Ön Arka Fren Balatası Değişimi Fiyatları 2023

Bakım denildiği zaman akla ilk fren balatası değişimi gelir. Artan fiyatlarlar ile beraber otomobil kullanıcıları fren balatası değişimi kaç tl şeklinde birçok arama yapmaktadır. Fren balatası değişim ücretleri işçilik olarak uygun fiyatlara yapılabilmektedir. Burada önemli olan hangi fren balata markasının seçileceğidir. Bu konuda alttaki bağlantı linki size yardımcı olacaktır.

Fren balatası değişim fiyatları ve işçilik fiyatlarını hemen öğrenin

Fren Balatası Değişimi Fiyat Bilgileri

Piyasa da birçok fren balata markası mevcuttur. Fren balatası aracın marka ve modeine göre çok farklılık gösterebilmektedir. Örnek vermek gerekirse Hyundai Accent aracına BOSCH marka ön fren balatası satın aldınız. Bu balata ortalama 750 TL fiyat etiketine sahip. Fren balatası + işçilik ücretlerini altta bir araya getirelim.

  • Ön Fren balata değişim işçilik ücreti = teker başına 170 – 200 TL arasındadır. Ön iki teker balata değişimi için sadece işçilik ödeyeceğiniz tutar 340 – 500 TL arasında olacaktır. Bu fiyatın üzerine birde 550 lira fren balatası ücreti ekleyerek hesabı yapabilirsiniz.
Opel astra fren balata değişimi fiyatıBosch ön balata + İşçilik ücreti= 750 TL
Megane 1 fren balatası değişimi fiyatıTRW ön balata + İşçilik 675 TL
Renault Clio 2012 fren balatası değişimi fiyatıMais Ön balata + İşçilik 1400 TL
Renault symbol 1998 fren balatası değişimiTRW ön balata + İşçilik 665 TL
Fiorino fren balatası değişimi fiyatıBosch ön balata + İşçilik ücreti= 780 TL
fren balata değişimi fiyatı 2022

Arka Fren Balatası Değişimi Fiyatı

Arka teker fren balatası değişimi de ortalama ön teker fiyatlarındadır. Eski tip araçlarda kampana sistemleri yer alırken, yeni tiplerde disk frenler yer alır. Eski kampana tiplerinde fren balatası değişimi biraz daha zor olmaktadır. Bu sebeple bazı servisler işçilik tutarını fazla alabilmektedir.

  • Arka Fren balata değişim işçilik ücreti = 175 – 310 TL arası değişmektedir. Alacağınız arka balata markası ve fiyatının üzerine işçilik ücretlerini de ekleyerek ortalama fiyatları elde edebilirsiniz.

Fren Balatası Değişimi Ne Kadar Sürer ?

Fren balata değişimi çok kısa süren bir işlemdir. Eğer servisin yoğunluğu yoksa teker başı ortalama 5 dakika sürmektedir. Yani 4 tekerin fren balatası değişecek ise ortalama 20- 30 dakika gibi bir sürede fren balatası değişimi yapılmaktadır.

Fren Balatası Markaları

Fren Disk Taşlama Fiyatları

Fren disk taşlama, eski fren diskinizi taşlama ve yeni gibi gösterme sürecinde yardımcı olur. Bir araba satın aldığınızda, belirli bir süre sonra değiştirilmesi gereken bir takım fren balataları ile birlikte gelir. Bunun nedeni, fren balatalarının bir süre sonra aşınarak fren performansının düşmesidir. Bu, aracınıza düzenli bakım kontrolleri yaptırarak zamanında önlem alınmadığı takdirde ciddi kazalara neden olabilir. Fren diski taşlama işlemi; eskimiş frenin performansını arttırmaya ve estetik açıdan görselliğe sahip olmasını mümkün kılma işlemidir. 2023 yılı itibariyle fren disk taşlama fiyatları gündeme geldiği zaman karşımıza 250 TL ile 500 TL arasında bir fiyat çıkmaktadır. Bu fiyatlar ustadan ustaya değişiklik göstermektedir.

Fren Disk Taşlama Fiyatları

Fren Ayarı Ücreti

2023 yılı itibariyle fren ayarı ücreti 100 ile 300 TL arasında değişiklik göstermektedir. Fren balataları, fren disklerinden daha hızlı aşınır. Ancak, optimum performans ve güvenlik amaçları için hem balatalar hem de diskler düzenli aralıklarla değiştirilmelidir. Bunları ne sıklıkta değiştirmeniz gerektiği, ne kadar düzenli araç kullandığınıza bağlı olarak değişmektedir. Eğer arabanızın sorunsuz çalışmasını istiyorsanız, frenlerinizi her zaman iyi durumda tutmanız gerekir. Özellikle tasarruf etmek istiyorsanız, frenlerinizde her sorun olduğunda aracınızın frenlerini kontrol etmenizde fayda var. Şehir içinde veya otoyollarda sürerken frenlerinizden olağandışı bir ses geldiğini fark ederseniz, zaman içinde ne tür hasarlar verildiğine bağlı olarak bazı fren balatalarının veya fren hidroliğinin yanı sıra diğer onarımların zamanı gelmiş olabilir. Böyle bir durumda fren ayarı yapmanız gerekebilir.

Fren Balatası Markaları

Fren Balatası Markaları

Frenler aracınızın en önemli parçalarından biridir. Onlar olmadan güvenli bir şekilde araç kullanamaz veya kazaları önlemek için zamanında duramazsınız. Frenler, ileri doğru hareket ederken arabanızı yavaşlatarak çalışır. Fren pedalına bastığınızda, iki yüzey arasında sürtünme uygulayan bir mekanizmayı harekete geçirir. Son zamanlarda fren balatası markaları gündeme geldiği zaman aşağıdaki seçenekler karşımıza çıkmaktadır;

  • TRW fren balatası
  • Bosch fren balatası
  • Delphi fren balatası
  • Valeo fren balatası
  • MGA fren balatası
  • Otoco fren balatası
  • Ferodo fren balatası
Yorum yapın