Ön Arka Fren Balatası Değişimi Fiyatları 2022

Bakım denildiği zaman akla ilk fren balatası değişimi gelir. Artan fiyatlarlar ile beraber otomobil kullanıcıları fren balatası değişimi kaç tl şeklinde birçok arama yapmaktadır. Fren balatası değişim ücretleri işçilik olarak uygun fiyatlara yapılabilmektedir. Burada önemli olan hangi fren balata markasının seçileceğidir. Bu konuda alttaki bağlantı linki size yardımcı olacaktır.

Fren balatası değişim fiyatları ve işçilik fiyatlarını hemen öğrenin

Fren Balatası Değişimi Fiyat Bilgileri

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Piyasa da birçok fren balata markası mevcuttur. Fren balatası aracın marka ve modeine göre çok farklılık gösterebilmektedir. Örnek vermek gerekirse Hyundai Accent aracına BOSCH marka ön fren balatası satın aldınız. Bu balata ortalama 250 TL fiyat etiketine sahip. Fren balatası + işçilik ücretlerini altta bir araya getirelim.

  • Ön Fren balata değişim işçilik ücreti = teker başına 70 – 100 TL arasındadır. Ön iki teker balata değişimi için sadece işçilik ödeyeceğiniz tutar 140 – 200 TL arasında olacaktır. Bu fiyatın üzerine birde 250 lira fren balatası ücreti ekleyerek hesabı yapabilirsiniz.
Opel astra fren balata değişimi fiyatıBosch ön balata + İşçilik ücreti= 350 TL
Megane 1 fren balatası değişimi fiyatıTRW ön balata + İşçilik 275 TL
Renault Clio 2012 fren balatası değişimi fiyatıMais Ön balata + İşçilik 700 TL
Renault symbol 1998 fren balatası değişimiTRW ön balata + İşçilik 265 TL
Fiorino fren balatası değişimi fiyatıBosch ön balata + İşçilik ücreti= 380 TL
fren balata değişimi fiyatı 2022

Arka Fren Balatası Değişimi Fiyatı

Arka teker fren balatası değişimi de ortalama ön teker fiyatlarındadır. Eski tip araçlarda kampana sistemleri yer alırken, yeni tiplerde disk frenler yer alır. Eski kampana tiplerinde fren balatası değişimi biraz daha zor olmaktadır. Bu sebeple bazı servisler işçilik tutarını fazla alabilmektedir.

  • Arka Fren balata değişim işçilik ücreti = 75 – 110 TL arası değişmektedir. Alacağınız arka balata markası ve fiyatının üzerine işçilik ücretlerini de ekleyerek ortalama fiyatları elde edebilirsiniz.

Fren Balatası Değişimi Ne Kadar Sürer ?

Fren balata değişimi çok kısa süren bir işlemdir. Eğer servisin yoğunluğu yoksa teker başı ortalama 5 dakika sürmektedir. Yani 4 tekerin fren balatası değişecek ise ortalama 20- 30 dakika gibi bir sürede fren balatası değişimi yapılmaktadır.

Puan ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.