En İyi 5 Fren Balata Markası ve Özellikleri

Otomobillerde fren sistemi yolcu güvenliği için oldukça önemli noktadadır. Frenler şüphesiz ki ilk kontrol edilecek yerlerin başında gelir. Araçlarda kullanılan fren balatalarının kaliteli olması demek fren mesafenizin oldukça iyi olması demektir. Bu yüzden sizler için en iyi fren balata markası ve bu balataların teknik özellikleri konusunda bilgilendirici bir içerik sunmak istedik.

Günümüzde Tercih Edilen En İyi Fren Balataları

Araç bakım vakti geldiği zaman fren balatalarının da değişimi gerekir. Frenlerin daha performanslı hale gelmesi ve daha güvenli olması için fren balatası seçimi çok önemlidir. Günümüz de tercih edilen en iyi fren balatalarını teknik özellikleri ile beraber inceleyelim.

Fren balatası seçiminde çalışma sıcaklıkları, sürtünme katsayısı, test sırasında oluşan mekanik hasarlar bakımından en iyi sonuçları veren markalar konumuzda listelenmiştir.

#1 Ferodo Fren Balatası

Amerikan merkezli olan bu şirket 34 ülkede 100 üretim tesisine sahip olan bir markadır. Fren sistemlerinde oldukça fazla güvenilir bir markadır. Avrupa’ da her 10 araçtan 8’i Ferodo marka fren ürünleri kullanmaktadır. Ferodo balatalarının en dikkat çeken özelliklerinden birisi ise yumuşak ve sessiz ürünler olmasıdır. Bu markaya ait balatalarda kesinlikle ıslık sesi, ötme sesi gibi durumlar yaşanmamakla beraber frenlerin tutması çok daha iyi hale gelmektedir. Ferodo balatası kullanıcı yorumlarında çok sessiz olması ve fiyat bakımından uygun olması çok konuşulmaktadır.

#2 Delphi Fren Balatası

İrlanda’da kurulan marka,1989 yılından bugüne Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Orijinal ekipmanlar ile aynı özelliklerde tasarlanan bu fren balataları daha kısa mesafede frenleme yapıyor ve geliştirmiş oldukları teknolojik alt yapılar sayesinde çok daha iyi bir fren performansı sunuyor. Uzun süre dayanıklılık sunan balataların ayrıca çok sessiz olduğunu da belirtmek isteriz.

#3 TRW Fren Balatası

Fren ekipmanları konusunda oldukça başarı sağlayan TRW; Amerika merkezli bir şirkettir. Şirket 40 ülkede fren ekipmanları konusunda oldukça başarı sağlamış ve Dünyanın her yerinde markasından bahsettirmeyi çok iyi şekilde başarmıştır. TRW fren balataları uzun ömürlü ve oldukça sessiz bir yapıya sahiptir. TRW balataları sürekli test edilmekte ve her zaman yeni teknolojiler kullanılarak geliştirilmekte olan bir fren balatasıdır. TRW kullanıcı yorumlarına baktığımız da bu balatanın ne kadar başarılı olduğunu görmekteyiz.

#4 BOSCH Fren Balatası

Hemen hemen herkesin bildiği Bosch markası ülkemizde çok aktif bir şekilde kullanılmakta olan bir balatadır. Alman merkezli olan bu şirket dünya çapında kendini kanıtlamış ve ürünlerinde ki kaliteler tüm kullanıcılar tarafından tecrübe edilmiştir. Araçlarınızda BOSCH marka fren batalası mevcutsa fren sisteminizin çok iyi olacağını buradan belirtmek isteriz. Bosch fren balata fiyatları genellikle diğer markalar ile aynı olmaktadır.

#5 Brembo Fren Balatası

İtalya merkezli olan Brembo markası, fren ekipmanları konusunda oldukça iddialı ürünler üretmektedir. Delikli ve oluklu fren balatası konusunda geliştirmeler yapan marka, daha iyi fren performansı ve sessizliği konusunda tercih edilen markalardan birisidir.

En kaliteli balata markalarını sizler için bir araya getirdik. Bu konuda balataların nasıl olduğundan bahsettik. Kullanıcı yorumları açısından fiyat performans ürünleri olan bu balatalar araçlarda oldukça fren performansını iyileştirmektedir. Fren balata seçimi yaparken kaliteli markalardan satın almanız hem can güvenliği ve frenleme kalitesi açısından oldukça önemlidir.

Yorum yapın