Mercedes Periyodik Bakım Fiyatları 2023

Mercedes periyodik bakım tablosu ve periyodik bakım fiyatlarını siz kullanıcılar için bir araya getirdik. Mercedes marka otomobilinizin bakım aralıklarını, periyodik bakım fiyatlarını ve bu bakımlarda nelerin kontrol edildiğini konu üzerinden takip edebilirsiniz.

Mercedes periyodik bakımlarına gününde gitmeniz, km dolduğunda hemen servis randevusu almanız gerekmektedir. Hem araç garantisi hem de motor performansı için periyodik bakımın zamanında yapılması çok önemlidir. Mercedes bakım tablosuna bakarak hangi mekanik ve elektronik parçaların değiştiğini veya kontrol edildiğini görebilirsiniz.

Mercedes Periyodik Bakım Fiyatları ✅

Mercedes yıllık bakım ücretleri ve periyodik bakım ücretlerini alttaki tabloda bulabilirsiniz.

ModelYapılacak İşlemlerBaşlangıç Fiyat
Mercedes C Class C 200 Cdi 2005Periyodik Bakım3092 TL
Mercedes C Class C 200 d 2017Periyodik Bakım3983 TL
C-Serisi Periyodik Bakımbenzinli araçlarda 4.200 TL,
dizel araçlarda 4.800 TL
MERCEDES VITO 1.6 Dizel Periyodik Bakım4683 TL
MERCEDES VITO 2.0 Benzinli Periyodik Bakım4983 TL
Mercedes c180 periyodik bakım ücretiPeriyodik Bakım 4989 TL
Mercedes Periyodik Bakım Fiyatları 2022

Mercedes ağır bakım kaç km de yapılır ?

Mercedes ağır bakım 5yıl/120.000km de yapılır. Ağır bakımda aracın birçok yürür ve elektronik parçaları kontrol edilir ve değiştirilir.

Periyodik bakımlardan önce ✅Mercedes Periyodik Bakım Tablosuna göz atabilirsiniz. Kaç km’de hangi parçaların değişeceğini tabloya bakarak görebilirsiniz.

Mercedes ağır bakım kaç kilometrede yapılır?

Mercedes triger zinciri kaç km de değişir?

Mercedes Triger zinciririnin ortalama olarak 100 bin KM ile 130 KM arasında değiştirilmesi gerekmektedir. Unutmamak gerekir ki triger zinrici, herhangi bir araba motorunun önemli bir parçasıdır. Çünkü bu parça tüm valfleri ve pistonları birbiriyle senkronize tutar. Böylece silindir kapağının içinde hareket ederken birbirleriyle çarpışmazlar. Arabanız çalışırken bu zincir koparsa aracınızın motorunda ciddi anlamda bir arıza durumu oluşur. Dolayısıyla bu tarz bir arıza durumu yaşıyorsanız mutlaka öncesinde triger kayışınızı kontrol etmenizde fayda vardır. Mercedes’te yer alan triger zinciri, motorun kendi ekseni etrafında dönmesini sağlayan bir bileşen olduğundan bu parçaya dikkat ediyor olmak şarttır.

Mercedes triger zinciri kaç km de değişir?

Mercedes 150 bin bakımında neler değişir?

Mercedes 150 bin bakımı söz konusu olduğu zaman karşımıza geniş kapsamlı bir bakım süreci çıkar. Yağ değişimi ve filtre değişimi gibi ana hizmetlere ek olarak, aşırı ısınma, aşırı yükleme ve bakım eksikliği gibi çeşitli faktörlerin neden olduğu herhangi bir hasar veya aşınmayı tespit etmek için motorun durumu kontrol edilmelidir. Gerekirse, diğer parçalar ve pistonlar da dahil olmak üzere hemen her parçanın kontrol edilmesi şarttır. Bu aşamada triger zincirine de bakmak gerekmektedir. Zira triger zinciri; birkaç bağlantıdan oluşur ve gücü krank milinden eksantrik millerine aktarmaktan sorumludur. Bundan dolayı bu parçanın her bakım sürecinde kontrol ediyor olmak şarttır.

Mercedes 150 bin bakımında neler değişir?

Mercedes ağır bakım kaç kilometrede yapılır?

Mercedes araçların ağır bakımları ortalama 150 bin KM’de bir yapılmalıdır. Bu, otomobiller için oldukça önemli bir dönüm noktasıdır. Çünkü bu türden bakım işlemleri aracınızdan üst düzeyde bir performans elde etmenizi mümkün kılar. Böylece aracınızdan üst düzeyde bir performans elde etmeniz gerekir. Bu arada genel olarak, aracınızın tüm parçalarının her 100 bin kilometrede bir veya 7 yıllık kullanımdan sonrasında kontrol edilmesi önerilmektedir. Özellikle bu aşamada triger setine dikkat ediyor olmanız şarttır. Aracınızın çalıştırırken veya rölantide çalışırken sorun yaşadığını fark ederseniz, bunun nedeni aşınmış bir triger zinciri olabilir. Bu durumda seri bir şekilde tamircinize uğramalısınız.

Mercedes c180 ağır bakım kaç km de yapılır ?

Mercedes ağır bakımı modeline göre farklılık göstermektedir. C serisi 7 ileri şanzımanlı modellerde 5yıl/120.000 km de ağır bakım yapılır.

Mercedes e serisi periyodik bakım fiyatları kaç tl ?

E serisi periyodik bakım fiyatları benzinli modellerde 2700 TL, dizel modellerde ise 3400 TL’den başlayan fiyatlarla yapılmaktadır.

Mercedes periyodik bakım ücretleri hakkında hazırladığımız bu konuda merak ettiklerinizi yorum kısmından belirtebilirsiniz.

“Mercedes Periyodik Bakım Fiyatları 2023” üzerine bir yorum

  1. 2006 model polarstar A 150 cvt araç var,145.000 km de,almayı düşünüyorum,ancak yedek parçaları var mı ? bakım onarım ustalık işleri çok maliyetli ve zor mudur ? Kullanan kişilerin bilgi vermesi tercihimdir.Teşekkür ederim.

    Cevapla
Yorum yapın