Marş Motoru Tamiri ve Kömür Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Otomobillerde her 50 bin km de bir marş dinamosu arızası belirebilir. Marş dinamosu arızalandığında marş hareket etmez veya çok zayıf hareket etmeye başlar. Bununla beraber aracı çalıştırmak için oldukça fazla marş tekrarı yapılır ve marş motoruna yük binerek iyice zayıflar. Tamamen tükenen marş motoru artık hiç tepki vermez ve araç çalışmaz. Marş motoru tamirini genellikle elektrikten anlayan servisler, bobinci ve dinamo işleri ile uğraşan iş yerleri yapar.

marş motoru kömür değişimi ve tamiri fiyatı

Marş dinamosu tamiri fiyatları 2022 yılında eski yıllara göre artmış durumdadır. Yedek parça fiyatlarındaki artış marş motoru tamir fiyatlarını da etkilemiş durumdadır. Alttaki tabloda aracına göre marş motoru tamiri fiyatlarını listeledik. Farklı araçlar için ustasından fiyat öğrenmek için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Marş Motoru Tamiri ve Kömür Değişimi Fiyatları 2022

Opel Vectra marş motoru tamiri fiyatı350 TL
Lada Samara marş motoru tamiri250 TL
Renault 19 marş motoru kömürü200 TL
Corsa c marş motoru kömürü değişim fiyatı300 TL
Skoda favorit marş motoru kömürü değişimi250 TL
Skoda Favorit marş motoru tamiri350 TL
Megane 2 marş motoru tam460 TL
Opel Combo marş motoru tamiri400 TL
Tofaş marş motoru tamiri250 TL
Marş Motoru Tamir Fiyatları 2022

Marş motoru arızası durumunda aracı çalıştırmak imkansıza yakındır. Vurdurma yöntemi ile çalıştırılan bu araçların marş motoru tamiri uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Marş motoru dişli değişimi, marş motoru kömür değişimi gibi işler yapılmakta ve bu değişimler sırasında kaliteli malzemeler kullanılmalıdır. Kalitesiz marş motoru tamir ürünleri kullanıldığında sorun kısa süre de tekrar edebilmektedir.

Marş dinamosu tamiri genellikle araç marka ve modeline göre 250 TL’den başlayıp 1.000 TL’ye kadar yükselebilir. Kimi marş motoru tamir edilemez hale gelebilir ve usta tarafından değişimi istenebilir. Bu gibi durumalar da yenisi ile değiştirmek gayet mantıklı bir tercih olacaktır.

Marş Motoru Kömür Değişimi Fiyatı Kaç Lira ?

Marş motoru kömür değişimi fiyatı 200 TL’den başlar ve marş dinamosunun yapısına göre 500 TL’ye kadar çıkabilir. Marş motoru tak sök işçilik ücretleri ise 70- 140 TL arasındadır.

Hyundai Accent marş motoru kömürü fiyatı ne kadar

Hyundai Accent marş motoru kömür değişimi ortalama olarak 200- 320 TL arasında değişmektedir.

Doblo Marş Motoru Kömürü Değişim Fiyatı Ne Kadar ?

Fiat Doblo araçlarda marş motoru kömür değişimi günümüz şartlarında 320- 380 TL arasında tutmaktadır. Bu fiyatlar ilden ile değişebilmektedir.

Yorum yapın