellikle periyodik bakıma göre çok daha fazla maliyet çıkmaktadır. Tüm araç kontrol edileceği gibi triger seti, şanzıman grubu ürünleri de kontrol edilecek ve gerek görüldüğünde değişecektir. Bu yüzden bu fiyat aralıklarını net bir şekilde paylaşmak mümkün olmamaktadır. Tercih edilecek markalara göre fiyatlar çok hareket etmektedir. Fakat sizler yakın zamanda Astra Ağır bakımı yaptırdıysanız tecrübelerinizi yorum kısmından paylaşarak diğer kullanıcılara katkı sağlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Audi Periyodik Bakım Fiyatları 2023
Opel Astra Ağır Bakım Fiyatları 2023

Sonuç olarak Opel Astra bakım fiyatları 2023 yılında farklı nedenlere bağlı olarak güncellenmektedir. Burada bakım yapılırken hangi değişimlerin yapıldığı ve aracın farklı bir sorununun bulunup bulunmadığı gibi kriterler önem kazanmaktadır. Ayrıca ağır bakım fiyatlarıyla periyodik bakım fiyatları arasında birtakım farklılıklar oluşmaktadır. Bununla birlikte genel olarak Opel Astra bakım fiyatlarının 2 bin 500 TL civarında seyrettiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Yine de bu tarz hizmetlerin fiyatlarını sürekli bir şekilde değişiklik gösterdiğini unutmamak gerekmektedir.

Opel yetkili servisi hangi yağı kullanıyor?

Günümüz itibariyle; Opel yetkili servisi, yalnızca üreticinin tüm gereksinimlerini karşılayan yüksek kaliteli, onaylı yağlar kullanmaktadır. Aracınızın performansının etkilenmemesi için her 10 bin kilometrede bir düzenli yağ değişimi yaptırmalısınız. Bundan sonra, yağ seviyenizi 2 ayda bir kontrol etmeniz gerekir. Şayet 1 ayda 1.000 kilometreden daha fazla araç kullanıyorsanız, motor yağını yılda en az bir kez değiştirmeniz önerilir. Bu, motorunuzun ömrünü uzatmanızı mümkün kılar. Ayrıca aşınmış parçalar, kir ve korozyondan kaynaklanan hasarları önlemek için de mutlaka aracınızın yağ seviyesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Ancak bu sayede aracınızdan tam olarak beklediğiniz performansı elde edebilirsiniz.

Opel Astra motor ömrü kaç km?

Opel Astra’nın motor ömrü yaklaşık 800 bin kilometredir. Aracınızın bakım programını takip ederseniz, uzun yıllar herhangi bir büyük sorun yaşamadan güvenle sürebilirsiniz. Opel Astra, Alman üretici Opel tarafından 1979’dan beri üretilen kompakt bir otomobildir. 2019 yılı itibariyle Opel Astra modelinin motor ve şanzımanı yenilenmiştir. Bu tarihten sonra bu modelin performans konusunda ciddi anlamda olumlu bir yönde gelişim gösterdiği bilinmektedir. Bu durumun doğal sonucu olarak Opel Astra gün geçtikçe tutulan ve dünya genelinde de sıklıkla tercih edilen bir model olarak karşımıza çıkmaktadır.

Periyodik bakım geçerse ne olur?

Periyodik bakım kontrolleri, aracınızın en yüksek verimlilikte ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için çok önemlidir. Bu kontroller düzgün ve zamanında yapıldığında, herhangi bir sorunun pahalı onarım gerektiren ciddi sorunlar haline gelmeden önce tespit edilmesine yardımcı olacaktır. Periyodik bakım kontrolleri zamanında yapmazsanız veya tamamen ihmal ederseniz, daha sonra yolda daha pahalı tamiratlara yol açabilir. Sonuç olarak aracınıza düzenli aralıklar halinde bakım yaptırmanız aracınızdan istediğiniz performansı elde etmenizi mümkün kılar. Bundan dolayıdır ki aracınızı en az yılda bir bakıma götürmenizde fayda vardır.

Periyodik bakım nedir?

Bir aracın düzenli olarak motor aksamının ve diğer parçalarının bakımının yapılmasına, periyodik bakım denir.

Opel Astra nasıl bir araba?

Opel Astra, yeni tasarım özelliğiyle hem şehir içinde hem de şehirlerarasında üst düzeyde bir performans ortaya koyabilen bir arabadır.

Yağ değişimi şart mı?

Evet, aracınızın düzenli olarak yağını değiştirmeniz, motor ömrünü ve performansını doğrudan etkiler!

Yorum yapın