Muayene / Vergi 15.831 0

Motor Şasi Numarası Okunmuyor Muayeneden Geçer mi?

Birçok kullanıcı , muayene sırasında motor no okunamıyor , motor numarası silinmiş muayeneden geçer miyim diye merak etmektedir. Bu sorunun cevabına detaylı bir şekilde yer veriyoruz.Özellikle bu sorun eski arabalarda baş gösterir. Zamanla yıpranan motor , kirlenen motor korozyona uğrar ve motor üzerindeki numaraları okunamaz hale getirir.Bu gibi nedenlere maruz kalmamak için her 6 ayda bir motor temizliği gereklidir.Motor temizliği nasıl yapılır ?

Tüvtürk Motor şasi Numarası okunamıyor, aracım muayeneden geçer mi?

Evet geçebilir. Hafif kusur olarak aracınız teslim edilir.

Muayeneye gitmeden önce bu motor numaralarını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca motoru değişmiş araçlar da muayenede motor no değişmiş, motor numarası okunamıyor gibisinden kusurlar karşısına çıkabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Muayenesiz Araç Bağlanır Mı ?

Eski yıllarda Motor şasi numarası okunamıyor olduğunda araçlar ağır kusur olarak not ediliyor ve muayeneden geçemiyordu. Fakat yeni düzenlemeler ile motor şasi numarası okunmadığında bile aracınız hafif kusur ile geçecektir.

Birçok kullanıcı motor şasi numarası okunamadığı için endişeli olmaktadır. Bu yüzden servislerde motor şasi numarasının okunması için çalışma bile yapmakta olan kullanıcılar vardır. Motor şasi numarasının okunması her ne kadar rahatlatıcı olsa da okumayan numaralar muayeneden hafif kusur olarak geçmektedir. Bu yüzden pek endişe edilecek bir durum yoktur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Hurda Belgeli Araç Nedir? Nasıl Alınır?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir