Şarj Dinamosu Tamiri Fiyatı

Araçların sorunsuzca hareket edebilmeleri için şarj dinamosunun düzgün çalışması gerekir. Bir kayış vasıtasıyla gücünü alan şarj dinamosu aküyü şarj eder ve bu şekilde araç çalıştırmasında bir sorun yaşanmaz. Şarj dinamosu tamiri günümüzde servis veya elektrik ustası tarafından yarım saat gibi kısa bir süre de yapılan bir çalışmadır. Peki şarj dinamosu tamiri fiyatları ne kadar ?

Şarj Dinamosu Tamiri Fiyatı 2022 Yılında Ne Kadar?

Şarj dinamosu tamiri 2022 yılında ortalama 350 – 800 TL tutabilmektedir. Bu fiyata işçilik ücretleri dahil değildir. Marka ve modele göre işçilik ve parça fiyatları değişmektedir.

Ustaya gittiğiniz de öncelikle şarj dinamosu motor içerisinden sökülür. Masaya koyulduğunda parçalarına ayrılır. Bu süreçte konjektör ve şarj dinamosu kömürleri kontrol edilir. Şarj kesen araçlarda genellikle konjektör arızası veya dinamo kömürünün bitme ihtimali çok yüksektir.

Birçok marka ve model de şarj dinamosunun sökülme kolaylığına göre işçilik fiyatları da değişebilmektedir. Örnek vermek gerekirse:

 • Tofaş şarj dinamosu tamiri = İşçilik dahil 280 TL
 • Broadway şarj dinamosu tamiri = İşçilik dahil 250 TL
 • Peugeot 206 şarj dinamosu tamiri = İşçilik dahil 400 TL
 • tipo şarj dinamosu tamiri = İşçilik dahil 270 TL
 • Ford Focus şarj dinamosu tamiri = İşçilik dahil 500 TL

Yukarıda ki listede gördüğünüz gibi marka ve modele göre şarj dinamosu tamiri ücretleri değişmektedir. Bu fiyatlar ise gideceğiniz ustaya ve servisin durumuna göre değişkenlik gösterecektir.

Şarj Dinamosu Tamirini Kim Yapar ?

Bu konularda hizmet alacağınız yerlerden bazıları servisler ve oto elektrik ustalarıdır. Ayrıca bobinci dükkanları da şarj dinamo tamiri hizmeti vermektedir.

Şarj Dinamosu Tamiri Ne Kadar Sürer?

Gidilecek iş yerinin yoğunluğuna göre şarj dinamo tamiri ortalama 40-90 dakika arası sürecektir. Yoğunluk yoksa bu süre daha da aşağı inebilmektedir.

Uzun yola çıkmadan önce şarj dinamosu testlerinin yapılması önerilmektedir. İki dakika süren bir test sonrasında araçtaki şarj değerleri ortaya çıkmaktadır.

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

“Şarj Dinamosu Tamiri Fiyatı” üzerine 2 yorum

 1. Emin dedi ki:

  2001 palio şarj dinamosu sıfırı ne kadar

  1. otoayar dedi ki:

   Merhaba, 2001 Palio şarj dinamosu 1700 ile 2000 TL aralığında satılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.