Mazot Pompası Tamiri Fiyatı 2023

Mazot pompası dizel araçlarda bulunmaktadır. Zaman içerisinde bakımsızlıktan veya kötü yakıttan etkilenen mazot pompası arızası yaşanabilmektedir. Mazot pompasının genellikle arızalanma sebepleri arasında kalitesiz yakıt yer alır. İstasyonlardan alınan kalitesiz dizel yakıtları mazot pompasına yük yapabilmekte ve arızalanmasına sebebiyet vermektedir. Arızalanan mazot pompasının sıfır fiyatı genellikle çok pahalı olduğundan tamir yöntemi çok daha tercih edilen bir uygulamadır.

Mazot pompası tamir fiyatları araç marka ve model bilgisine göre değişmektedir.

Mazot pompası tamiri ne kadar?

Mazot pompası tamiri araç marka ve modeline göre çok değişkenlik gösterir. Mazot pompası tamiri yapan firmanın tam anlamıyla profesyonel olması gerekmektedir. Profesyonel firmalar da tamir ücretini bir tık daha fazla tutar.

Mazot pompası tamiri 2022

1.3 multijet mazot pompası tamir fiyatı2700 TL
Doblo mazot pompası tamiri fiyat2700 TL
Albea mazot pompası tamir takımı fiyatları2600 TL
H100 mazot pompası tamiri2900 TL
Starex mazot pompası tamiri3800 TL
Citroen berlingo mazot pompası tamiri3200 TL
Albea mazot pompası tamiri2700 TL
Fiorino mazot pompası tamir takımı fiyatı2950 TL
Clio 1.5 dci mazot pompası tamiri fiyatı3200 TL
Doblo 1.9 d mazot pompası tamiri fiyatı3100 TL
Traktör mazot pompası tamiri fiyatı2800 – 4200 TL

Mazot pompasının arızası durumunda araç sabahları çalışmakta çok zorlanır. Yakıt tüketiminde büyük artışlar görülür. Ayrıca sürüş esnasında tekleme gibi problemler baş gösterir. Bu gibi arızalarda mazot pompası tamiri yapılması gerekir. Bu tamiri yapacak olan kişinin/servisin profesyonel olması gerekmektedir. Uzun ömürlü bir mazot pompası tamiri için tecrübeli kişiler ile çalışılması şarttır.

Dizel yakıt pompası neden arıza yapar?

Dizel araçlarda mazot pompası arızası nasıl anlaşılır?

Dizel pompası, özellikle dizel bir araçsa, aracınızın hayati bir parçasıdır. Bu pompanın arızalanması sizin ve aracınız için ciddi sorunlara neden olabilir. Herhangi bir hasara yol açmadan pompayı değiştirebilmek için pompanın ne zaman arızalandığını nasıl anlayacağınızı bilmeniz gerekir. Özellikle motor ve bileşenleri arasında uyum sorunları varsa dizel aracınızın mazot pompasında arıza sorunu yaşanacaktır. Örneğin yağ filtreleri motora uyumlu değilse veya doğru takılmamışsa böyle bir durumda mazot pompasında da ciddi anlamda sorunlar yaşanacaktır.

Dizel araçlarda mazot pompası arızası nasıl anlaşılır?

Dizel yakıt pompası neden arıza yapar?

Dizel yakıt pompası arızası, dizel araçlarda en sık karşılaşılan sorunlardan birisidir. Özellikle dizel yakıt pompasının arızalanmasının birçok nedeni vardır. Dizel yakıt pompalarının arızalanmasının bazı yaygın nedenlerini aşağıdaki gibi sıralamak mümkün olmaktadır;

 • Düşük kaliteli dizel yakıt pompasının kullanılması
 • Pompanın dahili parçalarından birinde ortaya çıkan hasar durumu
 • Dizel yakıt pompası ve dizel motorda meydana gelen anormallikler
 • Aracın hatalı bir şekilde kullanılması ve araca yetersiz bakım yapılması

Aracınızın bakımını düzgün yapmazsanız, bu durum aşırı devir veya uzun süre yüksek devirlerde çalışma gibi yanlış kullanımlara neden olabilir. Bu, dizel yakıt pompası gibi parçaların arızalanmasına neden olabilecek iç aksamlarının bozulması da dahil olmak üzere motorunuzda ciddi hasara neden olabilir.

“Mazot Pompası Tamiri Fiyatı 2023” üzerine 9 yorum

 1. Merhaba benim aracım,2001 mod.1.9 düz dizel,Aracımdaki sorun Araç ilk çalıştırmada çalışıyor fakat gaz yemiyor Ancak 10,saniye sonra stop edip yeniden çalıştırdığı da gaz yiyor sorun yok,Beyinci ye getirdim baktı beyinde ve tesisatta sıkıntı yok sorun,pompanın üzerindeki müşür de sorun olduğunu söyledi gazı bazen algılıyor nazende algılamıyor.Bu müşür ün değişimi min masrafı ne kadardır yardımcı olabilir misiniz,İstanbul küçükçekmeceden arıyorum.

  Cevapla
 2. 2004 .1.9 d. Doblom var yakıt pompası arızalı artvin hopada ikamet ediyorum yardımcı olabilirmisinzi

  Cevapla
  • 2004 1.9 Doblo marka model aracınızın Mazot Pompası tamiri ortalama 1900 – 2500 tl arası işçilik dahil masraf çıkarır, servis durumu ve yaşadığınız ile göre fiyatlar farklılık gösterebilir.

   Cevapla
 3. Selamun aleyküm
  İyi günler dilerim sizlere. Benim Passat b 5.5 2.5 tdi v6 Motor arabam ve sanırım yakıt pompası ile sorunum var. Orarımı veya bakımı gerekecek. Beni bilgilendirir seniz sevinirim. Saygılar ve iyi günler dilerim

  Cevapla
  • Öncelikle geçmiş olsun. Pompa tamir fiyatınız ortalama 1000-2500 tl arası tutar diye düşünüyorum. Fiyatlama yaşadığınız ile ve aracınızın ek sorunu olmasına göre değişebilir.

   Cevapla
 4. Benim 2017 model 2635 çiftceker traktörün var çalıştığında duman çıkarıyor birde 15 dakika çalışmasa çekmiyor saati 670 saate buna ne yaptırmak lazım

  Cevapla
  • 2017 model 2635 çiftceker traktörün arızasını burdan tespit etmemiz mümkün gözükmüyor. Size en yakın ve en güvenilir tercihen yetkili servisine götürmenizi tavsiye ederim.

   Cevapla
Yorum yapın