Mercedes E Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Mercedes E Serisi fiyat listesi ve özellikleri 2023 yılında da merak ediliyor! Mercedes E Serisi araçlar günümüzde 1598 cc silindir hacmiyle ön plana çıkan araçlar olarak biliniyorlar. Serinin en güçlü segmentine sahip olmalarıyla ön plana çıkan bu araçların günümüzde 160 HP beygir gücü kapasiteleri mevcuttur. Araçlar güvenlik puanı bakımından 5 üzerinden 5 puan almıştır.

Maksimum hız kapasitesi olarak araçların günümüzde yaklaşık olarak 226 km/s özelliklerinde olduğu biliniyor. Ek olarak araçların günümüzde 0 ile 100 km hızlanma değerleri 8.4 saniye olarak ölçülmüştür. Maksimum tork kapasitesi olarak otomobillerin tork özellikleri 360 Nm olarak ön planda yer almayı başarıyor. Vites tipi özellikleri 9 ileri otomatik özelliklerdedir, yakıt türü olarak ise serinin araçları dizel motorludur.

Uzunluk ölçülerine baktığımızda araçların 4935 mm, genişlik özellikleri olarak ise 1852 mm, yükseklik ise 1460 mm olarak ölçülmüştür. Boş ağırlık kapasitelerini incelediğimizde serinin araçlarının 1660 kg düzeyinde olduğunu biliyoruz. Bagaj hacmi özellikleri günümüzde E-serisi araçların 540 litre olarak ölçülmüştür. Hız sabitleme sistemi başta olmak üzere araçlarda otomatik frenleme sistemleri mevcut durumdadır.

Mercedes E Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi
Mercedes E Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

Mercedes E Serisi Yakıt Tüketimi

Serinin araçlarının yakıt tüketimi günümüzde merak edilen konular arasında bulunuyor. Araçların her şeyden önce günümüzde yakıt performansını incelediğimizde dizel motorlu araçlar oldukları biliniyor. Şehir içi ortalama yakıt tüketimi özelliklerini incelediğimizde E-serisi araçların günümüzde 5.4 litre yakıt tükettiklerini bilmekteyiz.

Şehir dışı ortalama yakıt tüketimi özellikleri incelendiğinde ise araçların 4.3 litre yakıt tüketimi gerçekleştirdiklerini bilmekteyiz. Karma yakıt tüketimi özellikleri E-serisinin araçlarının 4.7 litre olarak ön plana çıkarken, yakıt deposu özellikleri ise 50 litre olarak belirlenmiştir. 9 ileri otomatik vitesli araçlar olarak biliniyorlar ve 1598 cc silindir hacmi araçlarda bulunan özellikler arasında bulunuyor. 0 ile 100 km hızlanma değerleri araçların yaklaşık olarak 8.4 saniye olarak ön plana çıkıyor.

ABS sistemi, ESC sistemi, yokuş kalkış desteği, profesyonel sürüş desteği, otomatik direksiyon özellikleri araçlarda bulunuyor. Aynı zamanda araçlar yol tutuş kabiliyeti özellikleri mevcut olup, navigasyon çizelgesi de araçlarda vardır. Araçlarda multimedya ekran bulunuyor ve deri koltuklar araçların aksesuarları arasında yer almasıyla biliniyor. Elektrikli ayna sistemleri gene araçlarda mevcut olan özelliklerden birkaçıdır. Mercedes Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız!

Mercedes E Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi
Mercedes E Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

Mercedes E Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

Kampanyalı fiyat listesi araçların günümüzde birçok özelliğe bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Araçların donanım paketi başta olmak üzere tasarım paketi, aksesuar seçenekleri gibi farklar fiyatları etkileyen anahtar unsurlardır. E-serisi araçların günümüzde fiyat listesi sürekli olarak değişiyor ve piyasa koşullarına göre farklılık gösterebiliyor.

Silindir hacmi özellikleri 1598 cc olarak ön plana çıkarken, beygir gücü özellikleri araçlarda 160 HP olarak ön plana çıkmayı başarmıştır. Maksimum tork kapasitesi araçlarda 360 Nm özelliklere sahip olmasıyla beraber otomatik vitesli araçlar olarak biliniyorlar. 540 litre bagaj hacmi mevcut olup, 226 km maksimum hız kapasitesi araçlarda mevcut durumdadır. Dizel motorlu araçlar olmaları onları yakıt dostu araçlar yapan en önemli faktörler arasında ilk sırada yer alıyor. Mercedes E Serisi fiyat listesi ve özellikleri AMG, 3-300 AMG MATIC için;

MarkaModelFiyat
Mercedes E SerisiExclusive2.416.000TL
Mercedes E SerisiAMG2.445.000TL
Mercedes E SerisiE-300 Exclusive3.567.500TL
Mercedes E SerisiE-300 AMG MATIC3.612.500TL
Mercedes E SerisiPerformance8.569.500TL
Mercedes E Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi
Mercedes E Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

Mercedes E Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Mercedes E Serisi araçların ÖTV indirimi araç sürücüleri tarafından merak edilen en önemli faktörler arasında bulunuyor. Her şeyden önce araçların ÖTV oranları günümüzde %110 olarak belirlenmiş olup bu oranı etkileyen en önemli faktör silindir hacmidir. Silindir hacmi başta olmak üzere fiyat listesi araçların ÖTV oranlarını etkileyen en önemli unsurların başında yer alıyor.

Günümüzde T.C. vatandaşı olan ve %90 engel durumu bulunan vatandaşlarımız araçları %0 ÖTV’siz olarak satın alabiliyorlar. Böylelikle ekonomik olarak kişiler uygun fiyatlara araçları vergisiz olarak satın alabiliyorlar. %45 ile %89 arasında engel durumu bulunan kişiler ise günümüzde araçları %27 ÖTV indirimli olarak satın alabiliyorlar. Aynı zamanda %18 oranında KDV indiriminden de kişiler yararlanma avantajına sahip durumdadır. Mercedes E Serisi fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimli bir şekilde aşağıdaki gibidir;

MarkaModelFiyat
Mercedes E SerisiExclusive1.754.444TL
Mercedes E SerisiAMG1.865.656TL
Mercedes E SerisiE-300 Exclusive2.643.446TL
Mercedes E SerisiE-300 AMG MATIC2.965.540TL
Mercedes E SerisiPerformance7.234.533TL
Mercedes E Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın