Mazda CX-5 Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Mazda CX-5 fiyat listesi ve özellikleri 2023 yılında da güncellendiği için bu yazımızda bu konuya yer verdik! Mazda CX-5, çok yönlü bir araba olarak, sürüş keyfini artırmak için benzersiz bir tasarıma sahiptir. Mazda CX-5, çok yönlü bir şasiye sahip olmasına rağmen, kasıtlı bir sürüş deneyimi sunmak için kullanılan düşük ağırlıklar sayesinde hafif ve düşük torklu motorlarla donatılmıştır. Ayrıca, aracın konforu artırmak için geliştirilmiş süspansiyon ve hareketli direksiyon sistemiyle donatılmıştır.

Mazda CX-5, Mazda Motor Corporation tarafından tasarlandı ve piyasaya sürüldü. 2020 modeli, 2.5 litrelik SkyActiv-G motoruyla çok çekici bir sürüş deneyimi sunuyor. Motor, 187 beygirlik güç üretiyor ve gücünü, 6 ileri manuel şanzıman veya 6 ileri otomatik şanzıman aracılığıyla araca aktarıyor. Ayrıca, araç, 4 çeker veya 2 çeker olmak üzere iki farklı AWD sistemi sunuyor. Mazda CX-5, ayrıca, 18 inç alaşımlı jantlar, LED farlar, LED gündüz farları ve LED arka park sinyalleri ile üstün estetik sunuyor.

Mazda CX-5, kompakt bir SUV olarak öne çıkan benzersiz tasarımı ve performansıyla boy göstermektedir. Mazda CX-5, üstün konforuyla da dikkat çekmektedir. CX-5, önden ve arkadan yüksek verimli SKYACTIV-G 2.5 litre benzinli motoruyla donatılmıştır.

Mazda CX-5 fiyat listesi ve özellikleri

Mazda CX-5 Yakıt Tüketimi

Motor, yakıt tasarrufu ve düşük emisyonlar sağlamak için dört silindirli, 16 supaplı bir tasarıma sahiptir. Araçların motorunun maksimum gücü 155 beygir gücü ve 200 Nm torka kadar ulaşmaktadır.Mazda CX-5 yakıt tüketimi oldukça düşük bir yakıt tüketimine sahiptir. Yakıt tüketimine göre, yakıt tüketimi seçenekleri arasında en verimli seçenektir. Yakıt tüketimi oldukça azdır ve aynı zamanda daha az karbon salınımına neden olur. Bu nedenle, Mazda CX-5, daha verimli ve çevreci bir yakıt tüketimi sağlar.

Mazda CX-5, çoklu tekerlekli araçlar arasında en iyi yakıt tüketimine sahip olan araçların başında geliyor. Yakıt tüketiminin birçok faktöre bağlı olarak değiştiği düşünülürse, Mazda CX-5’in performansından memnun kalacağınızı emin olabilirsiniz.

Yakıt tüketimi, hız, şehir ve yollardaki sürüş tarzınız, araç içi ağırlık ve yol koşulları gibi birçok değişkene bağlı olarak değişebilir. Mazda CX-5, düşük yakıt tüketimi sunan dört silindirli motorları ile konforlu bir sürüş keyfi sunuyor. Araçlarda günümüzde birçok farklı donanımsal özellik mevcut durumdadır. Araçlar dijital klima sistemi mevcut olmak üzere elektrikli ayna sistemleri gibi özelliklere sahiptir. Mazda Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız!

Mazda CX-5 Kampanyalı Fiyat Listesi

Mazda CX-5 Kampanyalı Fiyat Listesi

Mazda CX-5, kompakt SUV sektöründe, düşük yakıt tüketimi ile öne çıkan bir araçtır. Bu araç, düşük yakıt tüketiminin yanı sıra, çevreci, güvenli ve yüksek performans sunan bir araca sahiptir. Mazda CX-5, yakıt tüketiminde benzinli ve dizel motorlar arasında seçim yapmak için sizlere seçenekler sunmaktadır.

Yakıt tüketimi, benzinli motorlar arasında yüksek performansı ve dizel motorlar arasında düşük yakıt tüketimi için tercih edilebilir. Aynı zamanda, dizel motorlar daha ekonomik bir yakıt tüketimi sunmaktadır. Araçların günümüzde kalitesini ön plana çıkaran özelliklerden birisi de hız sabitleme sistemidir. Araçlarda günümüzde hız sabitleme sistemler mevcut olup navigasyon çubuğu da bulunmaktadır. Mazda CX-5 fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
Mazda CX-5Power Sense Plus (Nappa-Brown)1.544.930TL
Mazda CX-5Power Sense Beyaz Deri ( non BSM)1.518.860TL
Mazda CX-5Power Sense Sport (Siyah Deri) (non BSM)1.532.460TL
Mazda CX-5 Kampanyalı Fiyat Listesi
Mazda CX-5 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Mazda CX-5 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Günümüzde ÖTV indiriminin belirlenmesinde rol oynayan birçok detay unsurunun olduğunu bilmekteyiz. Bu araçların günümüz ÖTV oranı %80 olarak belirlenmiş olup araçların aynı zamanda bu orana ek olarak %18 KDV oranı da mevcuttur. Böylelikle bu aracı satın almak isteyen kişiler %98 oranında vergi ödemek zorundadır. Araçları günümüzde %90 engeli bulunan kişiler ÖTV’siz olarak satın alabiliyorlar.

 Böylelikle en iyi hizmet deneyiminden yararlanma olanağına sahip oluyorlar. Aynı zamanda %45 oranında engel durumu bulunan kişilerde araçları %28 ÖTV indirimli olarak satın alma imkanına sahiptir. Ek olarak günümüzde araçların ÖTV indirimini etkileyen en önemli anahtar unsurlar silindir hacmi, fiyat kapasitesi ve kişinin varsa eğer engel oranıdır. Mazda CX-5 fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
Mazda CX-5Power Sense Plus (Nappa-Brown)1.353.455TL
Mazda CX-5Power Sense Beyaz Deri ( non BSM)1.302.434TL
Mazda CX-5Power Sense Sport (Siyah Deri) (non BSM)1.325.434TL
Mazda CX-5 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın