Mazot Pompası Arızası Nasıl Anlaşılır

Dizel araçlarda yakıtı motora doğru hareket ettiren parçaya verilen addır. Mazot pompaları dizel araçlarda bulunmaktadır. Dizel olmayan benzinli ve lpg li araçlarda da bu isim benzin pompası olarak geçer. Mazot pompası arızası araçta hareket halindeyken ciddi sorunlara yol açabilir bu nedenle işinde usta kişilere gidilmeli ve mazot pompası arızasının hemen giderilmesi gerekir.

Mazot Pompası Arızası Belirtileri Nelerdir ?

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Mazot pompası arızası nasıl anlaşılır dendiği zaman ilk önce aracın eskiye göre düzensiz çalışması akıllara gelir. Geç çalışma gibi sorunlar baş gösterir. Arıza ışığı yakar ve kullanıcıyı bu şekilde bilgilendirir. Mazot pompası arızasında araç hızlanamaz ve bolca duman atma gibi sorunlara sebebiyet verir.

Mazot Pompasının Arıza vermesinin Nedenleri

Bunun en net sebepleri arasında kalitesiz mazot, kalitesiz yakıt kullanımı yer alır. Kalitesiz yakıtı mazot pompası süzemez hale gelir ve buda pompada sorunlara yol açar. Sürtünme artacak ve iyi yağlama olmayacağı için mazot pompası artık eskisi gibi çalışamaz hale gelecektir.

Mazot Pompası fiyatları

Mazot pompası fiyatları her araç modeline göre değişkenlik gösterebilmektedir. 500 lira ile 5000 liraya kadar gidebilmektedir. Mazot pompası değişimi yaklaşık olarak 1 saat sürebilmektedir. Bu işte her zaman usta ve profesyonel kişilere gitmenizi ve arızayı en iyi şekilde belirleyip öyle onarılmasını tavsiye etmekteyiz.

Puan ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.