Teknik Bilgi 4.241 0

LPG’li aracım benzinde çalışmıyor! Benzinde neden çalışmaz?

Uzun süredir lpg ile çalışan arabada bir takım sorunlar meydana gelebilir.İlk nedenlerden birisi ise benzinle çalışmama problemidir.LPG ile sürekli seyir halinde olan araba artık benzinde çalışmayacak ve kullanıcı için oldukça zorlu günler sağlayacaktır.

Araç benzinde neden çalışmıyor?

Benzin pompası uzun süre benzinsiz kaldığı için kurumuş ve arıza vermiş olabilir.En sık karşılaşılan sebeplerden biriside budur.Bu yüzden hergün ilk çalıştırmaları karbüratörlü sistemler için benzinde çalıştırılmasını tavsiye ediyoruz. Bu şekilde aracınız hem ilk çalıştırmada yıpranmamış olacak,hemde benzin boruları, benzin otomatiği gibi bileşenler sağlam kalacaktır.

Uzun süre benzinle çalıştırılmayan arabada artık karbüratör içerisinde ki benzin geçişini ve aktarımını sağlayan hortumlar, borular tıkanmış olacaktır.Bu sebeple benzin geçişlerinde kesinlikle çalışmayacaktır. Benzinde çalıştırmak için karbüratörü yenilemeniz veya gerekli bakımlarını yaptırmanız gerekmektedir.

Bazı ustalar hava filtresinin hava girişini komple kapatmaktadır. Lpg ile daha rahat çalışması için karbüratör hava girişinin kapatılması,benzinde çalışmamasını sağlayacaktır. Bunun da kontrol edilmesi gerekir.

Kullanıcılar benzinde çalışmayan arabayı kesinlikle vurdurmaya kalkmamalıdır. Herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir