Marş Motoru Tamiri ve Kömür Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Otomobillerde her 50 bin km de bir marş dinamosu arızası belirebilir. Marş dinamosu arızalandığında marş hareket etmez veya çok zayıf hareket etmeye başlar. Bununla beraber aracı çalıştırmak için oldukça fazla marş tekrarı yapılır ve marş motoruna yük binerek iyice zayıflar. Tamamen tükenen marş motoru artık hiç tepki vermez ve araç çalışmaz. Marş motoru tamirini genellikle elektrikten anlayan servisler, bobinci ve dinamo işleri ile uğraşan iş yerleri yapar.

marş motoru kömür değişimi ve tamiri fiyatı

Marş dinamosu tamiri fiyatları 2023 yılında eski yıllara göre artmış durumdadır. Yedek parça fiyatlarındaki artış marş motoru tamir fiyatlarını da etkilemiş durumdadır. Alttaki tabloda aracına göre marş motoru tamiri fiyatlarını listeledik. Farklı araçlar için ustasından fiyat öğrenmek için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Marş Motoru Tamiri ve Kömür Değişimi Fiyatları 2023

Opel Vectra marş motoru tamiri fiyatı1350 TL
Lada Samara marş motoru tamiri1250 TL
Renault 19 marş motoru kömürü1200 TL
Corsa c marş motoru kömürü değişim fiyatı1300 TL
Skoda favorit marş motoru kömürü değişimi1250 TL
Skoda Favorit marş motoru tamiri1350 TL
Megane 2 marş motoru tam1460 TL
Opel Combo marş motoru tamiri1400 TL
Tofaş marş motoru tamiri1250 TL
Marş Motoru Tamir Fiyatları 2022

Marş motoru arızası durumunda aracı çalıştırmak imkansıza yakındır. Vurdurma yöntemi ile çalıştırılan bu araçların marş motoru tamiri uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Marş motoru dişli değişimi, marş motoru kömür değişimi gibi işler yapılmakta ve bu değişimler sırasında kaliteli malzemeler kullanılmalıdır. Kalitesiz marş motoru tamir ürünleri kullanıldığında sorun kısa süre de tekrar edebilmektedir.

Marş dinamosu tamiri genellikle araç marka ve modeline göre 750 TL’den başlayıp 2.000 TL’ye kadar yükselebilir. Kimi marş motoru tamir edilemez hale gelebilir ve usta tarafından değişimi istenebilir. Bu gibi durumalar da yenisi ile değiştirmek gayet mantıklı bir tercih olacaktır.

Marş dinamosu arızası nelere sebep olur?

Marş Motoru Tamiri ve Kömür Değişimi Fiyatları – İşçilik Dahil

MARKA MODELYAPILAN İŞLEMFİYAT ARALIĞI
Toyota YarisMarş motoru tamiri3000 TL – 4000 TL
Renault CapturMarş motoru tamiri2000 TL – 3000 TL
Volkswagen PoloMarş motoru tamiri3000 TL – 5000 TL
Renault ClioMarş motoru tamiri2000 TL – 3000 TL
Fiat EgeaMarş motoru tamiri2000 TL – 3000 TL
Nissan MicraMarş motoru tamiri2000 TL – 3000 TL
Marş Motoru Tamiri ve Kömür Değişimi Fiyatları 2023 – İşçilik Dahil

Marş dinamosu bozuk olan araba nasıl çalıştırılır?

Pek çok farklı nedenden dolayı aracınızı çalıştıramayabilirsiniz. Eğer marş dinamosuyla ilgili bir sorun yaşıyorsanız; aşağıda sıraladığımız aşamalar işinize yarayabilir;

  • İlk önce aracınızı hafif bir yokuş olan yolun başına getirmelisiniz
  • Sonrasında aracınızın kontağını açarak; vitesinizi boşa almalısınız
  • Devamında aracınız hızlandığından 20 km hıza gelmesini beklemelisiniz
  • Sonrasında ayağınızı debriyaja basarak vitesi 2 konumuna getirmelisiniz
  • Son olarak da debriyajdan yavaş bir şekilde ayağınızı çekmelisiniz
Marş dinamosu bozuk olan araba nasıl çalıştırılır?

Marşa basıldığında motor çalışmıyorsa sorun hangisinden kaynaklı olabilir?

Marşa basıldığı zaman motor çalışmıyorsa birkaç olasılık varır. En yaygın olanı, aküde yeterli voltaj olmamasıdır. Pil bitmiş olabilir veya dahili olarak kısa devre yapmış olabilir. Aküler ayrıca soğuk havalarda donabilir ve eriyene kadar geçici olarak çalışmayı durdurabilir. Arabanızın çalışmamasının birkaç nedeni vardır. Akü bitmiş veya içinde yakıt kalmamış olabilir. Diğer bir olasılık da, kontak anahtarını açmamış veya yakıt pompasını açmamış olmanızdır. Bu sorunun en yaygın nedeni arızalı bir marş motorudur. Bununla birlikte, bir dizi başka bileşen de aracınızın çalıştırılmasında sorunlara neden olabilir. Arızalı bir marş motoru, motoru çalıştırmaya çalışırken sorunlara neden olabilir. İki ana yol verici türü vardır. Mekanik ya da elektrik aksamında meydana gelen bir arıza marşa bastığınız zaman aracınızın çalışmamasına neden olur.

Marşa basıldığında motor çalışmıyorsa sorun hangisinden kaynaklı olabilir?

Marş dinamosu arızası nelere sebep olur?

Marş motoru arızalı veya dahili olarak bağlantı noktaları kopmuş olabilir.  Marş motorunun kendisi kötü veya dahili olarak arızalı olabileceği gibi, kötü kablo bağlantıları veya aracınızın marş sistemi içindeki parçalar arasındaki gevşek bağlantılar gibi başka sorunlar da olabilir. Bu sorunun en yaygın nedeni akünüzün bitmiş olmasıdır. Akünün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için, arabanızın aküsünün artı kutbundan iyi bir toprağa bir aktarma kablosu koyun. Motor çalışırsa, akünüzü değiştirmeniz gerekir. Akünüz bitmediyse marş motoru ile ilgili bir elektrik probleminiz olabilir. Marş sisteminizdeki herhangi bir parçada korozyon varsa bu durum meydana gelebilir. Ayrıca gevşek teller varsa, arabanızın çalıştırılmasında sorunlara neden olabilir.

Marş Motoru Kömür Değişimi Fiyatı Kaç Lira ?

Marş motoru kömür değişimi fiyatı 200 TL’den başlar ve marş dinamosunun yapısına göre 500 TL’ye kadar çıkabilir. Marş motoru tak sök işçilik ücretleri ise 70- 140 TL arasındadır.

Hyundai Accent marş motoru kömürü fiyatı ne kadar

Hyundai Accent marş motoru kömür değişimi ortalama olarak 200- 320 TL arasında değişmektedir.

Doblo Marş Motoru Kömürü Değişim Fiyatı Ne Kadar ?

Fiat Doblo araçlarda marş motoru kömür değişimi günümüz şartlarında 320- 380 TL arasında tutmaktadır. Bu fiyatlar ilden ile değişebilmektedir.

Yorum yapın